Cluster Service vylepšení pro SAN (SANs)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 301647 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Clusterová služba v systému Windows Server 2003 poskytuje lepší podporu pro clustery topologie Fibre Channel než dřívější verze systému Windows. Tento článek popisuje vylepšení služby clusteru Windows Server 2003 pro SAN (SANs).

Další informace

Dřívější verze systému Windows serverové clustery předpokládá, že by měly být považovány sběrnice SCSI všechny komunikace sdíleném disku. Toto chování může být poněkud násilné a nebere výhod více rozšířené funkce Fibre Channel rozhodování výkon zvýšit i snížit dopadem.

Vylepšení klíče je, že Clusterová služba vydá příkaz ke zrušení rezervace a lze provést cílené ovladač portu nebo resetovat zařízení pro disky, které jsou topologie Fibre Channel. V clusterech serverů systému Windows 2000 obnovit celou sběrnice SCSI je vydán celá. To způsobí, že všechna zařízení na sběrnici být odpojen. Při vydávání SCSI RESET je mnoho času stráveného resetování zařízení pravděpodobně není nutné obnovit, jako například disky CHALLENGER uzel může již vlastníte.

Obnoví dojít v následujícím pořadí:
  1. Cílené LUN
  2. Cílené IDENTIFIKÁTORŮ SCSI
  3. Celý sběrnice wide SCSI RESET
Poznámka: Cílené obnoví vyžadují funkce hostitelský adaptér sběrnice (HBA) ovladače. Požádejte výrobce HBA zjistit, zda podporuje cíl obnoví.

Pokud cílené obnoví nezdaří, Clusterová služba používat k RESET SCSI styl systému Windows 2000 celé sběrnice.Další informace o způsob komunikace serverových clusterů s sdíleného disku klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
309186Rezervuje disku a disk online přináší Clusterové služby
Další informace o serverům SAN navštivte následující web:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/techinfo/overview/san.mspx

Vlastnosti

ID článku: 301647 - Poslední aktualizace: 1. března 2007 - Revize: 12.4
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
  • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
Klíčová slova: 
kbmt kbinfo kbnetwork KB301647 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:301647

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com