Kur sırasında bir bölümü Dosya Ayırma Tablosu biçimiyle biçimlendiremiyorsunuz (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 301340 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir bölüm oluşturmak için Kur sırasında dosya ayırma tablosu (FAT) biçimiyle sabit diski biçimlendirmek için bu seçeneği kullanılabilir değil.

Neden

Oluşturmak için seçtiğiniz bölüm boyutu 32 gigabayt (GB) büyükse, bu davranış oluşabilir.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Boyutu 32 gigabayt (GB) daha büyük bir birime, FAT32 dosya sistemini kullanarak biçimlendiremezsiniz. Windows XP bağlayabilir ve (tabi diğer sınırları) 32 GB'den büyük FAT32 birimleri de destekler, ancak bir FAT32 birimi 32 GB'den büyük Format aracını veya Windows XP Kur kullanarak oluşturamazsınız. 32 GB'den büyük bir birimi biçimlendirmeniz gerekiyorsa, NTFS dosya sistemini kullanarak biçimlendirin. Başka bir seçenek de, Microsoft Windows 98 veya Microsoft Windows Millennium Edition (Me) Başlangıç disketini kullanarak başlatmak ve diskteki Format (Biçimlendirme) aracını kullanmaktır.

FAT32 dosya sisteminin kısıtlamaları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
314463Windows XP'deki FAT32 Dosya Sisteminin Kısıtlamaları

Özellikler

Makale numarası: 301340 - Last Review: 15 Ocak 2006 Pazar - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb kbsetup KB301340 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:301340

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com