Çözümleme ve disk biriminin Windows 2000'de birleştirme hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 300978 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım kılavuzda, Windows 2000 tabanlı sunucularda veya masaüstü disk birimlerinde bakım yapmak isteyen kullanıcılar için amaçlanmıştır. Disk birimi çözümleyip, performans ve sistemin genel çalışması yardımcı olabilir.

Çözümleme ve cefragmenting cisk birimleri

Çünkü, bir disk birimi çözümleyip birleştirmeyi tamamladıktan uzun zaman alabilir. (Bu birimdeki dosya sayısı, parçalanma yüzdesi ve sistem kaynaklarının kullanılabilirliğini boyutuna bağlıdır.) Birimler, birleştirme işlemini çalıştırmak için bu zaman anlamlıdır olup olmadığını karar vermek için birleştirmeden önce çözümlemeniz gerekir.

Bir disk birimi çözümledikten nasıl kullanılır

Bir birimdeki parçalanmış dosya ve klasörleri denetlemek için:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gidin, Sistem Araçları ' nın üzerine gelin ve sonra Disk Birleştiricisi ' ni tıklatın.
 2. Birimi çözümlemek için bu, çubuk'ı tıklatın.
 3. Çözümlemeyi başlamak için Çözümle ' yi tıklatın.
 4. Raporu görüntüle'yi tıklatarak işlemi bittikten sonra çözümleme sonuçlarını gözden geçirin. Çözümleme aracı birimin birleştirilmesi öneriyorsa, sonraki bölümde yer alan adımları uygulayın.

Bir disk birimini birleştirme nasıl kullanılır

 1. Disk Birleştiricisi aracı çalışır durumda değilse, Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gidin, Donatılar ' ın üzerine gelin, Sistem Araçları ' nın üzerine gelin ve sonra Disk Birleştiricisi ' ni tıklatın.
 2. Birleştirmek istediğiniz birimi tıklatın.
 3. Işlemi başlatmak için Birleştir ' i tıklatın.
 4. Disk Birleştirme görüntü penceresinde işlemin ilerleme durumunu görebilirsiniz. Diskteki parçalanmış dosyalar kırmızı, bitişik dosyalar mavi ve sistem dosyaları yeşil renklidir. Bu penceredeki kırmızı çoğunu ortadan kaldırmak için amaç sağlamaktır.

SORUN GİDERME

Disk Birleştiricisi aracı için herhangi bir kullanıcı erişebilir, ancak yeteneği çözümlemek veya bir birimi birleştirmek için yönetici ayrıcalıkları gerektiriyor. Disk birleştirme işlemini çalıştırmak için, yönetici olarak veya yerel Administrators grubunun üyesi olarak oturum açmış olmalısınız.

Özellikler

Makale numarası: 300978 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB300978 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:300978

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com