Ako na analýzu a defragmentáciu zväzku disku v systéme Windows 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 300978 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento krokový je určená pre užívateľov, ktorí chcú vykonávať údržbu na zväzkoch disku na servery so systémom Windows 2000 alebo stolných počítačov. Analýzu a defragmentáciu disku zväzkov môže pomôcť zachovať výkon a všeobecné fungovanie systému.

Analyzovaním a cefragmenting cisk objemy

Pretože defragmentáciu disku môže trvať dlho. (To záleží na veľkosti zväzku, počet súborov, percento fragmentácie a dostupnosť zdrojov systému.) Objemy by mali analyzovať pred defragmentáciou, rozhodnúť, či sa oplatí vziať čas na spustenie procesu defragmentácie.

Ako sa analyzovať diskový zväzok

Ak chcete skontrolovať fragmentované súbory a priečinky na zväzku:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Programy, ukážte na Príslušenstvo, ukážte na Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Program Defragmentácia disku.
 2. Kliknite na zväzok, že vám palička analyzovať.
 3. Kliknite na tlačidlo Analyzovať začať analýzy.
 4. Preskúmanie výsledkov analýzy po jeho ukončení kliknutím Zobraziť správu. Ak analytický nástroj odporúča, že objem defragmentovať, postupujte podľa krokov v nasledujúcej sekcii.

Pre defragmentáciu zväzku disku

 1. Ak nástroj Defragmentácia disku ešte nie je spustený, kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Programy, ukážte na Príslušenstvo, ukážte na Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Program Defragmentácia disku.
 2. Kliknite na zväzok, ktorý chcete defragmentovať.
 3. Kliknite na tlačidlo Defragmentovať začať operácie.
 4. Preskúmanie pokroku operácie v okne Zobrazenie defragmentácie. Fragmentované súbory na disku sa zobrazujú červenou farbou, súvislé súbory sú modrá a systémové súbory sú zelené. Cieľom je odstránenie väčšiny červeného v tomto okne.

Riešenie problémov

Hoci každý užívateľ môžete získať prístup k nástroj Defragmentácia disku, schopnosť analýzu alebo defragmentáciu zväzku vyžaduje oprávnenia správcu. Spustiť defragmentáciu operáciu ste prihlásený ako správca alebo ako člen lokálnej skupiny Administrators.

Vlastnosti

ID článku: 300978 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB300978 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:300978

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com