INF: TCP bağlantı noktaları bir güvenlik duvarı bağlanıyor OLAP Hizmetleri tarafından kullanılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 301901 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Güvenlik duvarları, güvenlik için sık kullanılır ve pek çok güvenlik duvarı, Microsoft Analysis Services 2000 ve Microsoft OLAP Services 7.0 tarafından kullanılan TCP bağlantı noktalarını devre dışı bırakmak için ayarlanır. Sonuç olarak, intranet, extranet üzerinde OLAP Services istemcilerini veya internet'yi dağıtırken, sunucu ve istemci tarafından kullanılan TCP bağlantı noktaları göz önünde bulundurmalısınız.

Daha fazla bilgi

OLAP Services 7.0 2393 ve 2394 TCP bağlantı noktalarını kullanır. Microsoft UDP bağlantı noktaları 2393 ve 2394 rezerve eder; ancak UDP bağlantı noktaları 2393 ve 2394 OLAP Services tarafından kullanılmaz. Çözümleme Hizmetleri, TCP bağlantı noktası 2725 kullanır. Geriye dönük uyumluluk için Analysis Services 2393 ve 2394 TCP bağlantı noktalarını kullanan bir OLAP Services 7.0 istemciyle bağlandığınızda.

HTTP kullanan bağlantılar, çözümleme hizmetleri ile sunulan. Güvenlik duvarları üzerinden tünel için Özet Tablo ® hizmet ya da proxy sunucuları Analysis Services sunucusu için bu bağlantı yöntemi sağlar. Analysis Services için HTTP kullanarak bağlanırken, Microsoft ınternet ınformation Services (IIS) aracılığıyla bağlantı oluşur. Bağlantı sırasında kullanılan bağlantı noktası, Web sitesinin varsayılan bağlantı tanımlanır. Çoğu durumda, Güvenli Yuva Katmanı [SSL] kullanılıyorsa, Web sitesinin varsayılan bağlantı noktası 80'ın (veya 443) ayarlanır.

Analysis Services 8. 0'ın bir HTTP bağlantısı kullanarak bağlanma hakkında ek bilgi için SQL Server Books Online'da "Kullanarak HTTP bağlantısı" konusuna bakın.

Özellikler

Makale numarası: 301901 - Last Review: 26 Ekim 2007 Cuma - Gözden geçirme: 3.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server OLAP Services
  • Microsoft SQL Server 2000 Analysis Services
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbproductlink kbinfo KB301901 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:301901

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com