Funkcje klienta pulpitu zdalnego w systemie Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 300698 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Streszczenie

W tym artykule opisano funkcje klienta protokołu pulpitu zdalnego (RDP, Remote Desktop Protocol) w wersji 5.1, który jest elementem systemu Windows XP. Funkcje te są dostępne, jeśli klient połączy się z hostem zdalnym systemu Windows XP za pomocą Podłączania pulpitu zdalnego.

Więcej informacji

Aby użyć Podłączania pulpitu zdalnego, kliknij przycisk Start, wskaż polecenie Programy, wskaż polecenie Akcesoria, wskaż polecenie Komunikacja, a następnie kliknij polecenie Podłączanie pulpitu zdalnego.

Dostępne funkcje:

Przekierowywanie drukarki sieciowej

Funkcja ta pozwala na przekierowywanie zainstalowanych drukarek sieciowych z komputera lokalnego na sesję pulpitu zdalnego. Można wysyłać zadania wydruku do drukarki sieciowej bez wprowadzania zmian w konfiguracji lub instalować dodatkowe drukarki. Funkcję można wyłączyć na karcie Zasoby lokalne klienta pulpitu zdalnego.

Przekierowywanie dysków lokalnych

Dyski na komputerze lokalnym można przekierowywać w trakcie sesji, co pozwala na łatwe przenoszenie plików między lokalnym hostem i komputerem zdalnym. Dotyczy to lokalnych dysków twardych, stacji dyskietek oraz mapowanych dysków sieciowych.

Dyski są wyświetlane w oknie Mój komputer jako „A na nazwa_komputera” oraz „C na nazwa_komputera” dla odpowiedniego przekierowanego dysku. Na przykład jeśli na komputerze o nazwie „WinXP” przekierujemy lokalny dysk C, to w sesji zdalnej dysk będzie widoczny jako „C na WinXP”.

Kopiowanie i wklejanie plików

Można kopiować i wklejać pliki z sesji zdalnej na komputer lokalny i odwrotnie za pomocą funkcji Kopiuj i Wklej.

Obsługa więcej niż 256 kolorów

Klient RDP 5.1 pozwala na korzystanie z 15-, 16- i 24-bitowej głębi kolorów przy połączeniu z komputerem z systemem Windows XP (pod warunkiem, że lokalny sterownik wideo obsługuje odpowiednie ustawienie głębi wideo).

Przekierowywanie dźwięku

Funkcja ta umożliwia otrzymywanie wszystkich dźwięków odtwarzanych w sesji zdalnej (pod warunkiem, że komputer lokalny jest wyposażony w działającą kartę dźwiękową).

Przekierowywanie kombinacji klawiszy systemu Windows

Po wybraniu odpowiedniego ustawienia można przekierowywać kombinacje klawiszy systemu Windows, takie jak ALT+TAB czy CTRL+ESC. Funkcję konfiguruje się na karcie Zasoby lokalne klienta pulpitu zdalnego.

Pasek połączenia

Funkcja ta służy do łatwego minimalizowania i maksymalizowania okna pełnoekranowej sesji pulpitu zdalnego. Jeśli pinezka na pasku połączenia jest wciśnięta, to jest on zawsze wyświetlany. Jeśli pinezka na pasku połączenia nie jest wciśnięta, to pojawia się on tylko po przesunięciu wskaźnika myszy na samą górę ekranu. Pasek połączenia włącza się, zaznaczając pole wyboru na karcie Ekran.

Właściwości

Numer ID artykułu: 300698 - Ostatnia weryfikacja: 7 października 2003 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Słowa kluczowe: 
kbinfo KB300698

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com