תיאור הפעלת מוצר של Microsoft

תרגומי מאמרים תרגומי מאמרים
Article ID: 302806 - View products that this article applies to.
הרחב הכל | כווץ הכל

On This Page

מבוא

מאמר זה דן בהפעלת מוצר של Microsoft ?(MPA).? MPA הוא מונח כללי עבור טכנולוגיה כגון הפעלת מוצר Windows ?(WPA) במערכת Microsoft Windows XP וכן אשף הפעלת Office ?(OAW) ב-Microsoft Office XP.

מידע נוסף

MPA נועד לצמצם פירטיות תוכנה. עבור רישיונות יצרן ציוד מקורי (OEM)?, MPA מחזקת את הסכם הרישיון של משתמש קצה (EULA). כל טרום-התקנה הוא רישיון יחידה בודד אשר אינו ניתן להעברה למחשב אחר. יש להפעיל מוצרים אשר כוללים את טכנולוגיית MPA באמצעות Microsoft License Clearinghouse. לשם מעקב אחר רישיונות פרטניים, התקנות רגילות של מוצרים הכוללים MPA דורשים מפתח מוצר ייחודי.
Microsoft מחויבת להגנה על זכויות קניין רוחני ולצמצום פירטיות תוכנה. MPA היא אחת הדרכים שבהן Microsoft פועלת במסגרת מחויבות זו. הרעיון של MPA אינו חדש במוצרי Microsoft.? Microsoft ניסתה בהצלחה טכנולוגיה זו עם Microsoft Office 2000 בשבע מדינות: ארה"ב, קנדה, ברזיל, סין, הונג קונג, ניו זילנד ואוסטרליה.

MPA תוכננה לבלום צורה של פירטיות הידועה בכינוי 'העתקה מקרית'. העתקה מקרית הינה שיתוף רישיון יחיד עבור מוצר בין מספר התקנות ללא רישיון.

לדוגמה, לקוח רוכש עותק של Windows XP ומתקין אותו על מחשב. לאחר מכן אותו לקוח משאיל את המדיה לשכן, אשר מתקין אותה על מחשב אחר. ההתקנה השנייה אינה חוקית ו-MPA נועד למנוע שימוש בלתי מורשה זה.

MPA פועל באמצעות הפעלת מוצר בהתאם לרישיון EULA אשר נכלל ברכישת מוצר Microsoft מקורי. הפעלת מוצר היא שונה מרישום מוצר (אם כי הם משתמשים באותו ממשק משתמש במערכת Windows XP). הפעלה נועדה לאמת ולהפעיל את חבילת התוכנה. הפעלה אינה דורשת מהמשתמש כל מידע אישי מזהה. משתמשים יכולים לרשום את המוצר ולספק פרטים אישיים אם רצונם בכך. לקוחות שביצעו רישום מקבלים הודעות אוטומטיות בדבר עדכונים ושינויים.

פירטיות

MPA נועד לצמצם את התופעה של פירטיות תוכנה. פירטיות תוכנה היא בעיה הנפוצה בתעשייה כולה. פירטיות תוכנה משפיעה לא רק על יצרני תוכנה, אלא על כל תעשיית התוכנה, כולל סיטונאים וקמעונאיים, ספקי תמיכת לקוחות והלקוח ההגון המשלם.

העתקה מקרית היא שיתוף בתוכנה בין אנשים. העתקה מקרית אחראית לחלק משמעותי מההפסדים בגין פירטיות. MPA יקשה על זייפני תוכנה לזייף את תוכנות Microsoft.

הפעלת מוצר Microsoft?

MPA הוא מבוסס-תוכנה ואינו מחייב שימוש במפתחות חומרה כלשהם (פלאגים), בתקליטונים או בכלים חיצוניים אחרים. MPA הוא פנימי בתוך התוכנה. MPA הוא קל להשלמה. עבור משתמשים רבים הוא נדרש רק פעם אחת במהלך חיי המוצר.

שים לב משתמשים מסוימים עשויים להידרש לבצע הפעלה חוזרת של MPA אם הם משדרגים מספר רב של רכיבים במחשב שלהם. עבור נושאי רישוי, ראה את הסכם EULA בהתקנה למידע נוסף.

במהלך הפעלה באינטרנט מחליפים המשתמש ו-Microsoft אישורים דיגיטליים ביניהם. הפעלה ידנית באמצעות הטלפון מספקת למשתמש מספר אישור בן 42 ספרות. נתוני ההפעלה אשר מוחלפים משמשים רק לשם ההפעלה. הפעלה יכולה להיות אנונימית ואינה דורשת מידע אישי הניתן לזיהוי מצד משתמש הקצה.

ארבעה רכיבים עיקריים של MPA

תוכנת המוצר

תוכנת המוצר פועלת במחשב של המשתמש וכוללת את קוד ההפעלה של הפעלת המוצר. היא יוצרת את מזהה ההתקנה, פונה ל-Microsoft License Clearinghouse לפי בקשת המשתמש ומעבדת את מזהה האישור/הרישיון אשר מוחזר ממנו.

מזהה התקנה

מזהה (ID) ההתקנה מייצג את התקנת התוכנה של המשתמש והוא מורכב ממזהה מוצר (PID) וממזהה חומרה (HWID). ה-PID נוצר ממפתח המוצר אשר משמש בעת ההתקנה. בדרך כלל ה-PID נמצא על אריזת התקליטור או על תעודת המקוריות (COA). עבור כל מוצר מקורי של Microsoft נוצר PID ייחודי. MPA משתמש ב-PID כבסיס על מנת לוודא כי התקנת המוצר אשר מופעל עונה על תנאי ההסכם EULA. מזהה החומרה נוצר מרכיבים כלליים שונים במחשב. רכיבים אלה אינם מכילים מידע המאפשר זיהוי אישי, ומזהה התוכנה אינו משמש אלא לצורך הפעלה.

מזהה אישור

מזהה (ID) האישור מכיל את מספר הרישיון החתום המשמש להפעלת התוכנה. מזהה האישור מבוסס על מזהה ההתקנה ופועל רק לגבי המחשב המבקש אותו.

Microsoft License Clearinghouse

? Microsoft License Clearinghouse? (CH) מנוהל על-ידי Microsoft. ה-CH מעבד את בקשות ההפעלה ומפיק את מזהה האישור. ה-CH מבוסס על מוצרי השרת של Microsoft, לרבות Microsoft Windows 2000 Advanced Server?, Microsoft Internet Information Server?, Microsoft SQL Server ו-Microsoft Certificate Server.

הפעלת מוצר Microsoft

אשף ההפעלה של Office? (OAW) והפעלת המוצר של Windows? (WPA) הן שתי הטכנולוגיות העדכניות בקווי המוצרים של Microsoft Office XP ו-Microsoft Windows XP (בהתאמה) למניעת פירטיות תוכנה. MPA הוא מונח כולל עבור שתי הטכנולוגיות. שתי הטכנולוגיות מבוססות על טכנולוגיית Microsoft PID 3.0. OAW וכן WPA הן טכנולוגיות נפרדות אשר יושמו במטרה להילחם בפירטיות תוכנה.

חשוב MPA לא נועדה לעקוב אחר משתמשים בתוכנת Microsoft. מטרתה היא להפעיל רישיונות חוקיים עבור תוכנת Microsoft.

MPA - הלכה ומעשה

MPA נכללת בגירסאות מסחריות ו-OEM של Office XP ושל Windows XP. להשלמת ההפעלה של מוצרים אלו, משתמשים יכולים להשתמש באחת מהשיטות הבאות:
 • מוצר מבוסס-MPA מאומת באמצעות האינטרנט.
 • מרכזי התקשרות מקומיים ואזוריים (Microsoft Licensing Clearing Houses) יטפלו בפניות ישירות של לקוחות. במידת האפשר הפנייה למרכזי התקשרות אלו יהיו באמצעות שיחת חינם.
לאחר שהמשתמש מגיע ל-Microsoft Licensing Clearinghouse, ערכי ה-PID וה-HWID משולבים ליצירת מזהה התקנה תקין. ה-Clearinghouse מאמת את מזהה ההתקנה. אם האימות עובר בהצלחה, ה-Clearinghouse מחזיר רישיון (אם המשתמש משתמש בהפעלה מקוונת) או מזהה אישור (אם המשתמש משתמש בהפעלה ידנית באמצעות הטלפון). כעת התוכנה תוודא כי היא הופעלה וזאת במספר נקודות. ב-Windows הדבר מתרחש בכל פעם שמשתמש נכנס למחשב. החוויה ב-Office היא מעט שונה. בדיקת OAW מתרחשת עם כל הפעלה של תוכנית Office.

אשף הפעלת Office

משתמש יכול להפעיל תוכניות Office עד 50 פעם בסה"כ מבלי שיצטרך לבצע הפעלה של Office. במהלך פרק זמן זה מזכיר Office למשתמש, עם כל הפעלה של תוכנית Office, להפעיל באופן המתואר במהלך האתחול. אם המשתמש אינו מפעיל בפרק הזמן של 50 הפעלות של תוכניות Office, אזי זכויות הרישיון של המשתמש מוגבלים על פי תנאי הסכם EULA ו-Office עוברת למצב של פונקציונליות מוגבלת. המשתמש אינו יכול לשנות ערך זה באמצעות התקנה מחדש של Office.

הפעלה יכולה להיות אנונימית ואינה דורשת מידע אישי מזהה. הבדל עיקרי אחד בין WPA לבין OAW הוא באופן הטיפול בתקופת החסד. ניתן להפעיל את Office 50 פעם לפני שהפונקציונליות של ההתקנה מוגבלת באמצעות ביטול האפשרויות 'חדש' וכן 'שמור'. התנהגות זו מתחילה עם ההפעלה ה-51 של תוכנית Office. לצורך שימוש מלא בהתקנה של Office, על המשתמש להשלים את ההפעלה.

הפעלת מוצר Windows? (WPA)

משתמשים יכולים להפעיל את Windows למשך 30 יום בטרם יידרשו לבצע הפעלה של המוצר. ב-Windows המשתמש מקבל, בתדירות גדלה והולכת עם התקרבו לסוף תקופת החסד בת 30 הימים, תזכורת לבצע הפעלה באופן המתואר בעת הפעלת תוכנית ההתקנה. אם המשתמש אינו מבצע הפעלה עד לתום תקופת החסד, הוא חייב לבצע הפעלה בכניסה הבאה למערכת. משתמש אינו יכול להשתמש בפונקציונליות המלאה של Windows לפני שהשלים בהצלחה את ההפעלה.

שים לב כדי לבצע הפעלה באופן ידני באמצעות שיחת טלפון, השתמש במספר הטלפון האזורי שמופיע במסכי ההפעלה.

אתרי אינטרנט

לפרטים נוספים, עיין בעזרה המקוונת ובקר באתרי האינטרנט הבאים של Microsoft:
http://www.microsoft.com/israel/piracy/

http://www.microsoft.com/piracy/activation_facts.mspx

http://www.microsoft.com/israel/windowsxp/evaluation/features/activation.mspx

http://www.microsoft.com/piracy/activation_volume.mspx

http://www.microsoft.com/piracy/activation_myths.mspx

http://www.microsoft.com/israel/windowsxp/evaluation/features/activation.mspx

http://www.microsoft.com/piracy/activation_how.mspx

מאמרי Knowledge Base

לקבלת מידע נוסף על הפעלת מוצר של Microsoft, לחץ על מספרי המאמרים שלהלן כדי להציגם מתוך מאגר הידע Microsoft Knowledge Base:
299840 כיצד להשתמש ב-Sysprep עם הפעלת מוצר Windows או מדיה של רישיון קבוצתי להתקנת Windows XP (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
291997 כיצד להפעיל את Windows XP באמצעות קובץ Unattend.txt
300273 ?OFFXP:?? לא ניתן להפעיל מהדורת OEM יותר מפעם אחת (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
298088 ?OFFXP:?? כיצד לקבל מפתח רישיון קבוצתי עבור מהדורות Enterprise של (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית) Office
293477 אודות מדיניות שמירת הפרטיות של אשף הפעלת Microsoft (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
293466 פונקציונליות מוגבלת, פקודות חסרות בתפריט ותכונות בלתי זמינות ב-Visio (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
293151 אודות נוהל הפעלת המוצר וירידה בפונקציונליות ב-Office (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
291983 היציאות המשמשות את הפעלת המוצר של Windows
299056 הודעת שגיאה מוצגת בעת הפעלת רישום מוצר Windows (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)
289657 "חוויה מחוץ לקופסה" (OOBE) אינה פועלת לאחר השלמת ההתקנה (ייתכן שקישור זה מפנה לתוכן שחלק ממנו או כולו מופיע באנגלית)

מאפיינים

Article ID: 302806 - Last Review: יום שלישי 04 דצמבר 2007 - Revision: 13.6
המידע במאמר זה חל על:
 • Customer Service and Support Information
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Office Professional Edition 2003
 • Microsoft Office Small Business Edition 2003
 • Microsoft Office Standard Edition 2003
 • Microsoft Office XP
 • Microsoft Office XP Service Pack 1
 • Microsoft Office XP (Setup) Service Pack 2 (SP-2)
 • Microsoft Office XP Application Error Report
 • Microsoft Office XP Developer Edition
 • Microsoft Office XP Document Imaging
 • Microsoft Office XP Document Scanning
 • Microsoft Office XP Multilingual User Interface Pack
 • Microsoft Office XP Pack for Tablet PC
 • Microsoft Office XP Professional Edition
 • Microsoft Office XP Service Pack 1
 • Microsoft Office XP Professional Service Pack 2 (SP-2)
 • Microsoft Office XP Proofing Tools Standard Edition
 • Microsoft Office XP Small Business Edition
 • Microsoft Office XP Service Pack 1
 • Microsoft Office XP Small Business Service Pack 2 (SP-2)
 • Microsoft Office XP Standard Edition
 • Microsoft Office XP Service Pack 1
 • Microsoft Office XP Standard Service Pack 2 (SP-2)
 • Microsoft Office XP Web Components
 • Microsoft Office XP Service Pack 1
 • Microsoft Office XP Students and Teachers
 • Microsoft Access 2002 Standard Edition
 • Microsoft Excel 2002 Standard Edition
 • Microsoft FrontPage 2002 Standard Edition
 • Microsoft Outlook 2002 Standard Edition
 • Microsoft PowerPoint 2002 Standard Edition
 • Microsoft Word 2002 Standard Edition
מילות מפתח 
kmcustomerservice kbenv kbinfo KB302806

ספק משוב

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com