Głośniki cyfrowe Boston BA735 nie działają po uaktualnieniu do systemu Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 302710 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Po uaktualnieniu komputera Gateway Essential 866 z kartą dźwiękową Crystal z systemu Microsoft Windows Millennium Edition (Me) do systemu Windows XP głośniki Boston Acoustic BA735 mogą nie działać. Głośniki analogowe i słuchawki działają jednak po podłączeniu do złącza, do którego były podłączone głośniki BA735.

Ten problem może również występować na komputerach Gateway z kartą dźwiękową Sound Blaster Live!.

Przyczyna

Ten problem może występować, jeżeli używany sterownik nie obsługuje wyjścia cyfrowego karty dźwiękowej przystosowanej do działania w dwóch trybach (analogowym/cyfrowym) i przeznaczonej dla systemu Windows XP. Po uaktualnieniu do systemu Windows XP wyjście cyfrowe na udostępnionym porcie cyfrowym/analogowym nie jest włączone. Zintegrowana karta dźwiękowa jest konfigurowana tylko do działania w trybie wyjścia analogowego bez możliwości przełączenia do wyjścia cyfrowego.

Rozwiązanie

Aby rozwiązać ten problem, należy skontaktować się z firmą Gateway w celu uzyskania sterownika systemu Windows XP obsługującego wyjście cyfrowe karty dźwiękowej przystosowanej do działania w dwóch trybach (analogowym/cyfrowym).

W celu obejścia tego problemu należy użyć głośników lub słuchawek analogowych.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu włączania wyjścia cyfrowego dla karty dźwiękowej wówczas, gdy przycisk Zaawansowane w oknie regulacji głośności jest niedostępny, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
313022 Brak odtwarzania audio po zainstalowaniu karty dźwiękowej Sound Blaster Live!

Stan

Takie zachowanie jest zgodne z projektem programu.

Więcej informacji

Wyjście cyfrowe udostępnianego portu cyfrowego/analogowego nie działa w trybie cyfrowym w systemie Windows XP, jednak tryb analogowy jest obsługiwany prawidłowo.

UWAGA: Nawet w systemie Windows Me głośniki BA735 działają prawidłowo pod warunkiem, że są podłączone podczas włączania zasilania. Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące głośników Boston Acoustic, odwiedź następującą witrynę firmy Gateway w sieci Web:
http://www.gateway.com
Firma Microsoft podaje informacje o sposobach kontaktu z innymi firmami, aby ułatwić uzyskanie niezbędnej pomocy technicznej. Informacje tego typu mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Firma Microsoft nie gwarantuje, że informacje dotyczące innych firm są precyzyjne.

Właściwości

Numer ID artykułu: 302710 - Ostatnia weryfikacja: 3 października 2006 - Weryfikacja: 1.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Słowa kluczowe: 
kbbug KB302710

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com