Nasıl Web sitenizin IIS özel hata iletileri yapılandırma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 302570 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım kılavuzda Internet Information Services (IIS), varsayılan Köprü Metni Aktarım Protokolü (HTTP) hata iletileri yerine özel hata iletileri göndermek üzere konfigüre etme yöntemi açıklanmıştır.


Gereksinimler

Aşağıdaki öğeler, önerilen donanım, yazılım, ağ altyapısı, beceriler ve bilgi ve gereken hizmet paketlerini açıklamaktadır:
 • Internet Information Services 5.0
 • Microsoft Internet Explorer 3.x, 4.x, 5.x

Özel hata iletilerini yapılandırmak

Kullanıcı bağlantı girişiminde bulunduğunda Web sitesi HTTP hatası oluştuğu, genel bir ileti bağlantı kurma girişimi sırasında ne için kısa bir açıklama ile istemci tarayıcısına gönderilir. IIS özel hata iletileri yerine varsayılan eşleme dosyasına veya bir URL eşleme tarafından hata iletileri göndermek üzere yapılandırabilirsiniz.


Özel hata iletileri ile eşleştirerek dosyaya ekleme

Özel bir hata iletisi ile eşleştirerek bir dosyaya eklemek için şu adımları izleyin:
 1. Özel hata iletinizi içeren bir dosya oluşturun ve bir klasöre yerleştirin.
 2. Internet Information Services ek bileşeninde, sanal Web sitesi seçin klasör, klasör veya dosyayı istediğiniz HTTP hata iletilerini özelleştirmek ve'ı tıklatın Özellikler.
 3. Üzerinde Özel hatalar özellik sayfasında, değiştirmek istediğiniz seçin HTTP hata iletisi Özellikleri Düzenle.
 4. İçinde İleti türü kutusunda seçin Dosya.
 5. Özelleştirilmiş hata iletilerinizi gösteren yolu ve dosya adını yazın veya kullanmak Gözat Bilgisayarınızın sabit diskinde dosyanın yerini bulmak için düğme. ' I tıklatın TAMAM.

Özel hata iletileri ile eşleştirerek bir URL'ye ekleme

Bir URL'ye eşleyerek özel hata iletisi eklemek için şu adımları izleyin:
 1. Özel hata iletinizi içeren bir dosya oluşturun ve sanal bir klasöre yerleştirin.
 2. Internet Information Services ek bileşeninde, sanal Web sitesi seçin dizini, dizini veya dosyayı istediğiniz HTTP hata iletilerini özelleştirmek ve'ı tıklatın Özellikler.
 3. Üzerinde Özel hatalar özellik sayfasında, değiştirmek istediğiniz seçin HTTP hata iletisi Özellikleri Düzenle.
 4. İçinde İleti türü kutusunda seçin URL.
 5. Sanal klasör adı ile Başlayan yolunu girerek özelleştirilmiş hata iletilerinizi gösteren URL'yi yazın. ' I tıklatın TAMAM.

Ayrıntılı özel hata iletilerini etkinleştirme

IIS kendi daha aydınlatıcı veya "kolay" varsayılan HTTP 1.1 hata iletileri sağlayan özel hata kümesi bulunur. Bu ayrıntılı özel hata iletileri IIS ek bileşeninde varsayılan Web sitesi varsayılan olarak ayarlanır.


Ayrıntılı özel hata iletilerini yapılandırma

 1. Internet Information Services ek bileşeninde, sanal Web sitesi seçin dizini, dizini veya dosyayı istediğiniz tıklatın ve HTTP hata iletilerini özelleştirmek Özellikler.
 2. Üzerinde Özel hatalar özellik sayfası,'ı tıklatın ve değiştirmek istediğiniz varsayılan HTTP hata iletisini seçin Özellikleri Düzenle.
 3. İçinde İleti türü kutusunda seçin Dosya.
 4. ' I tıklatın Gözat ve Gözat <drive letter=""></drive>: \Winnt\Help\Iishelp\Common\File adı.









Özellikler

Makale numarası: 302570 - Last Review: 29 Eylül 2013 Pazar - Gözden geçirme: 9.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Internet Information Services 5.0
Anahtar Kelimeler: 
kbgraphxlink kbhowto kbhowtomaster kbmt KB302570 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 302570
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com