Käsurea utiliidi Diskpart kirjeldus

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 300415 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.

Kasutamise jätkamiseks turvavärskendused Windows, veenduge, et kasutate operatsioonisüsteemi Windows XP Service Pack 3 (SP3). Lisateabe saamiseks vaadake seda Microsofti veebilehte: Mõnede Windowsi versioonide tugi on lõppemas

Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

Käesolevas artiklis kirjeldatakse Diskpart utiliiti. Kasutate seda utiliiti, võimaldamaks ladustamise konfigureerimise skripti, kaugseansi või teise Käsuviip. Diskpart parandab Disk Administrator graafilise kasutajaliidese (GUI).

Lisateave

Diskpart erineb palju käsurea Utiliidid, sest see ei tööta üherealises vaates. Selle asemel, pärast seda, kui hakkate kasuliku, käsud on lugeda standardne sisend-väljund (I/O). Saate suunata neid käske ketta, partitsiooni või draivi.

Kettahalduse lisandmooduli Disk Management võrdlus

Diskpart võimaldab ülemhulk meetmeid, mis toetavad kettahalduse lisandmoodul. Kettahalduse lisandmooduli keelab teil kogemata toimingute, mis võivad põhjustada andmete kadu. On soovitatav, et te utiliidi Diskpart abil ettevaatlikult sest Diskpart võimaldab otsest kontrolli sektsioonid ja draivid.

Diskpart abil saate dünaamilise ketta Baasketas teisendada. Baaskettale kettahalduse võite olla tühi või sisaldada esmase partitsiooni või loogilist ketast. Laiendatud ketta sektsioon võib olla ketta- või süsteemi- või käivitusketta andmedraivi. Laiendatud ketta sektsioon ei saa olla tõrkekindla ketta juht (FtDisk) komplekti triibud või peeglid. Baasketaste, mis on FtDisk juht komplekti teisendada kettahalduse lisandmooduli Disk Management kasutamine opsüsteemis Windows 2000 või Teisenda ketas enne Windows XP versiooniuuendust.

Diskpart abil saate Teisenda dünaamilise ketta Baasketas. Peate kustutama dünaamilist draivi enne protsessi tulemus. See on soovitatav, et te kustutada partitsioone dünaamilisel kettal välja arvatud hädaolukordades. Soovitatav on kustutada kõik mahud draivil ja seejärel teisendada disk Basic. Peate kustutama kõik dünaamilise sektsioonid. Samuti ei tohi segada elementaarsem põhi- ja dünaamilised vaheseinad samal draivil. Kui nii teete, võib arvuti ei saa taaskäivitada.

Diskpart abil saate luua sektsiooni selgesõnalise ketta nihkes. Kettahalduse lisandmooduli kohti sektsiooni lõpus okupeeritud ala või esimese piisavalt suur ala. Master boot record (MBR) ketastel partitsiooni offset ja suurus ümardatakse säilitamiseks vaja silindri Joondus. Korvamismeetmed on ümardatud lähima sobiv väärtus ja suurus ümardatakse alati ülespoole järgmine sobiv väärtus. Diskpart määrata vastloodud partitsiooni draivitäht. Määrata käsu abil saate määrata, kas mount punkti või draivi nime.

Diskpart järgmiselt sama poliitika, kui lisandmooduli dünaamilisi kettaid saab luua ainult fikseeritud kettad. Eemaldatavad kettad, ei saa teisendada, nagu 1394 või universaalse jadasiini (USB) ajab dünaamilisteks ketasteks.

Diskpart lubab teatud sektsiooni kustutamise toiminguid, mis on blokeeritud lisandmoodulit. Näiteks saate Diskpart MBR OEM vaheseinad kustutada. Aga need sektsioonid sisaldavad sageli faile, mis on olulised operatsiooni platvormi. Diskpart blokeerib kustutamine praeguse süsteemi boot, või saalefaili maht ja vaheseinad. Samuti blokeerib Diskpart kustutamise aluseks olevad Dünaamiliste ketaste partitsioone.

Diskpart abil ei saa luua partitsiooni irdkandjal. Windows toetab kõige rohkem ühte MBR-i sektsiooni irdkandjal. Kui meedia on toodetud on MBR-i, et MBR-i ei saa muuta, kuid MBR on järgida ka siis, kui mitu partitsiooni või loogilist ketast on konfigureeritud. Kui meedia on toodetud ilma on MBR-i, meedia käsitletakse "superfloppy" ja partition struktuur on kirjutatud meediale.

Eemaldatava draivi draivitäht on seotud sõita, ja mitte meedia. Diskpart abil saate muuta draivitäht.

Diskpart põhjustab ketta allkirjad, GUID partitsioonitabelis (GPT) ketta globaalselt ühest identifikaatorit (GUID) ja GPT partitsiooni GUID tuleb koguda. Neid üksusi ei saa seada selgesõnaliselt Diskpart abil.

Diskpart utiliidi (nt lisandmoodul) hõlmab toetust uue Itaniumi ketta sektsiooni nimetatakse GPT kava. GPT kettaid ei saa kasutada mis tahes x 86-põhiste Windows XP või Windows 2000-ga arvutites. Diskpart võimaldab GPT eraldamine MBR ainult eest tühi ketaste jaotamist muundamisest.

Diskpart abil saate kustutada puudu dünaamilisteks ketasteks. Dünaamilised kettad sisaldavad ühiskasutatav andmebaas; Kõik dünaamilised kettad on arvutis on teadmised teiste dünaamilisi kettaid selles arvutis. Dünaamiliste ketaste viimisel algsest arvutist leiab teesid kettad on "kadunud".

Draivitähti on määratud automaatselt, kui kasutate Diskpart. Tagada, et antud sektsiooni või draivi draivitäht, peab sõnaselgelt määrata draivitäht. Saate määrata draivinime või lubada jaotatakse järgmise vaba draivitähe.

Sätet Focus

Enamik Diskpart käsud toimivad konkreetset sihtmärki ketta, partitsiooni või draivi. Sihipärane objekti on "fookus." Keskenduda lihtsustab ühine konfiguratsiooni ülesanne, kus saate luua mitu partitsiooni samal kettal. Objekti pannakse keskenduda Valige käsk. Kõik käsud, välja arvatud nimekiri, aidata, rem, väljudavõi aidata nõuavad tähelepanu.

Valige käsu abil selgesõnaliselt suunata. Fookus kaudselt muutmiseks kasutage käsku Loo. Ketas peab fookuse enne, kui saate hallata Kettahaldus. Baasketaste partitsiooni fookus ja maht tähelepanu on samad. Keskendudes ühe üksuse muutmisel muudate keskenduda muu. Dünaamilistel ketastel, ainult maht tähelepanu on oluline, sest eelmise sektsiooni fookus on alati kadunud ja ketta keskenduda oluline ainult lihtsaid draive.

Kaaluge järgmised näited arvuti, millel on kaks plaati:
 • Iga ketta sisaldab kahte esmaste sektsioonidena. Esimene ketas sisaldab C- ja D-partitsioone; teine ketas sisaldab E ja F vaheseinad. Peate seadistama ketta keskenduda kettale 1, enne kui te seada fookus partitsiooni C- või D vaheseinad. Kas on C, D, E või F partitsiooni maht tähelepanu saate igal ajal. Selles näites, kui seate maht tähelepanu partitsiooni C või D ketta keskenduda ei muutu; kui maht tähelepanu seadeks partitsioone E või F ketta fookus liikunud muu ketas.
 • Iga ketta on dünaamiline ja sisaldab lihtsat draivi ja vaba ruumi. Esimene ketas sisaldab partitsiooni C ja teine ketas E vaheseinad. Ketas peab fookuse enne, kui lisate esimesele kettale lihtdraivi. Laiendada C partitsiooni, peate ainult Köide keskendunud. Samamoodi peegel lisamiseks E sektsioon soovite seada ainult maht tähelepanu E sektsiooni. Kui looge lihtne draiv või ketas peale olemasoleva draivi laiendada, mitte muuta ketta keskenduda. Kui te lisate peegel, triip luua või laiendada olemasoleva draivi peale mõni muu ketas, võib põhjustada ketta keskenduda tuleb kaduma.

Skriptimine

Diskpart toetab skriptitud toimingute. Algatada Diskpart skripti kasutada ka Diskpart/s script.txt käsk. Te saate skripti Diskpart Windows XP, Windows 2000, Remote Install teenused (RIS) järelevalveta installi keskkondades, või kohta Windows eelinstallimiseks keskkond (PE) OEM-ide.

Vaikimisi saab Diskpart sulgege käsu töötlemise ja tagastab tõrkekood, kui seal on probleem skripti. Jätkatakse script selle stsenaariumi, sisaldab käsk parameetrita . See parameeter võimaldab ühe skripti abil saate kustutada kõik sektsioonid andmedraivide kõik, sõltumata kogu draivid. Aga mitte kõik käske toetada parameetrita . Isegi kui te kasutate parameetrita , viga on alati tagasi käsu süntaksi tõrked.

Järgmises loendis kirjeldatakse Diskpart viga koodid:
 • 0 - Pole viga. Kogu skript jooksis ilma jätmine.
 • 1 - Ilmnes pöördumatu tõrge. Seal võib olla tõsine probleem.
 • 2 - Määratud Diskpart käsurea argumendid olid valed.
 • 3 - Diskpart oli määratud skripti või väljundfaili ei saa avada.
 • 4 - Üks Diskpart kasutab teenuseid tagastas tõrke.
 • 5-Käsu süntaksi viga. Skripti nurjus, kuna objekt oli valesti valitud või ei sobi kasutamiseks koos seda käsku.
Pärast seda, kui käivitate Diskpart, kuvatakse Diskpart versiooni ja arvuti praegune nimi.

Command Kokkuvõte

Käsud, et seada fookus

Valige

Valige käsu abil saate seada fookus määratud. Keskenduda tüüpide loendi saamiseks jätke väli liik tühjaks. Kui te ei määra identifitseerimisnumber (ID), kuvatakse praegune tähelepanu objekt.

Valige ketas [= n]

Valige ketas käsu abil saate seada fookus ketast, millele on määratud Windows NT ketta number. Kui te ei määra ketta number, kuvatakse käsk Praegune keskenduda ketas.

Valige sektsioon [= n/l]

Valige partitsioon käsu abil saate seada fookus määratud sektsioonile. Kui te ei määra sektsiooni, kuvatakse praegune keskenduda partitsiooni.

Baasketaste saab määrata sektsiooni kas indeks, draivitäht, või ühenduspunkti. Saate määrata ainult sektsioonis indeks dünaamilistel ketastel.

Valige Köide [= n/l]

Valige Köide käsu abil saate seada fookus määratud draivi. Kui te ei määra draivi, kuvatakse käsk Praegune keskenduda maht.

Saate määrata mahu indeks, draivinime või ?henduskoht. Põhikettal, kui valite sellise mahu, pannakse vastava sektsiooni fookuses.

Käskude kuvamiseks ketta konfiguratsiooni

Käsu loend abil saate kuvada kokkuvõtte. Kuvatakse nüüd rohkem teavet, seada fookus ja seejärel kasutage käsku üksikasjad .

üksikasjalikult ketas

Üksikasjalikult ketas käsuga hankida üksikasjalikku teavet praeguse keskenduda ketas, näiteks:
Diskpart> select disk 3 
 
Disk 3 is now the selected disk. 
 
Diskpart> detail disk 
 
Maxtor 90432D2
Disk ID: F549D151
Type  : IDE
Bus  : 0
Target : 0
LUN ID : 0 
 
 Volume ### Ltr Label    Fs   Type       Size   Status   Info 
 ---------- --- ----------- ----- ---------------- ------- --------- -------- 
 Volume 0   F  My RAID Set NTFS  RAID-5      4096 MB Healthy 
 Volume 1   G  FATSTRIPE  FAT32 Stripe      6144 MB Healthy 
 Volume 2   H  My Mirror  NTFS  Mirror      2048 MB Healthy
 Volume 3   I  My Span   NTFS  Spanned       9 GB Healthy
				
üksikasjalikult sektsioon

Üksikasjalikult partitsiooni käsu saada üksikasjalikku teavet praeguse keskenduda partitsioon;
Diskpart> select disk 0

Disk 0 is now the selected disk.

Diskpart> select partition 1

Partition 1 is now the selected partition.

Diskpart> detail partition

Partition 0
Type : 07
Hidden: No
Active: Yes

 Volume ### Ltr Label    Fs   Type    Size   Status   Info
 ---------- --- ----------- ----- ---------- ------- --------- --------
* Volume 2  C         NTFS  Partition  4110 MB Healthy  System
				
üksikasjalikult maht

Üksikasjalikult Köide käsu saada üksikasjalikku teavet praeguse keskenduda maht, näiteks:
Diskpart> select volume 1 
 
Volume 1 is now the selected volume. 
 
Diskpart> detail volume 
 
 Disk ### Status   Size   Free   Dyn Gpt 
 -------- ---------- ------- ------- --- --- 
 Disk 1  Online     8 GB   0 B  * 
 Disk 2  Online     8 GB   0 B  * 
 Disk 3  Online     8 GB   0 B  *
				
nimekiri ketas

Käsu nimekirja ketta saada iga arvuti draivis koondteave. Tärniga (*) ketas on praeguse keskenduda. Ainult fikseeritud ketaste (näiteks, integreeritud seadme elektroonika [IDE] või small computer system interface [SCSI]) või irdketta (nt 1394 või USB) on loetletud. Eemaldatava drives ei kuvata.
Diskpart> select disk 3 
 
Disk 3 is now the selected disk. 
 
Diskpart> list disk 
 
 
 Disk ### Status   Size   Free   Dyn Gpt 
 -------- ---------- ------- ------- --- ---
 Disk 0  Online   4118 MB   0 B
 Disk 1  Online     8 GB 4002 MB  * 
 Disk 2  Online     8 GB   0 B  * 
* Disk 3  Online     8 GB   0 B  * 
 Disk M0  Missing    8 GB   0 B  *
				
nimekiri sektsioon

Käsu nimekirja partitsiooni saada teavet iga partitsiooni kettal keskenduda, näiteks:
Diskpart> select disk 4 
 
Disk 4 is now the selected disk. 
 
Diskpart> list partition 
 
 Partition ### Type       Size   Offset 
 ------------- ---------------- ------- ------- 
 Partition 1  Primary      4094 MB  31 KB 
 Partition 2  Extended     4581 MB 4094 MB 
 Partition 3  Logical      2047 MB 4094 MB 
 Partition 4  Logical      2533 MB 6142 MB
 
All partitions (regardless of type) are displayed.
				
loendi maht

Käsuga list volume saada teavet iga draivi arvutis, näiteks:
Diskpart> list volume 
 
 Volume ### Ltr Label    Fs   Type       Size   Status   Info  
 ---------- --- ----------- ----- ---------------- ------- ---------- --------
 Volume 0   F  My RAID Set NTFS  RAID-5      4096 MB Healthy
 Volume 1   G  FATSTRIPE  FAT32 Stripe      6144 MB Failed
 Volume 2   H  My Mirror  NTFS  Mirror      2048 MB Healthy
 Volume 3   I  My Span   NTFS  Spanned       9 GB Healthy
 Volume 4   D        CDFS  CD-ROM        0 B
 Volume 5   C        NTFS  Partition     2047 MB Healthy   System
 Volume 6   E        NTFS  Partition     2063 MB Healthy   Boot
 Volume 7   J  My Primary  NTFS  Partition     4095 MB Healthy
 Volume 8   K  My Logical  NTFS  Partition     2047 MB Healthy
 Volume 9   L  My Next Log NTFS  Partition     2534 MB Healthy
				

Käsud baasketaste juhtida

Selles jaotises kirjeldatakse käske, mida saate luua ja kustutada partitsioone ja määrata draivitähti ja haakepunktide. Selle jaotise käsud kehtivad ainult dünaamilisteks ketasteks. Vaadake järgmisi jaotisi käske, mis kehtivad dünaamilistel ketastel või käsud, mille abil saate teisendada Põhiketas dünaamilisteks ketasteks.

Kõik MBR kettaid, suuruse või nihke parameetreid ümardatakse ballooni Joondus. GPT kettaid, ümardatakse suurus või nihke parameetreid sektori viimine. Kui nihe parameetrit pole määratud, paigutatakse sektsiooni esimese vabu külgnevate ketta ulatuses, mis on piisavalt suur. Kui suurus parameeter pole loendis, partitsiooni võib laiendada hõivata määratud ketta ulatuses kuni kogu ketta.

Pärast seda, kui esimene avastati uued kettad, nad on eeldatavalt MBR kettaid. Tuleb selgesõnaliselt teisendate ketta GPT enne, kui proovite luua GPT sektsiooni. Soovitatav on luua ka MSR esimene partitsioon iga andmeid kettale ja teine partitsioon (ESP) pärast mis tahes süsteemi või buudi kettal. Pärast seda, kui teisendate MBR GPT, luuakse automaatselt MSR partitsiooni kettal.

Pärast uue partitsiooni loomist kasumid vastloodud partitsiooni partition keskenduda. Pärast seda, kui mis tahes sektsiooni kustutada partitsiooni on kadunud. Ketta keskenduda ei muudeta kõikidel juhtudel.

aktiivne

Aktiivne käsu seada praeguse keskenduda sektsiooni "aktiivne." Selle sätte teatab firmware et partitsioon on kehtiva süsteemi sektsioon. Diskpart ei kinnita partitsiooni sisu.

Märkus: kui kasutate selle käsu, arvuti ei saa taaskäivitada.

määrata [[kirja = l] / [mount = tee]] [noerr]

Määrata käsu abil määrata kirja või ühenduspunkti keskenduda tuleb praegusele partitsioonile. Kui te ei määra draivi nime, määratakse järgmise vaba draivitähe. Kui punkti tähis või ühenduspunkt on juba kasutusel, genereeritakse tõrge, kui sa ei kasuta parameetrita .

Selle käsu abil saate muuta seostatud eemaldatava draivi draivitäht.

On draivitäht loovutamine on blokeeritud süsteemi-, käivitus- või saalefaili mahtu. Seda käsku ei saa kasutada draivitähe määramiseks OEM partitsiooni või mis tahes GPT partitsiooni peale Msdata partitsiooni.

luua esmase partitsiooni [size = n] [nihe = n] [id = bait/guid] [noerr]

Luua esmase partitsiooni käsu abil saate luua esmase partitsiooni pikkus suurus ja algus aadress korvata praegune draiv.

Kui ID bait on määramata MBR-kettale, see käsk loob sektsiooni tüüp "0x6." Parameetri ID abil saate määrata sektsiooni tüüpi. Seal on tühised või muu kontrollimiseks ID bait.

Kui te ei määra ID GUID GPT-kettale, see käsk loob Msdata partitsiooni. Parameetri ID abil saate määrata mis tahes GUID. Seal on tühised, dubleerimist või muud kontrollimist GUID. Sektsiooni astme GUID luuakse automaatselt.

MBR ja GPT partitsioonid luuakse nii et Windows automaatselt eraldada draivitähti. Peate sõnaselgelt määrama draivitähe.

luua laiendatud sektsiooni [size = n] [nihe = n] [noerr]

Laiendatud sektsiooni loomine käsu pikkus suurus ja aadress korvata praegune draiv laiendatud sektsiooni loomiseks kasutada. Sõita tuleb MBR-kettale.

Pärast partitsiooni loomist uute laiendpartitsiooni kasumid keskenduda. Saate luua ainult üks laiendatud sektsiooni. Loogilisi draive saate luua ainult pärast seda, kui te saate luua laiendatud sektsiooni.

luua sektsiooni loogilise [size = n] [nihe = n] [noerr]

Luua sektsiooni loogilise käsu abil saate luua loogilise ketta pikkus suurus ja algus aadress ajavahe olemasolevate laiendpartitsiooni diski samal kettal. Sõita tuleb MBR-kettale.

Kui loendis pole siis korvamaks, paigutatakse loogilise ketta esimene vabu külgnevate ketta ulatuses laiendpartitsiooni, mis on piisavalt suur. Kui suurus ei ole loetletud, võib pikendada partitsiooni hõivata kogu laiendatud sektsiooni.

Pärast partitsiooni loomist kasumid loogilise ketta sektsiooni keskenduda.

luua partitsioon msr [size = n] [nihe = n] [noerr]

Luua partitsioon msr käsk on samaväärne luua partitsiooni MSR GUID E3C9E316-0B5C-4DB8-817 D-F92DF00215AE.

luua partitsiooni esp [size = n] [nihe = n] [noerr]

Selle saate luua partitsiooni esp käsk on samaväärne ketta sektsiooni loomist tuleb koos ESP GUID C12A7328-F81F - 11D 2-BA4B-00A0C93EC93B.

Kustuta sektsioon [noerr] [alistada]

Sektsiooni kustutamine käsu abil saate praeguse keskenduda sektsiooni kustutada.

Diskpart blokeerib kustutamise kehtiva süsteemi-, käivitus- või saalefaili maht. ESP, MSR ja tuntud OEM partitsiooni kustutamiseks peate määrama parameetri alistada .

pikendada [size = n] [noerr]

Käsu laiendada põhjustada praeguse keskenduda maht tuleb laiendada arvesse sidusa jaotamata ruumi ulatuses. Jaotamata ruumi tuleb järgida (see peab olema suurem sektor offset kui) keskenduda partitsiooni. Selle käsu kasutamist on kasvada olemasolev põhiandmete sektsioon laiendatud riistvara Raid loogilise üksuse numbrit (LUN) vastloodud kosmosesse.

Kui sektsiooni oli varem vormindatud NTFS-failisüsteemi, failisüsteemi pikendatakse automaatselt hõivata suurem sektsioon ja andmete kadu ei esine.Kui sektsiooni oli varem vormindatud kõik NTFS-i süsteemi failivormingus, käsk ei õnnestu ja ei muuda partitsiooni.

Diskpart blokeerib ainult praeguse süsteemi või buudi sektsiooni laiendamine.

Eemalda [[kirja = l] / [mount = tee] / [kõik]] [noerr]

Käsuga eemaldada Eemalda kirja või ühenduspunkti praeguse keskenduda sektsioonist. Kui määrate parameetri Kõik , kõik praeguse draivi tähte ja mount punktid on eemaldatud. Kui te ei määra tähis või ühenduspunkt punkti, draivi draivitäht eemaldatakse.

Selle käsu abil saate muuta seostatud eemaldatava draivi draivitäht.

Draivi täht eemaldamine on blokeeritud süsteemi-, käivitus- või saalefaili mahtu. See käsk eemaldada draivitäht OEM partitsiooni, tundmatu GUID GPT partitsiooni või mõnda erilist andmeid, GPT vaheseinad, nagu ESP partitsiooni ei saa kasutada.

Käsud juhtimiseks dünaamilised kettad

Abil saate käske, mida on kirjeldatud käesolevas paragrahvis luua ja kustutada mahud, remont süü salliv mahud ja importida kettaid.

Suuruse parameetrid ümardatakse alati MB Joondus. Te ei saa määrata selge nihe. Maht paigutatakse alati esimene vabu külgnevate ketta ulatuses, mis on piisavalt suur. Kui suurus ei ole loetletud, luuakse suurim võimalik maht.

Pärast draivi loomist, pannakse maht tähelepanu värskelt loodud draivi. Praegune ketas on kadunud kui maht ulatub kettaid. Maht tähelepanu läheb kaduma, kui maht on kustutatud. Kui seal oleks olnud sobiv ketas tähelepanu enne, kui te kustutatud maht, mis ketas keskenduvad jätkuvalt.

Märkus: Diskpart sunnib loomine MSR partitsioonile kõik tühi ketas, kui see ketas teisendatakse dünaamiline või GPT-kettale.

aktiivne

Aktiivne käsu Praegune keskenduda helitugevuse aktiivseks"." Selle sätte teatab firmware et partitsioon on kehtiva süsteemi sektsioon. Diskpart kontrollib ainult, et maht on võimelised ohjeldama operatsioonisüsteemi bootable pilt, kuid kasuliku kinnitada partitsiooni sisu. Kui te kasutate selle käsu, arvuti ei pruugi taaskäivitada.

lisada ketas = n [noerr]

Käsu lisamine abil saate lisada praeguse keskenduda draivile määratud ketas peegel. Toetatud on ainult kaks peeglit plexes. Praegune keskenduda maht peab olema lihtne draiv.

määrata [[kirja = l] / [mount = tee]] [noerr]

Määrata käsu abil määrata kirja või ühenduspunkti praeguse keskenduda mahuga. Kui te ei määra draivi nime, määratakse järgmise vaba draivitähe. Kui punkti tähis või ühenduspunkt on juba kasutusel, genereeritakse tõrge, kui te ei määra parameetrita .

On draivitäht loovutamine on blokeeritud süsteemi-, käivitus- või saalefaili mahtu.

murda ketta = n [nokeep] [noerr]

Käsu murda murda praeguse keskenduda peegel.

Vaikimisi säilib nii peegel plexes sisu, sest nii plexes lihtsaid draive. Kui määrate parameetri nokeep , säilitatakse ainult määratud pleks, teiste plex eemaldatakse ja teisendatakse vaba ruumi.

Algne maht säilitab kõik draivi tähte või mount punkte. Kui plex ei hoita, jätkuv keskendumine jaotamata lihtdraivi määratud kettale. Teisiti, fookus on muutunud määratud jaotamata pleks määratud kettale. Plex muutub lihtne draiv; Siiski on määratud draivitäht uus draiv.

Looge lihtne draiv [size = n] [ketta = n] [noerr]

Looge lihtne draiv käsu abil luua lihtsa draivi pikkus suurus määratud ketas.

Kui te ei määra suurus, uus maht võib võtta ülejäänud külgnevate vaba ruumi kettal. Kui ketast ei määrata, kasutatakse praeguse keskenduda ketas.

Pärast draivi loomist, ketta tähelepanu pööratakse suunatud ketta.

luua Köide triip [size = n] ketta = n [, n [,...]] [noerr]

Luua Köide triip käsu abil saate luua triip kindlaksmääratud mahuga nimetatud kettaid. Triip mahu Suurus kokku on suurus korrutatud * ketaste arv.

Kui te ei määra suurus, suurim võimalik triip maht on loodud. Määratakse ketast on väikseim külgnevate vaba ruumi. Vaba ruumi suuruse määrab triip mahu suurus. Sama suur on eraldatud igal kettal.

luua Köide raid [size = n] ketta = n [, n [,...]] [noerr]

Luua Köide raid käsu abil saate luua Raid-5 kindlaksmääratud mahuga nimetatud kettaid. Igal kettal on eraldatud summa ruumi, mis on võrdne "suurus".

Kui te ei määra suurus, luuakse suurim võimalik Raid 5 Köide. Määratakse ketast on väikseim külgnevate vaba ruumi. Vaba ruumi suuruse määrab Raid-5 draivi suurus ja sama suur on eraldatud iga ketta. Draivi tegelik kasutatav maht on väiksem kui arv kettad, mida on korrutatud suurus, sest mõned ruumi on kasutatud pariteet.

Kustuta ketas [noerr] [alistada]

Kasutage käsku Kustuta ketas puuduvad dünaamilise ketta kustutamine kettaruumi nimekiri.

Kui määrate parameetri alistada , kustutatakse ka kõik lihtsaid draive, mis sisalduvad kettal ja mis tahes peegli plexes on eemaldatud. Kui ketas aitab kaasa Raid-5 draivi, käsk on ebaõnnestunud.

Kustuta sektsioon [noerr] [alistada]

Sektsiooni kustutamine käsu abil saate praeguse keskenduda sektsiooni kustutada.

Diskpart blokeerib kõik vaheseinad, mida kasutatakse sisaldavad olemasolevate online dünaamilist draivi kustutamiseks. Nende mahtude tuleb kustutada ja ketas ümber põhi. ESP, MSR või tuntud OEM sektsiooni kustutamiseks määrata parameetri alistada .

Saate kustutada partitsioone dünaamilisi kettaid, kuid te ei saa luua neid. Näiteks saate kustutada GPT tundmatu sektsioon dünaamiline GPT-kettale. Sektsiooni kustutamisel vaba ruum ei ole võimalik saada. Selle käsu abil saate rikutud ühenduseta dünaamilisel kettal, kus ei saa kasutada puhta käsk hädaseisundis kettaruumi.

Kustuta draiv [noerr]

Käsu Kustuta abil kustutada praegune keskenduda maht. Pärast seda, kui te seda käsku kasutada, kõik andmed lähevad kaotsi.

laiendada ketta = n [size = n] [noerr]

Laiendada käsu abil pikendada praeguse lihtne või laiendatud peale määratud ketas.Laiendada käsk töötab ainult NTFS-draividel.

Kui te ei määra suurus, maht võib hõivata kõik määratud kettal vaba ruumi. Mis tahes olemasolevate ketas on kadunud.

impordi [noerr]

Import käsu abil importida kõik kettad, välisriigi kettarühma.

Kui teil keskenduda igal kettal välisriigi kettarühma, saate importida kõik kettad rühma. Pärast selle käsu käivitamist mis tahes olemasoleva draivi või ketta fookus on kadunud.

online [noerr]

Online käsu tuua ketast või draivi, mis oli varem võetud ühenduseta taastamisel. Muudatus on suunatud ilmneda juhul, kui kasutate seda käsku.

Eemalda [[kirja = l] / [mount = tee] / [kõik]] [noerr]

Käsuga eemaldada Eemalda kirja või ühenduspunkti praeguse keskenduda mahust. Kui te kasutate Kõik parameeter, kõik praeguse draivi tähte ja mount punktid on eemaldatud. Kui te ei määra tähis või ühenduspunkt punkti, tee, mis on tekkinud esimesed on eemaldatud.

Draivi täht eemaldamine on blokeeritud süsteemi-, käivitus- või saalefaili mahtu.

säilitada

Säilitada käsu abil saate ette valmistada dünaamilised lihtne draiv kasutatakse boot või süsteemi maht.

Kui te käsuga Säilita x 86-põhine arvuti, luuakse MBR-i sektsiooni dünaamiline lihtsa draivi keskenduda. MBR-i sektsiooni loomiseks peab dünaamiline lihtdraivi alustada ballooni joondatud nihkes ja olema lahutamatu arv balloone suurus.

Kui te käsuga Säilita Itaniumi-põhine arvuti, säilitada käsk loob GPT sektsiooni dünaamiline lihtsa draivi keskenduda.

Käsud teisendamiseks kettad

muuta mbr [noerr]

Kasutage käsu convert mbr häälestamiseks Praegune ketas eraldamine stiilis MBR. Ketas võib olla Põhiketas või dünaamiline ketas, kuid ketast ei tohi sisaldada mis tahes andmete sektsioone või draive.

teisendada gpt [noerr]

Kasutage käsu convert gpt häälestamiseks Praegune ketas eraldamine stiilis GPT. Ketas võib olla on põhi- või dünaamilise ketta, kuid see ei tohi sisaldada mis tahes andmete sektsioone või draive. See käsk kehtib ainult Itaniumi põhistes arvutites; See võib õnnestuda x 86-põhistes arvutites.

Teisenda dünaamilise [noerr]

Kasutage käsku Teisenda dünaamilise dünaamilise ketta Baasketas muutuda. Ketas võib sisaldada andmeid partitsioone.

teisendada põhi [noerr]

Basic tühja dünaamilise ketta muutmiseks kasutage käsu convert põhi .

Muud käsud

välju

Väljuge käsu abil peatada Diskpart ja kontrolli naasta operatsioonisüsteemi.

puhas [kõik]

Puhas käsu Eemalda sektsiooni või draivi vormingu keskenduda kettalt nullimist sektorites. Vaikimisi kirjutatakse ainult MBR või GPT eraldamine ja varjatud sektori teavet MBR kettaid. Kui määrate parameetri Kõik , iga sektori saab nullida ja kõik andmed, mis sisaldub sõita saab kustutada.

REM [...]

Rem käsk ei tee midagi, ja te saate kommentaari skripti faile.

Skanni uuesti

Kasutage käsku Skanni uuesti Skanni uuesti kõik I/O bussid ja põhjustada uue kettaid, mis on lisatud arvuti avastada.

Spikker käskude

Abi

Kasutage käsu aidata kõigi käskude loendi kuvamiseks.

Diskpart utiliidi kohta lisateabe saamiseks otsige spikri-ja tugikeskuse Windows XP Diskpart .

Atribuudid

Artikli ID: 300415 - Viimati läbi vaadatud: 25. aprill 2013 - Redaktsioon: 2.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Märksõnad: 
kbproductlink kbenv kbui kbinfo kbmt KB300415 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 300415

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com