Bazı VPN Sunuculara Bağlandığınızda Hatalı Yönlendirme Tablosu

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300561 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bazı Microsoft dışı VPN sunucuları için bir sanal özel ağ (VPN) bağlantısı, VPN bağlantısı üzerinden veri göndermek olmayabilir. Sorun, bazı Microsoft dışı VPN sunucuları için Yönlendirme ve Uzaktan Erişim hizmeti çalıştıran bir sunucudan Windows 2000 tabanlı tek yönlü bir isteğe bağlı arama bağlantısı yapıyorsanız da oluşur. Bir VPN bağlantısı kurmak, mümkün olabilir, ancak bağlantısı yok ve bir zaman aşımı süresinin ardından VPN bağlantısı kesildiğinde.

Bu sorun, yalnızca aşağıdaki programlardan birini çalıştıran VPN istemcisinin olduğunda oluşur:
 • Internet Bağlantı Paylaşımı kullanan Windows 2000.
 • Gelen bağlantılar işlevi etkinleştirilmiş olan Windows 2000 Professional.
 • Yönlendirme ve Uzaktan erişim ile yüklü olan Windows 2000 Server.
Yönlendirme ve Uzaktan Erişim hizmetini çalıştıran standart Windows 2000 tabanlı bir VPN istemcilerinin bu sorunu yaşarsınız.

Neden

Bu sorun, Microsoft VPN sunucusunu, ınternet Protokolü Denetim Protokolü (IPCP) sunucusu ve ağ arabirimi için aynı ınternet Protokolü (IP) adresini kullanıyorsa oluşur. Bu senaryoda yerel yönlendirme tablosunu bağlantı sırasında yanlış güncelleştirildi. Bu senaryo, Request for Comments (RFC) bu senaryoyu nasıl hakkında temizleyin olsa da, standart bir VPN uygulaması değil. Windows 2000 bu senaryosunu işlemek üzere tasarlanmıştır.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Not: Microsoft, yalnızca Service Pack 3 (SP3) yüklü olan bir Windows 2000 tabanlı bilgisayar için bu bölümde açıklanan düzeltmeyi uygulamanızı önerir.

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümünde aşağıdaki dosya öznitelikleri veya üstü bulunur:
 Date     Time  Version    Size   File name
 -------------------------------------------------------- 
 07-May-2003 15:24 5.0.2195.6606 159,504 Iprtrmgr.dll 
 07-May-2003 15:24 5.0.2195.6626 198,928 Rasppp.dll

				

Pratik Çözüm

Standart Windows 2000 istemci VPN bağlantıları için Yönlendirme ve Uzaktan erişim, gelen bağlantılar veya ınternet bağlantı paylaşımı VPN istemci bilgisayarı kapatmayın. Windows 2000 Yönlendirme ve Uzaktan erişim tek yönlü isteğe bağlı arama bağlantıları için bu soruna yönelik yok bir geçici çözüm vardır.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000'i ve Windows 2000 düzeltmelerini aynı anda yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
249149Microsoft Windows 2000 ve Windows 2000 Düzeltmelerini Yükleme

Özellikler

Makale numarası: 300561 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP3
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP1
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP2
 • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwin2ksp4fix kbbug kbfix kbnetwork kbwin2000presp3fix kbwin2000presp4fix kbwin2000sp3fix KB300561 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300561

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com