Використання засобу Sysprep для автоматичного успішного розгортання Windows XP

Переклади статей Переклади статей
Номер статті: 302577 - Показ продуктів, яких стосується ця стаття.

Щоб і надалі отримувати оновлення системи безпеки для ОС Windows XP, інсталюйте пакет оновлень 3 (SP3). Додаткові відомості див. на такій веб-сторінці Microsoft: Завершується підтримка Windows XP

Розгорнути все | Згорнути все

На цій сторінці

ВСТУП

У цій статті поетапно описано використання засобу підготовки системи (Sysprep) для автоматичного успішного розгортання Microsoft Windows XP. Sysprep є засобом, який розроблено для системних адміністраторів, постачальників обчислювальної техніки (OEM) та інших користувачів, яким потрібно автоматично розгорнути операційну систему Windows XP на кількох комп'ютерах. Після виконання перших дій інсталяції можна запустити засіб Sysprep, щоб підготувати зразок комп'ютера до клонування.

Додаткові відомості

Вимоги до запуску засобу Sysprep

Перед використанням засобу Sysprep устаткування комп'ютера та пов'язані пристрої мають відповідати нижченаведеним вимогам:
 • Комп'ютер-зразок і комп'ютери призначення повинні мати сумісні HAL. Наприклад, багатопроцесорні системи (MPS), у яких використовується удосконалений програмований контролер переривань (APIC), мають мати однаковий рівень апаратної абстракції (HAL) для контролерів APIC. Стандартний рівень HAL, який використовується в системах із програмованим контролером переривань (PIC), не сумісний ні з рівнем HAL у системах із контролером APIC, ні з рівнем HAL у багатопроцесорних системах.
 • Комп'ютер-зразок і комп'ютер призначення мають підтримувати вдосконалений інтерфейс керування конфігурацією й енергоспоживанням (ACPI).
 • Можна застосовувати пристрої, які підтримують технологію Plug-and-Play на комп'ютері-зразку та комп'ютері призначення, наприклад, модеми, звукові плати, мережні адаптери та відеокарти від різних постачальників. Однак потрібно мати драйвери для цих пристроїв.
 • Потрібно інсталювати програмне забезпечення створення образу диска від стороннього виробника або пристрої для дублювання дисків. Ці продукти створюють двійкові образи жорсткого диска комп'ютера та дублюють образ на інший жорсткий диск або зберігають образ у файлі на окремому диску.
 • Розмір жорсткого диска на комп'ютері призначення та розмір жорсткого диска на комп'ютері-зразку мають бути принаймні однаковими. Якщо розмір жорсткого диска на комп'ютері призначення більший, ця різниця не входить до складу первинного розділу. Однак можна використати розділ ExtendOemPartition у файлі Sysprep.inf, щоб розгорнути первинний розділ, якщо його відформатовано за допомогою файлової системи NTFS.

Підготуйте комп'ютер-зразок до розгортання Sysprep

Щоб підготувати комп'ютер-зразок до розгортання Sysprep у Windows XP, виконайте такі дії.
 1. На комп'ютері-зразку інсталюйте операційну систему й усі програми, які потрібно інсталювати на комп'ютерах призначення.
 2. Натисніть кнопку Пуск, виберіть команду Виконати, введіть cmd і натисніть кнопку ОК.
 3. У командному рядку перейдіть до кореневої папки диска C, а потім введіть md Sysprep.
 4. Вставте компакт-диск з операційною системою Windows XP у відповідний пристрій для читання компакт-дисків або DVD-дисків, а потім відкрийте файл Deploy.cab у папці \Support\Tools.

  Примітка. Щоб переконатися, що використовується правильна версія файлу Deploy.cab для пакета оновлень, використовуйте файл Deploy.cab, який постачається із цим пакетом оновлень. Щоб завантажити версію файлу, яка відповідає вашій версії пакета оновлень, відвідайте такий веб-сайт Microsoft:
  http://windows.microsoft.com/uk-ua/windows/xp-downloads#2TC=featured
 5. Скопіюйте файл Sysprep.exe та файл Setupcl.exe до папки Sysprep.

  Примітка. У разі використання файлу Sysprep.inf також скопіюйте цей файл до папки Sysprep. Щоб засіб Sysprep працював правильно, файл Sysprep.exe, файл Setupcl.exe та файл Sysprep.inf мають міститися в одній папці.
 6. Вийміть компакт-диск з операційною системою Windows XP.
 7. У командному рядку введіть cd Sysprep, щоб перейти до папки Sysprep.
 8. Щоб запустити засіб Sysprep, введіть таку команду в командний рядок:
  Sysprep /необов'язковий параметр
  Примітка. Список параметрів див. у розділі "Параметри Sysprep".

  Якщо файл Sysprep.exe запущено з папки %systemdrive%\Sysprep, файл Sysprep.exe видаляє всю папку та вміст папки після завершення.
 9. Щоб уникнути будь-яких конфліктів NetBIOS, корпорація Майкрософт рекомендує після запуску файлу Sysprep.exe на комп'ютері-зразку від'єднати цей комп'ютер від локальної мережі, у якій потім буде розгорнуто образ. Це дозволяє засобу Sysprep завершити програму інсталяції, підключитися до вказаного домену та використати нове ім'я комп'ютера, указаного у файлі відповідей Sysprep.inf.

Створення файлу відповідей Sysprep.inf

Файл відповідей Sysprep.inf є текстовим файлом, у якому наведено сценарії відповідей у серіях діалогових вікон графічного інтерфейсу користувача (GUI). Щоб створити файл відповідей Sysprep.inf, використовуваний засобом Sysprep, можна використати текстовий редактор або засіб "Диспетчер інсталяції", який міститься на компакт-диску Windows XP, а також у Microsoft Windows XP Resource Kit. Файл відповідей потрібно перейменувати на Sysprep.inf і розмістити в кореневій папці диска Sysprep, де інстальовано Windows XP, або можна перенести ці файли на дискету. Якщо папка Sysprep має іншу назву, програма інсталяції її ігнорує. Немає параметра для зазначення файлу відповідей майстра міні-інсталяції.

Формат і параметри файлу відповідей Sysprep.inf

 • Формат і параметри файлу відповідей Sysprep.inf такі самі, як формат і параметри файлу Unattended.txt для Windows XP, але підтримуються лише нижченаведені розділи та параметри:

  [Unattended]
  ExtendOemPartition
  OemPnPDriversPath
  OemSkipEula
  InstallFilesPath
  KeepPageFile
  ResetSourcePath
  UpdateHAL
  UpdateUPHAL
  UpdateInstalledDrivers
  TapiConfigured

  [GuiUnattended]
  AdminPassword
  Autologon
  AutoLogonCount
  OEMDuplicatorString
  OEMSkipRegional
  OEMSkipWelcome
  TimeZone

  [UserData]
  Підтримує такий самий набір записів, як і файл Unattend.txt.
  [LicenseFilePrintData]
  Підтримує такий самий набір записів, як і файл Unattend.txt.
  [GuiRunOnce]
  Підтримує такий самий набір записів, як і файл Unattend.txt.
  [Display]
  Підтримує такий самий набір записів, як і файл Unattend.txt.
  [RegionalSettings]
  Підтримує такий самий набір записів, як і файл Unattend.txt.
  [Networking]
  Підтримує такий самий набір записів, як і файл Unattend.txt.
  [Identification]
  Підтримує такий самий набір записів, як і файл Unattend.txt.
  [TapiLocation]
  [Sysprep]
  Автоматично створює записи в розділі [SysprepMassStorage].
  [SysprepMassStorage]
  Дозволяє використовувати однаковий образ на комп'ютерах із різними пристроями пам'яті великої місткості.

Використання засобу "Диспетчер інсталяції" під час створення файлу відповідей Sysprep.inf

Щоб інсталювати засіб "Диспетчер інсталяції" та створити файл відповідей, виконайте такі дії.
 1. Відкрийте "Мій комп'ютер", а потім - папку Support\Tools на компакт-диску Windows XP.
 2. Двічі клацніть файл Deploy.cab, щоб відкрити його.
 3. У меню Правка клацніть Виділити все.
 4. У меню Правка клацніть Копіювати до папки.
 5. Клацніть Створити папку.

  Введіть потрібну назву для папки диспетчера інсталяції, а потім натисніть клавішу ENTER. Наприклад, введіть setup manager, а потім натисніть клавішу ENTER.
 6. Виберіть команду Копіювати.
 7. Відкрийте нову створену папку, а потім двічі клацніть файл Setupmgr.exe. Запускається майстер диспетчера інсталяції Windows.
 8. Щоб створити файл відповідей, дотримуйтеся вказівок у майстрі.
Щоб отримати додаткові відомості про створення файлу відповідей, клацніть такий номер статті в базі знань Microsoft Knowledge Base:
308662 ІНСТРУКЦІЇ. Створення файлу відповідей у Windows 2000 за допомогою диспетчера інсталяції (Це посилання може вказувати на вміст, повністю або частково викладений англійською мовою.) (може бути англійською мовою)

Параметри Sysprep

З командою Sysprep у Windows XP можна використовувати такі додаткові параметри:
 • -activated - не скидати пільговий період для активації продуктів Windows. Використовуйте цей параметр лише за умови активованої інсталяції Windows на виробництві.

  Увага! Ключ продукту, використовуваний під час активації інсталяції Windows, має відповідати ключу продукту, розташованому на наклейці сертифіката автентичності (COA), який входить до комплекту цього комп'ютера.
 • -audit - перезавантажити комп'ютер у заводському режимі без створення нових ідентифікаторів безпеки (SID) або обробки елементів у розділі [OEMRunOnce] файлу Winbom.ini. Використовуйте цей параметр командного рядка лише за умови активованого заводського режиму на комп'ютері.
 • -bmsd - розміщення всіх доступних пристроїв пам'яті великої місткості в розділі [SysprepMassStorage].
 • -clean - очистити базу даних критично важливих пристроїв, яка використовується розділом [SysprepMassStorage] у файлі Sysprep.inf.
 • -factory - виконати перезавантаження за наявності підключення до мережі без відображення Привітання Windows або запуску міні-інсталяції. Цей параметр корисний для оновлення драйверів, запуску нумерації Plug and Play, інсталяції програм, тестування, настроювання комп'ютера з даними клієнта або внесення інших змін до конфігурації в середовищі виробництва. У компаніях, які використовують програмне забезпечення створення образу диска (або клонування), за умови активації заводського режиму кількість потрібних образів може зменшитися.

  Якщо всі завдання в заводському режимі завершено, запустіть файл Sysprep.exe за допомогою параметра -reseal, щоб підготувати комп'ютер до доставки кінцевому користувачеві.
 • -forceshutdown - завершити роботу комп'ютера після завершення файлу Sysprep.exe програми.

  Примітка. Використовуйте цей параметр із комп'ютерами з інстальованим BIOS і підтримкою ACPI, завершення роботи яких за поведінки за промовчанням файлу Sysprep.exe виконується невідповідним чином.
 • -mini - настройка Microsoft Windows XP Professional із метою використання міні-інсталяції замість Привітання Windows. Цей параметр не впливає на Microsoft Windows XP Home Edition, під час першого запуску якого завжди відображається вікно Привітання Windows.

  Зауважте, якщо планується використання файлу Sysprep.inf для автоматичного запуску міні-інсталяції, потрібно запустити засіб Sysprep за допомогою параметра -mini або встановити прапорець MiniSetup у графічному інтерфейсі користувача (GUI). Якщо за промовчанням не настроєно запуск міні-інсталяції, Windows XP Professional запускає Привітання Windows.
 • -noreboot - змінення записів реєстру (SID, OemDuplicatorString та інших записів реєстру) без перезавантаження комп'ютера або підготовки до дублювання. Цей параметр переважно використовується під час тестування, зокрема для того, щоб перевірити, чи правильно внесено зміни до реєстру. Корпорація Майкрософт не рекомендує використовувати цей параметр тому, що внесення змін до комп'ютера після запуску файлу Sysprep.exe може призвести до втрати чинності підготовкою, яку завершено за допомогою файлу Sysprep.exe. Не використовуйте цей параметр у середовищі виробництва.
 • -nosidgen - запуск файлу Sysprep.exe без створення нових SID. Цей параметр потрібно використовувати, якщо дублювання комп'ютера, на якому запущено файл Sysprep.exe, не виконується, а також якщо виконується попередня інсталяція контролерів домену.
 • -pnp - запуск повного переліку пристроїв, які підтримують технологію Plug and Play, та інсталяція попередніх пристроїв під час міні-інсталяції. Цей параметр командного рядка не діє, якщо під час першого запуску відображається Привітання Windows.

  Використовуйте параметр командного рядка -pnp лише тоді, коли потрібно виявити й інсталювати попередні пристрої, які не оснащено технологією Plug and Play. Не використовуйте параметр командного рядка sysprep -pnp на комп'ютерах, які використовують лише пристрої Plug and Play. В іншому випадку збільшиться тривалість першого запуску, а користувач не отримає жодних переваг.

  Примітка. Якщо неможливо уникнути інсталяції непідписаних драйверів, використайте параметр UpdateInstalledDrivers=yes разом з OemPnPDriversPath= і DriverSigningPolicy=ignore замість параметра командного рядка -pnp, щоб забезпечити безперервну інсталяцію.
 • -quiet - запуск файлу Sysprep.exe без відображення екранних запитів на підтвердження. Це корисно під час автоматичного запуску файлу Sysprep.exe. Наприклад, якщо планується запустити файл Sysprep.exe відразу після завершення автоматичної програми інсталяції, додайте команду sysprep -quiet до розділу [GuiRunOnce] файлу Unattend.txt.
 • -reboot - примусово виконати автоматичне перезавантаження комп'ютера, а потім запустити вказану міні-інсталяцію Привітання Windows або заводський режим. Це корисно, якщо потрібно виконати аудит комп'ютера та перевірити, чи правильно працює перший запуск.
 • -reseal - очищення журналів перегляду подій і підготовка комп'ютерів до доставки до клієнта. Привітання Windows або міні-інсталяцію встановлено на запуск під час наступного перезавантаження комп'ютера. За умови запуску команди sysprep -factory потрібно запечатати інсталяцію під час виконання останньої дії у процесі передінсталяції. Для цього запустіть команду sysprep -reseal або натисніть кнопку Запечатати в діалоговому вікні Sysprep.

Посилання

Щоб отримати додаткові відомості про використання файлу Sysprep.inf для багатомовної підтримки, див. довідку в Інтернеті.

Щоб отримати докладніші пояснення щодо файлів відповідей і їх дійсні значення параметрів, див. файл Ref.chm у папці \Support\Tools\Deploy.cab, яку розташовано на компакт-диску Windows XP Professional.

Примітка. Це екстрена стаття, яку написала служба підтримки Microsoft. Інформація в цій статті призначена для вирішення нових проблем і надається "як є". З огляду на швидкість її підготовки та публікації, ця стаття може містити орфографічні помилки і її може бути змінено будь-коли без попереднього повідомлення. Додаткову інформацію див. в повідомленні про авторське право.

Властивості

Номер статті: 302577 - Востаннє переглянуто: 31 травня 2013 р. - Редакція: 1.0
Застосовується до:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Ключові слова: 
kbenv kbhowtomaster kbsetup KB302577

Надіслати відгук

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com