Clip Organizer küçük resimleri aynı ağa erişimi olan kişiler arasında nasıl

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300859 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Microsoft Clip Organizer küçük resimleri aynı ağa erişimi olan kişiler arasında paylaşmak açıklar.

Not: ınternet veya intranet klipleri paylaşımı desteklenmiyor.

Daha fazla bilgi

Bir ağ üzerindeki bir koleksiyonu paylaştırmak için şu adımları izleyin.

Adım 1: yeni koleksiyon için bir klasör oluşturun...

 1. Sunucunun paylaşılan tahsilat için kullanmak istediğiniz klipler gereken tüm kullanıcılar için kullanılabilir olduğundan emin olun.
 2. Sunucuda bir klasör oluşturun ve bu paylaşılan topluluk adına benzer bir ad verin.
 3. Paylaşılan klasör derlemeye eklemek istediğiniz küçük resim dosyaları kopyalayın.

  IPUCU: gereksinim duyduğunuz, çok sayıda küçük resim (3.000 veya daha çok) eklemek için alt klasörler, içeriğin daha küçük kümeler ayırmak için kullanın. Aksi halde, toplama erişimi unacceptably yavaşlayabilir.

2. Adım: Mstore10.mgc dosyanın geri

Yeni koleksiyon, anahtar sözcükler, resim yazısı ve küçük resim önizlemeleri gibi küçük resimleri hakkındaki bilgileri depolamak için bir katalog dosyası (*.mgc) gerekir.
 1. Clip Organizer en az bir kez çalıştırın.
 2. Clip Organizer'ı kapatın.
 3. Ara komutunu Microsoft Windows'da Mstore10.mgc dosyayı bulmak için kullanın.

  IPUCU: Mstore10.mgc içeren klasörü gizli için dosyayı aramak için önce tüm gizli klasörler dosya uzantıları ile birlikte ortaya çıkan emin olun. Ayrıntılı yönergeler için Microsoft Windows çevrimiçi Yardım'A bakın.
 4. Mstore10.mgc, sağ tıklatın ve Yeniden Adlandır ' ı tıklatın; sonra da MSTORE10.ONE yeni dosya adını ve uzantısını yazın.

3. Adım: paylaşılan küçük resimler için topluluk oluşturun...

Ardından, Clip Organizer'da, daha önce ağ klasörüne kopyaladığınız küçük resimleri eklemek bir koleksiyon oluşturabilir. Bu işlem paylaşılan tahsilat için kullanacağınız bir katalog dosyası da değişiklikleri yapar.
 1. Başlat menüsünden Programlar ' ın üzerine gelin, sonra da Microsoft Office Araçları ' nın üzerine gelin ve Clip Organizer ' ı tıklatın.
 2. Clip Organizer'da KoleksiyonlarımToplama liste bölmesinde sağ tıklatın ve Yeni koleksiyon</a1>'ı tıklatın.
 3. Yeni koleksiyon iletişim kutusuna (Bu, kullanıcıların göreceği addır) tahsilat için bir ad yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

  Şimdi yeni koleksiyon Toplama listesi bakın.
 4. Windows Gezgini'nde Paylaşılan koleksiyon için oluşturduğunuz klasöre gidin ve (alt klasörler dahil) tüm klibi seçin.
 5. Oluşturduğunuz Clip Organizer'da koleksiyon seçimi sürükleyin.
 6. Görünüm menüsünde, küçük resimler ' i tıklatın ve her klip, küçük resim üretti kadar tüm topluluk içinde kaydırma.

  Böylece, Clip Organizer'ın tüm küçük resimleri yakalamak ve bunları katalog dosyasında depolar.
 7. Gerekirse, ekleyin veya eklediğiniz küçük resim anahtar sözcükleri değiştirme. Aynı anda birden çok küçük resimler için bunu yapmak için <a0></a0>, küçük resim görünümünde istediğiniz tüm küçük resimleri seçin. Düzen menüsünde, anahtar sözcükler ' i tıklatın ve En çok kere tüm küçük resimler</a0> sekmesinde, istediğiniz değişiklikleri yapın.
 8. Gerekirse, ekleyin veya eklediğiniz küçük resimleri resim yazılarını değiştirme. Aynı anda birden çok küçük resimler için bunu yapmak için <a0></a0>, küçük resim görünümünde istediğiniz tüm küçük resimler'i seçin. Düzen menüsünde, anahtar sözcükler ' i tıklatın. Tüm klipleri en çok kere sekmesinde, tüm klipler için istediğiniz başlığı yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

Adım 4: yeni .mgc olarak katalog dosyası sunucuda klasörüne kopyalayın

 1. Clip Organizer'nden çıkın ve Mstore10.mgc dosyası bulunamıyor.
 2. Kopya, küçük resimler içeren sunucuda oluşturduğunuz klasöre dosya.
 3. Sunucudaki *.mgc dosyayı, dosya adı bu koleksiyon için benzersiz olacak biçimde yeniden adlandırın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Mstore10.mgc, sağ tıklatın ve sonra da Yeniden Adlandır ' ı tıklatın; topluluk adına benzer bir yeni dosya adı yazın ve .mgc dosya uzantısı tutmak.

  IPUCU: dosyayı yeniden adlandırmadan önce tüm dosya uzantılarını görüntülemek için sistem ayarlandığından emin. Ayrıntılı yönergeler için Microsoft Windows çevrimiçi Yardım'A bakın.

Adım 5: için Clip Organizer ana katalog dosyası geri yükleme

 1. Clip Organizer'nden çıkın.
 2. Sunucu önceki adımda kopyaladığınız Mstore10.mgc dosyayı bulmak için Microsoft Windows Ara komutunu kullanın ve silin.
 3. Clip Organizer yüklediğiniz sürücüde Mstore10.one bulun.
 4. Mstore10.one, sağ tıklatın ve Yeniden Adlandır ' ı tıklatın, sonra da MSTORE10.MGC yazın.

  Bu durum, paylaşılan yeni koleksiyon oluşturma başlamasından önce Clip Organizer'a eklediğiniz küçük resim özellik bilgileri (örneğin, anahtar sözcükler, resim yazısı ve küçük resim önizlemeleri) geri yükler.

6. Adım: haber ver, kullanıcıların paylaşılan bir derlemede kendi Clip Organizer'a Ekle

Kişiler, bunların Clip Organizer'a ekleyebilirsiniz; böylece klasör ve paylaşılan tahsilat için bir katalog adı da dahil olmak üzere ağ yolunu söyleyin. Her kullanıcı, aşağıdaki adımları izlemelisiniz:
 1. Clip Organizer'da için Organizer'a Küçük Resim Ekle, Dosya menüsünden ve Benimki ' ı tıklatın.
 2. Dosya türü</a0> kutusunda, Paylaşılan kataloglar tıklatın.
 3. Sunucuda belirtilen klasöre göz atın; (*.mgc) tahsilat için bir katalog dosyası'nı tıklatın ve sonra Ekle ' yi tıklatın.

  Paylaşılan koleksiyon Toplama liste bölmesinde görüntülenir.
Not Ekleyemiyor, değiştirin veya anahtar sözcükleri silebilirsiniz. Ayrıca, küçük resim paylaşılan topluluk içindeki resim yazıları eklenemiyor. Paylaşılan topluluk içinde bir küçük resmi seçin ve sonra Düzen anahtar sözcükler <a2>Düzen</a2> menüsünü tıklatın, anahtar sözcük ve başlık alanları kullanılamaz (soluk görünür) var. Ayrıca, Ekle, Değiştir ve Sil düğmeleri kullanılamaz.

Özellikler

Makale numarası: 300859 - Last Review: 31 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Clip Organizer 2002
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto KB300859 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300859
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com