Windows XP'de Uzak Masaüstü İstemcisi Özellikleri

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300698 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

™zet

Bu makale, Windows XP'de bulunan Uzak Masaüstü Protokolü (RDP) 5.1 istemcisinin özelliklerini açıklar. Bu özellikler, istemci, Uzak Masaüstü Bağlantısı kullanarak Windows XP uzak ana bilgisayarına bağlandığında kullanılabilir.

Daha fazla bilgi

Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı kullanmak için, Başlat'ı tıklatın, Programlar'ın, Donatılar'ın ve İletişim'in üzerine gelin ve Uzak Masaüstü Bağlantısı'nı tıklatın.

Kullanabileceğiniz özellikler:

Ağ Yazıcısını Yeniden Yönlendirme

Ağ yazıcısını yeniden yönlendirme, yerel bilgisayarda yüklü olan ağ yazıcılarını Uzak Masaüstü oturumuna yeniden yönlendirmenizi sağlar. Yazdırma işlerini, yapılandırma değişiklikleri yapmadan veya ek yazıcılar yüklemeden ağ yazıcınıza gönderebilirsiniz. Bu özellik, uzak Masaüstü istemcisindeki Yerel Kaynaklar sekmesi kullanılarak devre dışı bırakılabilir.

Yerel Sürücüleri Yeniden Yönlendirme

Yerel bilgisayardaki sürücüler, dosyaların yerel ana bilgisayarla uzak ana bilgisayar arasında kolay bir şekilde aktarılabilmesini sağlamak için oturumda yeniden yönlendirilebilirler. Sürücüler, yerel sabit diskleri, disket sürücüleri ve eşlenen ağ sürücülerini içerir.

Sürücüler, Bilgisayarım'da, her yeniden yönlendirilen sürücü için "Bilgisayaradı üzerinde A" ve "Bilgisayaradı üzerinde C" olarak görüntülenebilir. Örneğin, yerel bilgisayarın adı "WinXP" ise ve yerel bilgisayardaki C sürücüsü yeniden yönlendirilirse, sürücü uzak oturumda "WinXP üzerinde C" olarak görüntülenebilir.

Dosya Kopyalama ve Yapıştırma

Kopyala ve Yapıştır özelliğini kullanarak, uzak oturum ile yerel bilgisayar arasında, her iki yönde de dosya kopyalayabilir ve yapıştırabilirsiniz.

256 Rengin Üzerini Destekleme

RDP 5.1, Windows XP tabanlı bilgisayara bağlandığınızda 15 bit, 16 bit ve 24 bit renk derinliğini kullanabilmenize olanak verir (yerel video bağdaştırıcısının bu video derinliğini işleyebilmesi koşuluyla).

Ses Yeniden Yönlendirme

Ses yeniden yönlendirme, istemcinin uzak oturumda yürütülen sesleri almasını sağlar (yerel bilgisayarda çalışan bir ses bağdaştırıcısı olması koşuluyla).

Windows Anahtar Birleşimlerini Yeniden Yönlendirme

Uygun ayarı seçerseniz, ALT+SEKME ve CTRL+ESC gibi Windows anahtar birleşimlerini yeniden yönlendirebilirsiniz. Bu özellik, Uzak Masaüstü istemcisindeki Yerel Kaynaklar sekmesi kullanılarak devre dışı bırakılabilir.

Bağlantı Çubuğu

Bağlantı Çubuğu özelliği, tam ekran Uzak Masaüstü oturumunu kolayca simge durumunu küçültmenizi veya ekranı kaplayacak kadar büyütmenizi sağlar. Bağlantı Çubuğu, raptiyesi etkinleştirildiğinde her zaman görüntülenir. Bağlantı Çubuğu'nun raptiyesi etkin değilse, yalnızca fareyi ekranın en üst kısmına götürdüğünüzde görüntülenir. Bağlantı Çubuğu özelliği Görüntü Seçenekleri bölümünde devre dışı bırakılabilir.

Özellikler

Makale numarası: 300698 - Last Review: 16 Haziran 2006 Cuma - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandigi durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbinfo KB300698

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com