Konuk hesabı, Windows XP'in açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300489 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu makalede, Microsoft Windows XP Home Edition ve Microsoft XP Professional'daki Konuk hesabı.

Bilgisayar bir etki alanına, Konuk hesabının güvenlik ve ağ paylaşımları için ilişkili özel işlevler sağlar.

Kullanabileceğiniz kullanıcı hesaplarını Guest hesabını devre dışı bırakmak için Denetim Masası'nda bir araç. Guest hesabını devre dışı bıraktığınızda, Hızlı kullanıcı değiştirme Hoş Geldiniz ekranından Guest hesabını kaldırın. Ancak, Guest hesabı devre dışı değil.

Guest hesabını devre dışı bırakmanız önerilmez. Guest hesabını devre dışı bırakırsanız, ağ kaynaklarına erişimi olmayabilir. Ayrıca, ağ üzerindeki başka bir bilgisayardan yerel bir bilgisayar üzerindeki kaynaklara erişemiyor.

Daha fazla bilgi

Yerel bilgisayarda Konuk hesabını kullanarak

Yerel bilgisayardaki bir gerçek bir kullanıcı hesabına sahip olduğunuzda, bilgisayara oturum açmak için Konuk hesabı'nı kullanabilirsiniz. Geçici bir bilgisayara erişimi gerektirir ve yönetici kullanıcı hesabını oluşturduğunuz istemediği varsayalım. Bu senaryoda, bilgisayara erişmek için Konuk hesabını kullanabilirsiniz. Hesabınız devre dışı bırakılsa da silinmez, Konuk hesabı için geçici erişim de kullanılabilir.

Varsayılan olarak, Konuk hesabı, Windows XP Home Edition ve Windows XP Professional'da devre dışı bırakılır. Windows XP Professional'da, etkinleştirmek veya yönetici olarak oturum açtığınızda Guest hesabını devre dışı bırakabilirsiniz. Windows XP Home Edition'da, yönetici hesabının Güvenli Mod'da erişmeniz gerekir.

Herhangi bir kullanıcı hesabında olduğu gibi Konuk hesabı için haklar ve izinler ayarlayabilirsiniz. Varsayılan olarak, Konuk hesabı, yerleşik konuklar grubunun bir üyesidir. Guests grubunun bir iş istasyonu veya üye sunucu üzerinde bir <a0>Kullanıcı günlüğü sağlar. Yalnızca Administrators grubunun bir üyesi, ek hakların ve izinlerin Guests grubuna verebilirsiniz.

Oturum açmak için Konuk hesabı'nı kullandığınızda, aşağıdaki etkinliklerin uygulanır:
  • Parola gerektirmez.
  • Yazılım veya donanım yükleyemez.
  • Konuk hesap türünü değiştiremezsiniz.
  • Bir hesabın parolasını oluşturamıyor.
  • Guest hesabı resmi değiştiremezsiniz.
  • Bilgisayarda zaten yüklü uygulamaları erişemiyor.
  • Paylaşılan belgelerdeki dosyalar erişemiyor klasör.
  • Konuk dosyalarında erişemiyor profil.

Ağ üzerindeki başka bir bilgisayardan yerel bilgisayara oturum açmak için Konuk hesabını kullanarak

Windows XP Home Edition'da, tüm ağ bağlantıları, Konuk hesabı ile eşleştirilir. Konuk hesabı etkin değil veya Konuk hesabı, uygun paylaşım izinleri yoksa, bağlantı doğru çalışmamasına neden olur. Konuk hesabının yeterli Paylaşım izinleri olsa da, Guest hesabını NTFS dosya sistemi izinleri atanmış, Konuk hesabı, yerel bilgisayara bağlanmak için kullanabilirsiniz. Ancak, bu senaryoda, dosyaların veya dizinlerin erişemiyor.

Varsayılan olarak, Windows XP Professional çalıştıran ve, bir etki alanına katılmamış bilgisayarlarda tüm gelen ağ bağlantılarını Guest hesabını kullanmaya zorlanır. Ayrıca, basit paylaşım güvenlik modeli kullanan bilgisayarlarda, Güvenlik özellikleri</a0> iletişim kutusunu tarafından Paylaşılan belgeler özellikleri Basitleştirilmiş değiştirilir iletişim kutusu.

Referanslar

Konuk hesabı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/kb/300489/

Özellikler

Makale numarası: 300489 - Last Review: 27 Mart 2007 Salı - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB300489 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300489

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com