Ako zálohovať a obnoviť IIS

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 302573
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento podrobný článok popisuje zálohovať konfigurácie Internet Information Services (IIS), takže môžete ľahko vrátiť do predchádzajúceho stavu.

Požiadavky

Nasledujúce položky popisujú odporúčané hardvér, softvér, sieťovej infraštruktúry, zručností a vedomostí a balíky service pack, ktoré budete potrebovať:
 • IIS verzia 5.0
 • Microsoft Internet Explorer verzia 3.x, 4.x, 5.x

Zálohovať IIS konfigurácie

Ak chcete zálohovať konfigurácie súčasti IIS, postupujte nasledovne:
 1. V IIS modulu na lokálnom počítači, kliknite Počítač ikona podľa Internetové informačné služby.
 2. Kliknite na tlačidlo Akcia a vyberte Zálohovanie a obnovovanie konfigurácie.
 3. Kliknite na tlačidlo Vytvoriť zálohu, vyberte názov záložného súboru, a potom kliknite na tlačidlo ok.POZNÁMKA: Je predvolené umiestnenie zálohy %SystemRoot%\system32\inetsrv\MetaBack priečinok. Ak chcete uložiť záložný súbor na iné miesto, môžete kopírovať súbor z tohto predvoleného umiestnenia do iného umiestnenia. Uchovávať kópiu na predvolené miesto umožniť jednoduché obnovenie. Poznámka: štandardne C:\Winnt je priečinok % SystemRoot % v systéme Microsoft Windows 2000.

 4. Kliknite na tlačidlo Zatvorte.POZNÁMKA: Táto zálohovania metóda poskytuje možnosť obnovenia len IIS nastavenia, nie obsah súborov. Touto metódou zálohovania nefunguje, ak si preinštalovať váš operačný systém. Zálohovanie súborov sa nemôže použi na obnovenie IIS konfigurácie na iné počítače so systémom Windows 2000.

Obnoviť konfiguráciu IIS

Kroky na obnovenie konfiguráciu odlišovať v závislosti od toho, či odstránená a preinštalovať IIS.

POZNÁMKA: Ak chcete obnoviť konfiguráciu IIS a existuje len staršie kópia alebo žiadna kópia súboru, metabázy, nájdete v nasledovnom článku databázy Microsoft Knowledge Base:
234429 Manuálne obnovenie metabázy, keď neexistuje žiadne zálohovanie

Obnovenie IIS konfigurácie bez preinštalovania IIS

Ak chcete obnoviť konfiguráciu IIS ste neboli odstránené a preinštalovať IIS, postupujte nasledovne:
 1. V IIS modulu na lokálnom počítači, kliknite Počítač ikona podľa Internetové informačné služby.
 2. Kliknite na tlačidlo Akcia a vyberte Zálohovanie a obnovovanie konfigurácie.
 3. V Configuration Backup meno dialógové okno, vyberte súbor zálohy a kliknite na tlačidlo Obnoviť. Keď sa zobrazí výzva, či chcete obnoviť nastavenia konfigurácie, kliknite na tlačidlo áno.

Obnovenie IIS konfigurácia po preinštalovaní IIS

Ak chcete obnoviť konfiguráciu IIS po odstránené a preinštalovať IIS, postupujte nasledovne:
 1. V IIS modulu na lokálnom počítači, kliknite Počítač ikona podľa Internetové informačné služby.
 2. Kliknite na tlačidlo Akcia a vyberte Zálohovanie a obnovovanie konfigurácie.
 3. V Configuration Backup meno dialógové okno, vyberte záložný súbor, ktorý ste vytvorili a kliknite na tlačidlo Obnoviť. Hoci chybové hlásenie sa uvádza, že obnova zlyhala, časť konfigurácie zálohované sa obnoví.
 4. Do príkazového riadka zadajte nasledovný príkaz:
  Cscript.exe X: \InetPub\AdminScripts\Adsutil.vbs enum w3svc
  kde X je písmeno jednotky, na ktorej je služba IIS nainštalovaná. Z uvedených nastavení, vyhľadajte WamUserName a súvisiace WAMUserPass hodnotu.

  POZNÁMKA: Použitie Adsutil.vbs pomôcky, musíte mať nainštalovaný modul Windows Script Host.
 5. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Nastavenia, kliknite na tlačidlo Ovládací Panel, dvakrát kliknite na Administratívne nástroje, a potom dvakrát kliknite na Správa počítača. Kliknite na tlačidlo Lokálnych manažérov používateľa a kliknite na tlačidlo Užívatelia.
 6. Dvakrát kliknite na IWAM_computername používateľské konto. Zadajte WAMUserPass hodnotu, ktorú ste načítané z predchádzajúceho kroku, a kliknite na tlačidlo ok.
 7. V Configuration Backup meno dialógové okno, vyberte záložný súbor, ktorý ste vytvorili a kliknite na tlačidlo Obnoviť. To úplne obnoví konfiguráciu.

  POZNÁMKA: Ak zmeníte totožnosť out proces aplikácie, tieto aplikácie vrátiť späť na predchádzajúce meno používateľa IWAM.

Vlastnosti

ID článku: 302573 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB302573 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:302573
Upozornenie na neaktuálny obsah článku databázy KB
Tento článok obsahuje informácie o produktoch, pre ktoré spoločnosť Microsoft už neposkytuje technickú podporu. Z tohto dôvodu je tento článok publikovaný ako nezmenený a už nebude aktualizovaný.

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com