Uzak Masaüstü Bağlantısı istemcisinden düzgün Başlat Not

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 302803 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Uzak Masaüstü Bağlantısı istemci'yi başlattığınızda, pencere boyutu Uzak Masaüstü boyutu ile aynı değil, tam ekran olarak beklenen olduğunu bulabilirsiniz; bu pencereyi ekranı kaplamış durumunda, ancak Ekranı Kapla düğmesini gösterir. Ekranı Kapla düğmesini tıklatırsanız, pencereyi tam ekran modunda beklendiği gibi geçmiyor; bunun yerine, pencerenin Uzak Masaüstü boyutundan biraz daha küçük bir boyuta geri.

Neden

Bu sorun, default.rdp dosyası Belgelerim klasöründen eksik veya silinmiş olması durumunda oluşabilir.

Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, bilgisayarı yeniden başlatın. Uzak Masaüstü istemcisinin yeniden olarak, default.rdp dosyası Windows Dosya Koruması tarafından değiştirilir.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Daha fazla bilgi

Default.rdp dosyası varsa, ilk pencerede durum ekranı ve Ekranı Kapla düğmesini tıklatırsanız, pencereyi tam ekran moduna girer beklemeniz.

Uzak Masaüstü boyutu kapsamlarını ancak değil, daha büyük, Ekranı Kapla tıklatarak pencereyi döndürür, Uzak Masaüstü penceresinin boyutunu tam ekran, daha az olduğunda. Bu davranış, çözünürlük istemci bilgisayarın masaüstünde düşük olarak ayarlandığında, bir tam ekran bağlantıda göreceğiniz siyah kenarlıklar engeller. Yalnızca uzak masaüstü boyutunu tam olarak istemci Monitörü boyutuna geçerli monitörün eşitse, Ekranı Kapla düğmesini tıklattığınızda, tam ekran modunda sağlayan özelliği, tasarım gereğidir. Aksi halde, pencerenin Ekranı Kapla tıklatırsanız, seçilen çözünürlüğe geri yüklenir.

Özellikler

Makale numarası: 302803 - Last Review: 15 Ocak 2006 Pazar - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb KB302803 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:302803

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com