Konfigurácia zabezpečenia pre súbory a priečinky v sieti (doméne) v systéme Windows 2000

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 301195 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. The Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Pozn mka
Tento článok sa uplatňuje na systém Windows 2000. Podpora pre Windows 2000 končí 13. júla 2010. The Windows 2000 podpora riešenie Center je východiskovým bodom pre plánovanie vašej stratégie migrácie zo systému Windows 2000. Ďalšie informácie nájdete Microsoft Support Lifecycle politiky.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento krokový popisuje konfiguráciu zabezpečenia pre súbory a priečinky v sieti na ochranu údajov pred neoprávneným prístupom.

Predpokladajme napríklad, že dostanete hovor od Fran, manažér vaše konto pohľadávky oddelenie. Fran bol pracuje na niekoľkých tabuliek, ktoré sú uložené v súborový server v doméne, a je znepokojený, že zamestnanci, ktorí mali nemá prístup k tieto súbory môže byť schopný otvárať a upravovať súbory. Tieto súbory sú v priečinku s názvom C:\Accounts na serveri a priečinok je zdieľaný ako účty. Zdielˇanie na účtoch zdieľať pre doménu používateľov členov sú nastavené na úplný prístup. Fran chce umožniť členom skupiny účtovníkov upraviť súbory a pridať nové súbory a členovia skupiny predaja môcť čítať súbory, ale nie ich upravovať. Fran by mali byť jediný, kto môže robiť žiadne zmeny povolenia a nikto iný by mali mať prístup k súborom.

Nastavenie zabezpečenia na priečinok

Konfigurácia priečinok a súbor zabezpečenia:
 1. Prihlásiť sa na server pomocou doménové meno používateľa a heslo.
 2. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Programy, ukážte na Príslušenstvo, a potom kliknite na tlačidlo Windows Explorer.
 3. Rozbaľte Môj počítač, a potom kliknite na jednotku, ktorá obsahuje priečinok, ktorý chcete konfigurovať. Kliknite pravým tlačidlom na priečinok, ktorý chcete zabezpečiť (napríklad účtovníctvo), a potom kliknite na tlačidlo Vlastnosti.
 4. Kliknite na tlačidlo Zabezpečenia karte, a potom kliknite na tlačidlo Vymazať Povoliť dedičné povolenia od nadradeného na podradené objekty začiarkavacie políčko.
 5. V Zabezpečenia dialógové okno, kliknite na tlačidlo Kópia.

  POZNÁMKA: Všetky zdedené povolenia sa skopírujú priamo do tohto priečinka.
 6. Pridať množinu povolení, v Vlastnosti dialógové okno, na Zabezpečenia karte, kliknite na tlačidlo Pridať. V Vyberte Používatelia, počítače alebo skupiny dialógové okno, kliknite dvakrát na príslušné používateľské kontá alebo skupín. Po vybratí všetkých používateľov a skupiny, ku ktorej chcete priradiť povolenia, kliknite na tlačidlo ok. Skupinám a používateľom ste pridali, spolu s Everyone skupine, sú zobrazené v hornej polovici Zabezpečenia kartu.
 7. V meno zoznam, vyberte každého používateľa alebo skupiny naraz a potom použiť správne povolenia v Povolenia zoznam.

  Predvolené Povoliť nastavenie pre Čítať, obsah zoznamu priečinka a Čítať & oprávnenia vykonávať umožňuje skupine predaj primeranú úroveň povolenia. Účtovné skupiny pre Upraviť povolenie, kliknite na tlačidlo Povoliť, takže členovia tejto skupiny môžete pridať nové súbory do priečinka alebo upravovať súbory v priečinku. Pre Fran na používateľské konto, pre Úplné ovládanie povolenie, kliknite na tlačidlo Povoliť, ktorý umožňuje Fran čítať, upravovať, odstrániť a zmeniť povolenia pre priečinok a jeho obsah.
 8. Keď nastavíte príslušné povolenia, kliknite na tlačidlo Všetci Zoskupiť a potom kliknite na tlačidlo Odstrániť.

Riešenie problémov

Používatelia nemôžu získať prístup súborov a priečinkov, že by mal byť schopný prihlásení lokálne

Prístupové práva sú kombinované všetky povolenia, ktoré sú priraďované priamo používateľom a tých, ktoré sú priradené k akejkoľvek skupiny, ktoré používateľ je členom.

Výnimkou tohto pravidla je, ak sa explicitný odmietnuť povolenie na priečinok alebo súbor. To sa vyskytuje, pretože odoprieť povolenia sú vymenované najprv keď Windows 2000 je stanovenie, či konkrétneho používateľa môžete vykonávať konkrétnu úlohu. Preto by ste sa mali vyhnúť použitím explicitné odoprieť povolenia (t. j. vyhnúť, kliknutím začiarknite políčko v Poprieť stĺpec) pokiaľ neexistuje iný spôsob, ako dosiahnuť povolenia mixu, ktoré potrebujete.

Používatelia majú prístup súbory a priečinky s nesprávne povolenia prihlásení lokálne

Napríklad používateľov môžete napísať namiesto len čítať, keď sú prihlásení lokálne. Povolenia, predvolene sa dedia z priečinka, ktorý obsahuje objekt. Ak ste sa stretli úrovne nevhodné povolení, skontrolujte oboch zdedené povolenia, ktoré sú nesprávne pre tento objekt a členstvo v skupine udeliť rôzne úrovne povolení, ako chcete mať.

Používatelia nemôžu získať prístup súborov a priečinkov, ktoré by mali byť mať prístup cez sieť

Keď pristupujete údajov v sieti, obaja zdieľajú povolenia a povolenia súborov a priečinkov uplatňovať. Podiel prístupové povolenia sú kombinované všetky povolenia, ktoré sú priraďované priamo používateľom a tie, ktoré sú priradené k akejkoľvek skupiny, ktoré používateľ je členom. Výnimkou je, ak neexistuje výslovné povolenie zakázať na priečinok alebo súbor. To sa vyskytuje, pretože odoprieť povolenia sú vymenované najprv keď Windows 2000 je stanovenie, či konkrétneho používateľa môžete vykonávať konkrétnu úlohu. Preto, ak otvorene, napríklad, je členom skupiny, ktorá má Poprieť začiarkavacie políčko pre Čítanie v Poprieť stĺpec, je schopný čítať súbor alebo priečinok, dokonca aj vtedy, ak iné povolenia by mali umožniť mu tak urobiť.

Ste sa mali vyhnúť použitím explicitné odoprieť povolenia (t. j. vyhnúť, kliknutím začiarknite políčko v Poprieť stĺpec) pokiaľ neexistuje iný spôsob, ako dosiahnuť povolenia mixu, ktoré potrebujete. Skontrolujte povolenia zdieľaného a povolení súborov a priečinkov pre používateľa a skupinami ktorých on alebo ona je členom.

Neexistuje žiadna karta zabezpečenie v priečinku vlastnosti dialógovom okne

Ak sa nezobrazuje Zabezpečenia kartu vo vlastnostiach priečinka je pravdepodobné, že používate systém súborov FAT alebo FAT32. Windows 2000 obsahuje nástroj, ktorý môžete bezpečne skonvertovať jednotku z systém súborov FAT alebo FAT32 na systém súborov NTFS systému súborov.

UPOZORNENIE: Nekonvertujte váš disk ak máte spustený systém Windows 2000 a iný operačný systém v počítači (to znamená, že je to s duálnym počítač) a iných operačný systém nemôže čítať jednotkách NTFS.

Konvertovať oblasť na systém súborov NTFS:
 1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Programy, ukážte na Príslušenstvo, a potom kliknite na tlačidlo Príkazový riadok.
 2. Typ konvertovať jednotka: / FS: NTFS, kde jednotka je jednotka, ktorú chcete konvertovať.

  Napríklad skonvertovať jednotku d na systém súborov NTFS, zadajte nasledovný riadok:
  konvertovať D:/fs: NTFS
 3. Ak sa pokúsite konvertovať jednotku, zatiaľ čo to je prístupný Windows 2000, Windows 2000 zobrazí výzvu ste pre konverziu jednotky pri reštartovaní počítača. Kliknite na tlačidlo áno, skončite všetky spustené programy a potom reštartujte počítač.

Vlastnosti

ID článku: 301195 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB301195 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:301195

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com