Popis hosťovského konta v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 300489 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

ÚVOD

Tento článok popisuje hosťovské konto v systéme Microsoft Windows XP Home Edition a Microsoft XP Professional.

Keď počítač nemôže pripojiť k doméne, hosťovského konta slúži niekoľko špeciálne funkcie, ktoré sa týkajú bezpečnosť a siete akcií.

Môžete použiť Používateľ Účty nástroj v ovládacom paneli vypnúť hosťovské konto. Keď ste vypnúť hosťovské konto, musíte odstrániť konto Guest z Rýchle prepínanie používateľov uvítacia obrazovka. Avšak hosťovského konta nie je vypnutá.

Neodporúčame, konto Guest vypnúť. Ak môžete vypnúť hosťovské konto, môže nebude mať prístup k sieťovým prostriedkom. Navyše nemôžete prístup zdrojov na lokálny počítač z iného počítača v sieti.

DALSIE INFORMACIE

Pomocou hosťovského konta v lokálnom počítači

Keď nemáte účet skutočného užívateľa na miestnej počítača hosťovské konto môžete použiť na prihlásenie do počítača. Predpokladajme, že ste si vyžadujú dočasný prístup k počítaču a že správca nechce vytvorenie používateľského konta pre vás. V tomto scenári, môžete použiť hosťovské konto pre prístup k počítač. Vaše konto je vypnuté, ale nie je odstránený, môžete tiež použiť Hosťovské konto pre dočasný prístup.

Predvolene hosť konto je vypnuté v systéme Windows XP Home Edition a Windows XP Professional. V systéme Windows XP Professional, môžete zapnúť alebo vypnúť hosťovské konto pri musíte sa prihlásiť ako správca. V systéme Windows XP Home Edition, musíte prístup konto správcu z núdzovom režime.

Môžete nastaviť práva a povolenia pre konto Guest ako vy by pre každé používateľské konto. Autor: je nastavená ako predvolená, konto Guest členom vstavanej skupiny Guest. Skupina Guests umožňuje používateľovi prihlásiť na pracovnú stanicu alebo členský server. Iba členom skupiny Administrators môžu udeliť dodatočné práva a akékoľvek povolenia skupine hostí.

Ak používate konto Guest na prihlásenie, tieto činnosti sa vzťahujú:
  • Si nevyžadujú heslo.
  • Nemôžete inštalovať softvér alebo hardvér.
  • Nie je možné meniť typ hosťovského konta.
  • Nemôžete vytvoriť heslo pre účet.
  • Nemôžete zmeniť konto Guest obrázok.
  • Nemôžete prístup aplikácie, ktoré už boli nainštalované v počítači.
  • Nemôžete prístup súborov vo zdieľané dokumenty priečinok.
  • Nemôžete prístup súbory v hosť profil.

Pomocou hosťovského konta na prihlásenie na lokálny počítač z iného počítača na sieti

V systéme Windows XP Home Edition, sú všetky sieťové pripojenia priradené pomocou hosťovského konta. Ak nie je zapnuté hosťovské konto, alebo ak Hosťovské konto nemá zodpovedajúci podiel povolenia, pripojenie nefunguje správne. Ak má konto Guest dostatočný podiel povolenia, ale hosťovské konto nebolo priradené systémom súborov NTFS povolenia hosťovské konto môžete použiť na pripojenie k lokálnemu počítaču. Avšak, v tomto scenári, nemôžete prístup súbory alebo adresáre.

Podľa predvoleného nastavenia na počítačoch so systémom Windows XP Professional a že nie pristúpili k doméne, všetky prichádzajúce Sieťové pripojenia sú nútení používať konto Guest. Okrem toho na počítače, ktoré používajú jednoduché zdieľanie model zabezpečenia, Zabezpečenie Vlastnosti dialógové okno nahrádza podľa zjednodušeného Zdieľané dokumenty – vlastnostidialógové okno.

ODKAZY

Ďalšie informácie o hosťovské konto, navštívte nasledujúce webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://support.Microsoft.com/kb/300489/

Vlastnosti

ID článku: 300489 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbenv kbinfo kbmt KB300489 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:300489

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com