Güvenlik ayarları ınternet Explorer 6'da Web içerik bölgelerini değişikliklerin açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300443 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, ınternet Explorer 6'daki Web içerik bölgelerini için güvenlik ayarlarındaki değişiklikler açıklanır.

Daha fazla bilgi

Bir özel durum aşağıdaki bölümlerde listelenen sürece, ınternet Explorer 6'ya yükselttiğinizde, geçerli güvenlik ayarlarınız korunur. Ancak, tüm bölgeleri için güvenlik düzeyi için özel olarak ayarlanır.

Özel olarak ayarlanan güvenlik düzeyinizi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
300891Internet Explorer 6 yükselttikten sonra özel güvenlik bölgeleri
<a0>Internet seçenekleri</a0> iletişim kutusunun <a1>Güvenlik</a1> sekmesinde, her bölge için Varsayılan düzey ' i tıklatırsanız, yeni varsayılan ayarlar uygulayabilirsiniz.

Değişiklikler tüm bölge ayarları

ınternet Explorer 6'daki <a1>Internet seçenekleri</a1> iletişim kutusunun <a1>Güvenlik</a1> sekmesinde Özel düzey ' i tıklattığınızda, aşağıdaki ayarları Güvenlik ayarları bölümünden kaldırılmıştır:
 • Tanımlama bilgileri ayarlarını Güvenlik sekmesinden, için <a1>Gizlilik</a1> sekmesini taşınmıştır. Bu ayarlar, ınternet Explorer 6'ya yükselttiğinizde korunmaz.Tanımlama bilgisi ayarları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
  296363Internet Explorer 6'ya Yükselttikten Sonra Tanımlama Bilgilerinin Ayarları Korunmuyor
  283185Internet Explorer 6'da Tanımlama Bilgileri Nasıl Yönetilir
 • Microsoft sanal makinesi (Microsoft VM) yüklü değilse "Java izinleri" alt başlık içerir, Microsoft VM'NIN başlığı altında bulunan ayarları yok. Bir tek başına birer paket olarak veya üzerinden "istek üzerine yükleme" Microsoft VM yüklü ise, bu ayarları yeniden eklenir.
ınternet Explorer 6'daki <a1>Internet seçenekleri</a1> iletişim kutusunun <a1>Güvenlik</a1> sekmesinde Özel düzey ' i tıklattığınızda, aşağıdaki yeni ayarlar Güvenlik ayarları bölümüne eklenmiştir:
 • Başlık, "verme sor istemci sertifikası seçilmesini hiçbir sertifikası bulunmayan veya sadece bir sertifikası varsa" çeşitli altındaki ayarı devre dışı bırak için en düşük güvenlik düzeyi dışında tüm güvenlik düzeyleri için ayarlanır (varsayılan olarak, bölge temsilci yalnızca "siteler güvenilir" düşük güvenlik düzeyi vardır).

  Önceki ayarı, ınternet Explorer 5.5 Service Pack 1 (SP1) için eklenmiş. Bu ayarı devre dışı olarak ayarlanırsa, hiçbir sertifikası bulunmayan veya sadece bir sertifikası bulunan Web sitesine bağlandığınızda ınternet Explorer, bir "İstemci kimlik doğrulaması" iletisi ile sormaz. Web sitesi bir sertifikası yok veya sadece bir sertifikası varsa bile, ınternet Explorer sürümleri sürüm 5.5 SP1 için önce aşağıdaki "İstemci kimlik doğrulaması" iletisi görüntülenir:
  Teşhis kodu

  Isteklerin kimliğini görüntülemek istediğiniz Web sitesi. Bağlanırken kullanılacak sertifikayı seçin.
 • Çeşitli başlığı altında "Meta yenileme izin ver" ayarı Etkinleştir (yüksek güvenlik düzeyi) için dışında tüm güvenlik düzeyleri için ayarlanır ve Meta Yenileme ayarı, ınternet Explorer'ın önceki sürümlerinde olduğu gibi çalışmaya devam eder. En yüksek güvenlik düzeyinde (varsayılan olarak, yüksek güvenlik düzeyini yalnızca "siteler Restricted" bölge varsa), "Meta yenileme izin ver" ayarı devre dışı olarak ayarlanırsa ve Meta Yenileme ayarı çalışmıyor.

  Meta Yenileme ayarı (etiket), tarayıcınızı, belirtilen bir sürenin sonra başka bir Web sayfasına yönlendirmek, bir Web sayfasının yazarı sağlar. Meta Yenileme ayarı hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesine başvurun:
  http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/Aa769236.aspx
  Not: Bu ayar, ınternet Explorer 6 Genel inceleme (sürüm 6.00.2462.0000) çalışmıyor. Bu sorun, ilk ınternet Explorer 6 Public önizleme Yenile'de (sürüm 6.00.2479.0006) giderilmiştir.
 • Çeşitli başlığı altında "Görüntü içeriği karma" ayarı (aynı davranış olarak ınternet Explorer'ın önceki sürümleri olan) komut istemi tüm güvenlik düzeyleri için ayarlanır ve hem güvenli (https://) hem de güvenli olmayan (http://) içeriğe sahip Web sayfaları aşağıdaki "Güvenlik bilgileri" iletisini alabilirsiniz:
  Bu sayfa hem güvenli hem de güvenli olmayan öğeler içeriyor.

  Güvenli olmayan öğeleri görüntülemek istiyor musunuz?
  "Görüntü içeriği karma" ayarı, Enable ayarlı ise, önceki iletinin alamaz ve güvenli olmayan içerik görüntülenebilir. "Görüntü içeriği karma" ayarı devre dışı olarak ayarlanırsa, önceki iletinin alamaz ve güvenli olmayan içerik görüntülenemiyor Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı ingilizce olan içeriğe işaret edebilir.

Yasak siteler bölgesi ayarları değişiklikleri

Aşağıdaki "siteler Restricted" bölge ayarları değiştirildi:
 • Active Komut Dizileri ayarı devre dışı olarak ayarlanmışsa ve önceki ayarlarınızı korunmaz.
 • Microsoft VM'NIN başlığı altında bulunan Java izinleri ayarı için Java devre dışı olarak ayarlanırsa ve önceki ayarlarınızı korunmaz.
 • "Komut dosyası ve ActiveX denetimleri komut dosyası oluşturma için güvenli olarak işaretlenmiş" ayarı devre dışı için ayarlanır, ancak bu, önceki ayarlarınız korunur.
 • "Meta yenileme izin ver" ayarı devre dışı için ayarlanır.
Not: varsayılan olarak, "Site Restricted" bölge Microsoft Outlook Express 6 tarafından kullanılır ve köprü metni biçimlendirme dili (HTML) e-posta iletilerindeki etkin içeriği kısıtlamak için Microsoft Outlook tarafından kullanılan.

Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
182569Deneyimli kullanıcılar için Internet Explorer güvenlik bölgelerinin kayıt defteri girdileri

Özellikler

Makale numarası: 300443 - Last Review: 27 Temmuz 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Explorer 6.0, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
  • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Standard Edition
  • Microsoft Windows NT Server 4.0 Terminal Server
  • Microsoft Windows NT Workstation 4.0 Developer Edition
  • Microsoft Windows Millennium Edition
  • Microsoft Windows 98 İkinci Sürüm
  • Microsoft Windows 98 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB300443 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300443

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com