Popis účtu Guest systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 300489 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

ÚVOD

Tento článek popisuje účet Guest v systému Microsoft Windows XP Home Edition a Microsoft XP Professional.

Pokud počítač není spojení k doméně účet Guest slouží několik zvláštních funkcí, které se týkají zabezpečení a sdílených síťových položek.

Můžete použít Uživatel Účty nástroj v Ovládacích panelech vypnout účet Guest. Pokud jste vypnout účet Guest, odeberte z účtu Guest Funkce Rychlé přepínání uživatelů úvodní obrazovka. Však účet Guest není zakázán.

Nedoporučujeme používat účet Guest zakázat. Pokud zakážete účet Guest, nebude pravděpodobně možné získat přístup k síťovým prostředkům. Navíc nelze přístup k prostředkům na místní počítač z jiného počítače v síti.

Další informace

V místním počítači pomocí účtu Guest

Pokud nemáte vlastní uživatelský účet v místním počítač, můžete účet Guest přihlásit se k počítači. Předpokládejme, že potřebujete dočasný přístup k počítači a že nechce správce můžete vytvořte uživatelský účet. V tomto scénáři můžete použít pro přístup k účtu Guest v počítači. Váš účet je zakázán, ale není odstraněn, můžete použít také pro dočasný přístup účtu Guest.

Ve výchozím nastavení hosta účet je zakázán v systému Windows XP Home Edition a Windows XP Professional. V systému Windows XP Professional, můžete povolit nebo zakázat účet hosta při přihlásit jako správce. V systému Windows XP Home Edition je nutné přístup k účtu správce v nouzovém režimu.

Můžete nastavit práva a oprávnění pro účet Guest, kterou by pro každý uživatelský účet. Podle výchozí účet Guest členem předdefinované skupiny Guests. Skupina Guests umožňuje přihlášení uživatele k pracovní stanici nebo na členském serveru. Pouze člen skupiny Administrators mohou poskytnout další práva a oprávnění skupiny Guests.

Při použití účtu Guest přihlásit, platí následující činnosti:
  • Nevyžadují se žádné heslo.
  • Nemůže nainstalovat software nebo hardware.
  • Nelze změnit typ účtu Guest.
  • Nelze vytvořit heslo účet.
  • Nelze změnit účet Guest Obrázek.
  • Nelze přistupovat k aplikacím, které již byly v počítači nainstalována.
  • Nelze získat přístup soubory do složky Sdílené dokumenty složka.
  • Nelze získat přístup hosta soubory profil.

Pomocí účtu Guest přihlásit se k místnímu počítači z jiného počítače v síti

V systému Windows XP Home Edition jsou všechna síťová připojení mapovat pomocí účtu Guest. Pokud není povolen účet Guest nebo účet Guest nemá odpovídající oprávnění připojení nefunguje správně. Pokud účet Guest má dostatečný podíl oprávnění, ale účet Guest nebyla přiřazena systému souborů NTFS oprávnění, můžete účet Guest se připojit k místnímu počítači. Však v tomto případě nelze přístup k souborům nebo adresářům.

Ve výchozím nastavení v počítačích se systémem Windows XP Professional, který není připojen k doméně, všechny příchozí Síťová připojení jsou nuceni používat účet Guest. Navíc na počítače, které používají jednoduché sdílení model zabezpečení, Zabezpečení Vlastnosti Dialogové okno nahrazuje prostřednictvím zjednodušení Vlastnosti sdílené dokumentyDialogové okno.

Odkazy

Další informace o účtu Guest naleznete Následující Web společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/kb/300489/

Vlastnosti

ID článku: 300489 - Poslední aktualizace: 12. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbenv kbinfo kbmt KB300489 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:300489

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com