Windows Server 2003'te System Kovanı Bellek Kısıtlaması Geliştirildi (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 302594 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Bu makalede, Sistem kovanı ve başlatma işlemini açıklar.

Daha fazla bilgi

Windows Server 2003, bilgisayar başlatıldığında, kullanılabilir bellek miktarını artırır. Da Microsoft Windows 2000'de, 16 megabayt (MB) bellek başlatma işlemi sırasında kullanılabilir. Bu 16 MB bellek, aşağıdaki öğeleri yüklemelisiniz: Sistem kovanı, sayfa çerçeve numarası (PFN) veritabanını, Windows NT Yükleyicisi (NTLDR), çekirdek, Donanım Soyutlama Katmanı (HAL) ve önyükleme sürücüleri. Genellikle, bilgisayarı başlatmak için gereken kaynaklar Sistem kovanı bilgileri aktarabilirsiniz.

Windows Server 2003 gibi başlatma işlemi için kullanılabilir olan bellek boyutunu artırabilirsiniz:
 • Windows Server 2003 (32-bit): The System kovanını boyutu en çok bir aylık (en fazla 200 MB kadar) fiziksel bellek olabilir.
 • Windows Server 2003 (32-bit) ile / 3 gb geçin: 16 için MB Sistem kovanı dahil olmak üzere, tüm başlatma işlemi sınırlıdır. Windows Server 2003 Service Pack 1'de (SP1), sınır 110 MB olarak artırır.
 • Windows Server 2003 (IA-64): The System kovanını 32 MB ile sınırlıdır. En çok 64 MB, System kovanını artı HAL, çekirdek ve sürücüleri kullanabilirsiniz.
Bilgisayarı yeniden başlatırsanız, yükleme türünü kaç sürücülerinin yüklü olduğundan ve sürücüleri bilgi aşırı miktarda sistem kovanında depolamak olup olmadığını dikkate almanız gerekir. Bu etki alanı adı sistemi (DNS) Windows Server 2003 ve gerçeğini yeni Artırılmış bellek sınırlarını düşünün, ancak dağıtılmış dosya sistemi (DFS), dinamik ana bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) vb., kendi Sistem kovanı, boyutu Sistem kovanı, Software kovanı için veritabanlarından değil sorunu taşınmış. System kovanını ve Windows 2000 hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
269075Hata iletisi: aşağıdaki dosya eksik veya bozuk olduğundan Windows 2000 başlatılamadı: \Winnt\System32\Config\Systemced
Girişleri System kovanını kaldırmak için bileşenler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
216369Dinamik Ana Bilgisayar Yapılandırma Protokolü (DHCP) kapsamları, çok sayıda oluşturulamadı.
259930Windows 2000, çok sayıda DNS bölgeleri başlatılamıyor
Girişleri System kovanını kaldırmak için bileşenler hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
270028Windows NT ile birçok DFS paylaşımları başlatılamayabilir

Özellikler

Makale numarası: 302594 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 9.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, 64-Bit Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Advanced Server, Limited Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo kbnetwork KB302594 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:302594

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com