Ekran Klavyesi eğik çizgi anahtar eşleştirme çalışmayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 301977 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Sayısal tuş takımında eğik çizgi (/) karakteri tıklatarak Ekran Klavyesi'ni aracı DışıNDAKI bir klavye düzeni ile kullanırken, bu karakterin ekrandaki oluşturmayabilir.

Örneğin, Fransızca klavye düzeniyle, eğik çizgi (/) karakteri yerine ünlem işareti (!) görüntülenir.

Neden

Ekran Klavyesi'ni program başarısız olur veya sayısal tuş takımında bazı anahtarlarının bir geçersiz tarama kodu döndürüyor MapVirtualKey() API, kullanır.

MapVirtualKey() ilgili ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
72583MapVirtualKey() Keypad anahtarları hatalı eşleştirir...

Çözüm

Her bir klavye düzeni için genellikle on ekran sayısal tuş takımı üzerinde bulunan bir anahtar kullanılarak klavye ile eğik çizgi (/) karakteri oluşturmak için bir diğer yolu yoktur. Bu tuş bileşimlerini SHIFT+(character) ALT+SHIFT+(character) ya da LOCK+ALT+SHIFT+(character) gerektirdiği.

Örneğin, Fransızca klavye düzeni, önce ÜST KRKT tıklatın ve satırda boşluk çubuğu (üst KARAKTER tuşuna basarak olmadan iki NOKTA [:] anahtar) üzerindeki yalnızca eğik çizgi (/) anahtarı kullanılabilir.

Pek çok Avrupa klavye düzenleri, Danca, Fince, Almanca ve Italyanca, bu anahtar ÜST KRKT + ÜST KRKT durumunda 7 olarak görünür.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 301977 - Last Review: 31 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Millennium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhardware kbprb KB301977 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:301977
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com