Funkce klienta vzdálené plochy v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 300698 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje funkce klienta protokolu RDP (Remote Desktop Protocol) verze 5.1, který je součástí systému Windows XP. Tyto funkce jsou dostupné po připojení klienta ke vzdálenému hostiteli se systémem Windows XP pomocí nástroje Připojení ke vzdálené ploše.

Další informace

Chcete-li použít nástroj Připojení ke vzdálené ploše, klepněte na tlačítko Start, přejděte na položku Programy, klepněte na položku Příslušenství, klepněte na položku Komunikace a klepněte na příkaz Připojení ke vzdálené ploše.

Dostupné funkce jsou následující:

Přesměrování síťové tiskárny

Tato funkce umožňuje v relaci Vzdálené plochy přesměrovat síťové tiskárny nainstalované v místním počítači. Tímto postupem můžete posílat tiskové úlohy na svoji síťovou tiskárnu bez nutnosti provádět změny konfigurace nebo instalaci dalších ovladačů. Tuto funkci lze vypnout v klientovi vzdálené plochy na kartě Místní prostředky.

Přesměrování místních jednotek

Jednotky v místním počítači mohou být v relaci přesměrovány, takže lze jednoduše přenášet soubory mezi místním a vzdáleným počítačem. Lze přesměrovat místní jednotky pevných disků, disketové jednotky i namapované síťové jednotky.

Jednotky se zobrazí v okně Tento počítač pod názvy Jednotka A na Název počítače a Jednotka C na Název počítače. Pokud má například místní počítač název „WinXP“ a jednotka C místního počítače je přesměrována, může se jednotka zobrazit v relaci vzdálené plochy jako „Jednotka C na WinXP“.

Kopírování a vkládání souborů

Použitím funkce Kopírovat a Vložit lze kopírovat a vkládat soubory z relace vzdálené plochy do místního počítače a naopak.

Podpora více než 256 barev

Protokol RDP verze 5.1 umožňuje použití 15bitové, 16bitové a 24bitové barevné hloubky při připojení k počítači se systémem Windows XP (pod podmínkou, že je místní grafický adaptér schopen zobrazovat tuto barevnou hloubku).

Přesměrování zvuku

Přesměrování zvuku umožňuje klientu přijmout libovolné zvuky přehrávané v relaci vzdálené plochy (pod podmínkou, že má místní počítač funkční zvukový adaptér).

Přesměrování klávesových kombinací systému Windows

Pomocí příslušného nastavení lze přesměrovat klávesové kombinace systému Windows, například ALT+TAB nebo CTRL+ESC. Tuto funkci lze nastavit v klientovi vzdálené plochy na kartě Místní prostředky.

Panel připojení

Funkce Panel připojení umožňuje jednoduše minimalizovat a maximalizovat relaci vzdálené plochy zobrazenou přes celou obrazovku. Je-li připínáček na panelu připojení v poloze zapnuto, je panel vždy zobrazen. Není-li připínáček na panelu připojení v poloze zapnuto, zobrazí se panel pouze při pohybu myší u horního okraje obrazovky. Funkci Panel připojení lze zakázat v části Možnosti zobrazení.

Vlastnosti

ID článku: 300698 - Poslední aktualizace: 12. září 2006 - Revize: 1.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Klíčová slova: 
kbenv kbinfo KB300698

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com