Klaster služby vylepšenia pre skladovanie siete (SANs)

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 301647 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

SUHRN

Klastrová služba systému Windows Server 2003 poskytuje lepšie podpora pre klastre v topológii Fibre Channel ako staršie verzie Systém Windows. Tento článok popisuje systém Windows Server 2003 Klastrová služba zlepšenia pre skladovanie siete (SANs).

DALSIE INFORMACIE

Staršie verzie systému Windows server zoskupení predpokladá, že všetka komunikácia na zdieľané disk zaobchádzať ako zbernici SCSI. Toto správanie môže byť trochu nebezpeční, a nezohľadňuje výhodu, tým viac rozšírené funkcie Fibre Channel obidvoch zlepšiť výkon arbitráž a znížiť narušenia.

Kľúčové zlepšenia je, že Klastrová služba otázky na príkaz prelomiť výhrady a ovládača portu môžete urobiť cielené alebo zariadeniu obnoviť predvolené nastavenia pre disky, ktoré sú na Fibre Channel topológie. V programe Microsoft Windows 2000 server zoskupení, SCSI VYNULOVAŤ celú autobus-široký vydané. Toto spôsobí, že všetky zariadenia na zbernici sa odpojí. Keď je vydané SCSI RESET, veľa času strávil je resetovanie zariadenia, ktoré nemusí byť vynulované, ako napríklad disky, ktoré už môže vlastniť CHALLENGER uzol.

Vynuluje vyskytujú v nasledujúce poradie:
  1. Cielené LUN
  2. Cielené Identifikácia SCSI
  3. Celý zbernice wide SCSI RESET
Poznámka Cielené vynuluje vyžadujú funkcie v host bus adapter (HBA) ovládače. Obráťte sa na výrobcu HBA určiť, ak to podporuje cieľové vynuluje.

Ak cielené vynuluje zlyhá, Klastrová služba Resorts na Windows 2000-štýl autobus-wide SCSI VYNULOVAŤ.Ďalšie informácie o možnostiach servera klastre komunikovať s zdieľaného disku, po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
309186Ako Klastrová služba rezerv disku a prináša disk online
Ďalšie informácie o SANs, navštívte nasledovnú webovú lokalitu spoločnosti Microsoft:
http://www.Microsoft.com/windowsserver2003/techinfo/Overview/San.mspx

Vlastnosti

ID článku: 301647 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
Kľúčové slová: 
kbinfo kbnetwork kbmt KB301647 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:301647

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com