סקירה כללית על סיוע מרחוק ב-Windows XP

תרגומי מאמרים תרגומי מאמרים
Article ID: 300546 - View products that this article applies to.
הרחב הכל | כווץ הכל

On This Page

תקציר

'סיוע מרחוק' הוא טכנולוגיה של Windows XP המאפשרת למשתמשי Windows XP לסייע זה לזה באמצעות האינטרנט. באמצעות כלי זה, משתמש אחד, המכונה "מומחה", יכול לצפות בשולחן העבודה של משתמש אחר, המכונה "המחשב השני". בכפוף לקבלת רשות מהמחשב השני, המומחה יכול אף לשתף את השליטה במחשב השני במטרה לפתור את הבעיות מרחוק.

בעזרת 'סיוע מרחוק', יכול כל צוות תמיכה לסייע למשתמשים דרך הרשת, תכונה המוכרת בשם 'הצע סיוע מרחוק'.

לקבלת מידע נוסף על התכונה 'הצע סיוע מרחוק', לחץ על מספר המאמר הבא כדי להציגו מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
301527 קביעת תצורה של מחשב מבוסס Windows XP לקבלת הצעות לסיוע מרחוק (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)

מידע נוסף

דרישות לגבי סיוע מרחוק

 • נדרשת גירסת מערכת הפעלה של Windows XP או Windows Server 2003 הן במחשב המומחה והן במחשב השני.
 • שני המחשבים, הן של המומחה והן המחשב השני, חייבים להיות מחוברים לרשת משותפת. האינטרנט יכול לשמש כרשת משותפת זו.

  לקבלת פרטים נוספים אודות תצורות רשת אפשריות, לחץ על מספר המאמר הבא כדי להציגו מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
  301529 תרחישי חיבורים נתמכים עבור סיוע מרחוק (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
 • ב-Windows XP Home Edition, המחשב השני חייב להשתמש בחשבון בעלים.
 • למחשב השני דרושה יכולת להעביר את הקובץ לייצוא. המחשב השני יכול לשלוח קובץ באופן אוטומטי דרך מרכז העזרה והתמיכה באמצעות Microsoft Outlook Express או Windows Messenger. כלומר, על המשתמש להתקין את Outlook Express או Windows Messenger. המחשב השני יכול גם לשמור את הקובץ ולשלוח אותו למומחה באמצעות כל אמצעי אחר להעברת קבצים.
הערה מאמר זה מתאר מצבים של סיוע מרחוק לפיהם המחשב השני יוזם את הפעלת הסיוע מרחוק על-ידי שליחת הזמנה למומחה. במחשבים הנמצאים באותו תחום, המומחה יכול להציע סיוע מרחוק למחשב השני ולעקוף את הדרישה לפיה המחשב השני צריך לשלוח הזמנה למומחה.

לקבלת מידע נוסף על הצעת סיוע מרחוק, לחץ על מספר המאמר שלהלן כדי להציגו מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
301527 קביעת תצורה של מחשב מבוסס Windows XP לקבלת הצעות לסיוע מרחוק (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)

שליחת הזמנה לסיוע מרחוק

 1. פתח את מרכז העזרה והתמיכה על-ידי לחיצה על התחל ולאחר מכן לחיצה על עזרה ותמיכה.
 2. תחת בקש סיוע לחץ על ??הזמן ידיד להתחבר למחשב שלך באמצעות סיוע מרחוק.
 3. הדף 'סיוע מרחוק' יוצג. לחץ על הזמן משתמש לסייע לך.
 4. קיימות שלוש אפשרויות זמינות לשליחת הזמנה לסיוע מרחוק: Windows Messenger, דואר אלקטרוני או שמירת הזמנה כקובץ. בחר באחת משלוש האפשרויות ולאחר מכן פעל בהתאם להוראות. בשיטות המשתמשות בדואר אלקטרוני או שמירה כקובץ הזמנה, למחשב השני תהיה הזדמנות להגן על ההפעלה באמצעות סיסמה. על המחשב השני גם לבחור פרק זמן שבסופו תפוג ההזמנה באופן אוטומטי. המחשב השני יכול לבטל תוקף של כל הזמנה בכל עת, על-ידי לחיצה על הקישור הצג מצב הזמנה בדף 'סיוע מרחוק' המאוזכר בשלב 3.
 5. כאשר המומחה מקבל את ההזמנה, הוא מתבקש להזין את הסיסמה שקבע המחשב השני. לאחר הזנת סיסמה זו, המומחה יכול ליזום את הפעלת הסיוע מרחוק.
 6. לאחר שהמומחה יוזם את ההפעלה, המחשב השני בודק את הסיסמה שהזין המומחה.
 7. המחשב השני מוודא גם כי ההזמנה שבה השתמש המומחה היא הזמנה חוקית שעדיין פתוחה.
 8. אם ההזמנה פתוחה והסיסמה נכונה, המחשב השני מקבל הודעה המציינת כי המנחה מעוניין להתחיל כעת בהפעלה. המחשב השני מתבקש להתחיל בהפעלת הסיוע מרחוק.
 9. אם המחשב השני בוחר להתחיל בהפעלה, תיבת הדו-שיח Remote Assistance Novice chat (סיוע מרחוק - שיחת צ'אט במחשב השני) תיפתח במחשב השני והמסוף של מומחה הסיוע מרחוק ייפתח במחשב המומחה. בשלב זה, המומחה יכול לראות הכל במחשב השני בזמן אמיתי.
 10. המומחה יכול לבקש לקבל שליטה על המחשב השני על-ידי לחיצה על לחצן Take Control (קח שליטה) במסוף המומחה. פעולה זו שולחת הודעה למחשב השני, המציינת כי המומחה מבקש לקבל שליטה על המחשב. ההודעה מאפשרת למחשב השני לעצור את השליטה של המומחה במחשב בשלוש דרכים:
  הקשה על מקש ESC.
  החזקת מקש CTRL לחוץ ולאחר מכן הקשה על מקש C.
  לחיצה על לחצן Stop Control (הפסק שליטה) לצד חלון הצ'אט במחשב השני.
 11. כאשר המחשב השני בוחר להעניק למומחה שליטה במחשב, המחשב השני והמומחה חולקים בינהם את השליטה על המקלדת והעכבר. מומלץ שהמחשב השני לא יזיז את העכבר או יקליד כאשר השליטה נמצאת בידי המומחה, מאחר שההפעלה קולטת פעולות משני המשתמשים, הדבר שעלול לגרום לשיבושים בפעולת העכבר. גם אם המחשב השני מפסיק את השליטה, הפעלת הסיוע מרחוק ממשיכה והמומחה עדיין יכול לראות את שולחן העבודה של המחשב השני.

סקירה כללית של שיטות לשליחת הזמנה

Windows Messenger

המשתמשים בשירות Windows Messenger יכולים להזמין איש קשר לסייע להם באמצעות הסיוע מרחוק. שימוש ב-Windows Messenger היא השיטה המועדפת לשליחת הזמנה לסיוע מרחוק מהסיבות הבאות:
 • Windows Messenger פועל בזמן אמיתי ומאפשר למחשב השני לדעת אם המומחה מקוון.
 • Windows Messenger מספק דרכים נוספות למחשב המומחה ולמחשב השני לאתר זה את זה באינטרנט. דרכים אלה יכולות למשמש כאשר המחשבים לא נמצאים באותה רשת, או כאשר הם מנסים להתחבר באמצעות האינטרנט דרך חומת אש או מחשב NAT.

  לקבלת מידע נוסף, לחץ על מספר המאמר שלהלן כדי להציגו מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
  301529 תרחישי חיבורים נתמכים עבור סיוע מרחוק (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
בעת שימוש בשירות Windows Messenger אין צורך לפתוח את מרכז העזרה והתמיכה. ניתן גם לשלוח הזמנה על-ידי פתיחת Windows Messenger, ולאחר מכן ביצוע השלבים הבאים:
 1. בתפריט כלים, לחץ על שלח הזמנה.
 2. לחץ על כדי להפעיל את סיוע מרחוק.
 3. לחץ על איש הקשר הרצוי עבור סיוע מרחוק.
איש הקשר הנבחר יקבל הודעה המבקשת הפעלת סיוע מרחוק והמומחה יוכל ללחוץ על קבל או על דחה.

ניתן גם להתחיל הפעלת סיוע מרחוק ב- Windows Messenger על-ידי לחיצה באמצעות לחצן העכבר הימני על הזמן ולאחר מכן לחיצה על כדי להפעיל סיוע מרחוק.

דואר אלקטרוני

המחשב השני יכול להיעזר בתכונת הסיוע מרחוק על מנת לחבר דואר אלקטרוני שיישלח למומחה. הדואר האלקטרוני מכיל קובץ מצורף עם הזמנה. כאשר המומחה פותח את הקובץ המצורף, הוא מתבקש להזין סיסמה, בהנחה שהמחשב השני ציין סיסמה, והתהליך ממשיך כמתואר בסעיף "שליחת הזמנה לסיוע מרחוק".

'סיוע מרחוק' עושה שימוש בלקוח הדואר האלקטרוני שצוין בכרטיסייה תוכניות של אפשרויות אינטרנט. אם עדיין לא הוגדר לקוח דואר אלקטרוני במחשב השני, ניתן להגדירו בעזרת 'סיוע מרחוק'. כדי לשנות את לקוח הדואר האלקטרוני המשמש בסיוע מרחוק, פתח את בלוח הבקרה, לחץ פעמיים על 'אפשרויות אינטרנט', ובכרטיסייה תוכניות, שנה את הגדרת הדואר האלקטרוני ללקוח הדואר האלקטרוני הרצוי לך.

חיבור הודעת דואר אלקטרוני דרך 'סיוע מרחוק' נעשה באמצעות Simple Mail Advanced Programming Interface ?(Simple MAPI)??. חלק מלקוחות הדואר האלקטרוני אינם תומכים ב-Simple MAPI ואינם מופיעים כאפשרות בכרטיסייה 'אפשרויות אינטרנט' בלוח הבקרה.

שמירת הזמנה כקובץ

אם לקוח הדואר האלקטרוני של המחשב השני אינו תומך ב-Simple MAPI, או אם המחשב השני מעוניין להשתמש באמצעי אחר להעברת קובץ ההזמנה למומחה, הוא יכול לבחור לשמור את ההזמנה כקובץ.

בפעולה זו, המחשב השני שומר את אותו קובץ שהיה נוצר ומצורף לדואר אלקטרוני אוטומטית, בכונן המקומי או במיקום משותף ברשת. קובץ זה יוכל עתה להישלח מהמחשב השני באמצעות לקוח דואר אלקטרוני שאינו תומך ב-Simple MAPI. לחלופין, ניתן להעביר את הקובץ דרך מיקום משותף ברשת, תקליטון, וכן הלאה. כאשר המומחה מקבל את הקובץ, עליו ללחוץ פעמיים כדי לפתוח את ההזמנה ולהפעיל את הסיוע מרחוק.

סקירה טכנית

לקבלת סקירה טכנית בנושא סיוע מרחוק, עיין במאמר שלהלן מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base :
300692 תיאור תהליך ההתחברות לסיוע מרחוק (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
הערה סיוע מרחוק משתמש ב-DCOM. ב-Windows XP, נתיב הרישום של DCOM הוא
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Ole
עם ערך מחרוזת של EnableDCOM = Y. אם ערך זה מוגדר כ-'N' או חסר, הסיוע מרחוק לא יפעל.

מאפיינים

Article ID: 300546 - Last Review: יום חמישי 19 אפריל 2007 - Revision: 2.1
המידע במאמר זה חל על:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
מילות מפתח 
kbenv kbinfo KB300546

ספק משוב

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com