Visio'da esnek kuruluş şemaları oluşturma hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 301576 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Giriş

Bu adım adım makalede, veya Microsoft Visio 2002, 2003, Microsoft Office Visio 2007 Microsoft Office Visio Esnek Kuruluş grafikleri oluşturmak için kullanabileceğiniz yöntemler anlatılmaktadır. Bu makale, bilgiler aşağıdakileri içerir:
 • Kuruluş gözden kolaylaştırma
 • Raporlama yapısı, konum türü ve şekilleri konumunu değiştirin.
 • Aynı kuruluş şeması iki sürümü karşılaştırmak ve değişiklikleri raporunu oluşturma
 • Kuruluş grafiğinizde veri saklamak ve raporların

Daha fazla bilgi

Kuruluş gözden kolaylaştırma

Daha sonra gözden geçirmek kuruluş kolaylaştırmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini veya her ikisini birden kullanın:
 • Kuruluş şeması, Organization Chart çözümü kullanarak oluşturun. Kuruluş şeması çözümü, özel olarak tasarlanmış şekilleri, sihirbazlar ve diğer araçları kümesidir.

  Kuruluş şeması şablonunu, Dosya menüsünden açmak için Yeni ' nin üzerine gelin, sonra da için Kuruluş şeması ' nı işaretleyin ve Organization Chart ' ı tıklatın.
 • Kuruluş şeması şablonunu otomatik olarak kuruluş içindeki raporlama ilişkiler kuran Bağlayıcı çizme olanak sağlar.

  Otomatik olarak raporlama ilişkisi kurmak için <a0></a0>, şekli Kuruluş grafiği şekilleri şablonundaki, sürükleyip sonra doğrudan raporlar için konumunu gösteren Şekil üstünde şekli.

Raporlama yapısı, konum türü ve şekilleri konumunu değiştirin.

Raporlama yapısı, konum türü ve konumu şekillerin kuruluş, kullanım veya daha fazla aşağıdaki yöntemlerden birini gözden geçirmek için <a0></a0>:
 • Hızlı bir gözetmen birkaç alt arasındaki raporlama ilişkileri oluşturmak için <a0></a0>, birden çok şekil şekli ya da Üç Positions şekli gözetmen şekli üstünde sürükleyin.
 • Bir şekil konumu türünü, bir başka konuma türe dönüştürmek için <a0></a0>, şekli sağ tıklatın, sonra da Konum türünü değiştir'i tıklatın, istediğiniz konumu tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 • Bir konum ve alt düzeyindekilerin için yeni bir gözetmen atamak için <a0></a0>, alt rapor konuma istediğiniz gözetmen konumunu gösteren Şekil üstünde bağımlı olan konumunu gösteren şekil sürükleyin.
 • Bir konuma taşımak ve aynı raporlama yapısını korumak için konumunu gösteren şekil'i tıklatın, sonra da Organization Chart menüsünden Taşı Subordinates ' i seçin ve Sol/Yukarı veya Sağa/aşağı ' yı tıklatın.
 • Pozisyonlar raporlama yapısındaki düzenini değiştirmek için <a0></a0>, raporlama yapısının en üst düzeyi gösteren şekli sağ tıklatın ve sonra da <a2>Düzenle Subordinates</a2>'ı tıklatın. Istediğiniz düzeni tıklatın ve sonra da Tamam ' ı tıklatın.

Aynı kuruluş şeması iki sürümü karşılaştırmak ve değişiklikleri raporunu oluşturma

Iki farklı sürümü aynı kuruluş çizelgesini karşılaştırın ve sonra da eski sürümü ve daha yeni sürümü arasındaki farklılıklar hakkında bir rapor oluşturur. Rapora bilgileri, kuruluş şemasının önceki bir sürümünde bilgileri güncelleştirmek için kullanabilirsiniz. Iki farklı sürümü aynı kuruluş şeması karşılaştırmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Kuruluş şemasını yeni bir sürümünü ya da eski sürümü Kuruluş Şeması'nı açın.
 2. Kuruluş şeması) menüsünde, Kuruluş veri COMPARE'ı tıklatın.
 3. Çizim ile karşılaştırmak için iletişim kutusunda, Gözat ' ı tıklatın, karşılaştırmak istediğiniz kuruluş çizelgesini sürümünü bulun ve sonra ' ı tıklatın.
 4. Karşılaştırma türü altında durumunuza bağlı olarak aşağıdaki adımlardan birini kullanın:
  • Tıklatın benim çizim eski. Bir rapor için başka bir çizim yapılan değişiklikleri.
  • Tıklatın benim çizim daha yeni. Bir rapor için kullandığım bir çizim yapılan değişiklikleri.
 5. Rapor türü ' nün altında istediğiniz seçeneği belirtin.
 6. Tamam ' ı tıklatın.
Kuruluş şeması iki sürümü Karşılaştırılacak isteyebilirsiniz durumlarda örnekleri şunlardır:
 • Bir departman kuruluş şeması iki sürümü var. Dağıtım için bir sürümdür ve diğer özel kullanımınız için sürümdür. Özel kullanım için tutarsınız sürümü çalışan işe alma, maaşları ve notu düzeyleri tarihlerini gibi gizli verileri içerir. Organizasyonu departman değiştiğinde, yalnızca ortak sürüm güncelleştirmeniz gerekir. Özel sürüm ortak bir sürümle karşılaştırarak, gizli verileri etkilemeden yapısal değişiklikleri el ile güncelleştirebilirsiniz.
 • Bir departman kuruluş şeması, son kadro değişiklikleri yansıtacak biçimde güncelleştirildi. Güncelleştirilmiş bir bölüme ait kuruluş şeması, yeni bilgileri içerir ve şirketiniz için genel bir kuruluş şeması ile eşitlenir. Şirketiniz için departman grafik genel kuruluş şeması ile karşılaştırarak farklılıklarının bir rapor oluşturur ve böylece tüm şirket için kuruluş şeması güncelleştirildi, insan kaynakları bölümünüzün raporu göndermek.
 • Çok fazla biçimlendirme ve özel bir sunu için bir kuruluş şeması sürümü dışında düzenleme için harcanan. Ardından, yalnızca sunuya önce kuruluş değiştiğini öğrenin. Yeni kuruluş gösteren bir grafik ile biçimlendirilmiş bir grafik karşılaştırarak, herhangi bir biçimlendirmeyi kaybetmeden biçimlendirilmiş grafiği daha kolay güncelleştirebilirsiniz.

Kuruluş grafiğinizde veri saklamak ve raporların

Kuruluş şemasında şekilleri, e-posta adreslerini ve telefon numaraları gibi veri ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:
 1. Kuruluş grafiğinizin veri eklemek istediğiniz şekli sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 2. Özel özellikler iletişim kutusunda, eklemek istediğiniz verileri yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
Not, kuruluş şeması şekilleri eklemek istediğiniz veriler için özel özellik alanları da oluşturabilirsiniz. Kuruluş şekillerde veri depolamak isteyebilirsiniz durumlarda iki örnekleri şunlardır:
 • Ortak bir veri kaynağı olarak kullanılacak ve kuruluş yapısını göstermek için kuruluş şeması istediğiniz. Örneğin, kuruluş şeması şekilleri çalışan telefon numaraları ve e-posta adreslerini depolamak, bir iletişim dizine kuruluş kapatabilirsiniz.
 • Ya da ortak veya özel bir çalışan verileri için merkezi havuza olarak işlev görecek kuruluş şeması istediğiniz. Örneğin, telefon numaraları depolamak istediğiniz, işe alma, maaşları ve kuruluş notu düzeyler tarih. Ayrıca, kuruluş grafiği bir rapor oluşturmak istiyorsunuz. Raporu olarak Microsoft Office Excel elektronik tablosu, HTML dosyası olarak, bir XML dosyası olarak veya bir çiziminize şekil katıştırılmış bir Excel elektronik tablosu olarak kaydedebilirsiniz.

Referanslar

Visio 2003'te kuruluş şemaları kullanma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
A quick introduction to organization charts
Make smarter organization charts with Visio
Troubleshoot Organization charts
Make Visio Organization charts from Personnel files
What's Different about Organization charts in Visio 2003 Service Pack 1

Özellikler

Makale numarası: 301576 - Last Review: 31 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Office Visio Standard 2003
 • Microsoft Office Visio Professional 2003
 • Microsoft Visio 2002 Standard Edition
 • Microsoft Visio 2002 Professional Edition
 • Microsoft Office Visio Professional 2007
 • Microsoft Office Visio Standard 2007
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kborgchart kbhowto kbinfo KB301576 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:301576

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com