Jak nastavit, zobrazit, změnit nebo odebrat auditování pro soubor nebo složku v systému Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 301640 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek obsahuje informace o nastavení, zobrazení, změna nebo odebrání auditování souboru nebo složky v systému Microsoft Windows 2000.

Nastavení, zobrazení nebo odebrání auditování souboru nebo složky

Chcete-li auditovat soubory a složky, musíte být přihlášeni jako člen skupiny Administrators nebo mít uděleno spravovat auditování a protokolu zabezpečení doprava v Zásady skupiny. Můžete nastavit soubor a složka auditování pouze na jednotkách formátovaných pro systém souborů NTFS. Vzhledem k omezené velikosti protokolu zabezpečení je pečlivě vyberte soubory a složky mají být auditovány. Zvažte také množství místa na disku jste ochotni protokolu zabezpečení vyhradit. Maximální velikost je definována v prohlížeči událostí.

Chcete-li nastavit, zobrazení, změna nebo odebrání auditování souboru nebo složky:
 1. Klepněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz programy, přejděte na položku Příslušenství a klepněte na položku Průzkumník. Vyhledejte soubor nebo složku, kterou chcete auditovat.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na soubor nebo složku, klepněte na příkaz Vlastnosti a klepněte na kartu zabezpečení.
 3. Klepněte na tlačítko Upřesnit a potom klepněte na kartu auditování.
 4. Postupujte některým z následujících způsobů:
  • Chcete-li nastavit auditování pro uživatele nebo novou skupinu, klepněte na tlačítko Přidat. Zadejte jméno uživatele, můžete v poli název pole a potom klepněte na tlačítko OK.
  • Chcete-li zobrazit nebo změnit auditování pro stávající skupiny nebo uživatele, klepněte na název a potom klepněte na tlačítko Zobrazit či upravit.
  • Chcete-li odebrat auditování pro existující skupinu nebo uživatele, klepněte na název, klepněte na tlačítko Odebrat a přeskočte kroky 5 až 7.
 5. V případě potřeby v dialogovém okně auditu vyberte místo, kam chcete auditování převzít místě v poli použít. Políčko použít je k dispozici pouze pro složky.
 6. Klepněte v seznamu přístupúspěšný, Neúspěšný nebo obě pro každý přístup chcete auditovat.
 7. Pokud chcete zabránit soubory a podsložky v rámci stromu dědily oprávnění k auditu, klepnutím zaškrtněte políčko Použít tato auditu.
Poznámka: Pokud políček ve skupinovém rámečku Access jsou k dispozici v dialogovém okně auditu nebo Pokud tlačítko Odebrat není k dispozici v dialogovém okně Nastavení řízení přístupu, auditování bylo zděděno z nadřazené složky.

Odstraňování potíží

Před Windows 2000 můžete auditovat přístup k souborům a složkám, musíte použít modul snap-in Zásady skupiny povolit nastavení Auditovat přístup k objektům v zásadách auditu. Pokud tak neučiníte, obdržíte chybovou zprávu při nastavování auditování pro soubory a složky a žádné soubory ani složky nebudou auditovány. Po je auditování povoleno v Zásady skupiny, zobrazení protokolu zabezpečení v prohlížeči událostí prohlédnout úspěšné nebo nezdařené pokusy o přístup k auditování souborů a složek.

Vlastnosti

ID článku: 301640 - Poslední aktualizace: 1. listopadu 2006 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB301640 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:301640

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com