Düzeltme: bir SQL Server 7.0 kümeden bir SQL Server 2000 kümelenmiş örnek'e yükselttiğinizde, fiziksel disk kaynakları eklenmez

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 303119 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
# HATA: 351023 (shiloh_bugs)
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir Microsoft SQL Server 7.0 kümeden bir SQL Server 2000 kümelenmiş örnek'e yükselttiğinizde, SQL Server veritabanlarında, SQL Server kaynaklarını bağımlılık listesini içeren fiziksel disk kaynakları eklenmez. Master veritabanını bulunduğu disk kaynağına bağımlılık listesine eklenir. SQL Server kaynak üzerinde bağımlı olan diskleri veri bozulmasına yol açabilir SQL Server'ı durdurmanız gerek kalmadan çevrimdışına.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, SQL Server 2000 için en son hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
290211En son SQL Server 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Pratik Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, yükseltme tamamlandıktan sonra SQL Server veritabanları için SQL Server Kaynak bağımlı bölge listesi içeren bir fiziksel disk kaynakları el ile ekleyin. Fiziksel disk kaynakları eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Küme Yöneticisi'ni açın.
 2. SQL Server veritabanlarını içeren fiziksel disk kaynakları aynı gruptaki olarak SQL Server kaynağı olduğundan emin olun.
 3. SQL Server kaynağı'nı sağ tıklatın ve sonra Çevrimdışı duruma getir'i tıklatarak kaynağı çevrimdışı duruma getirin.
 4. SQL Server kaynağı'nı sağ tıklatın ve sonra da Properties ' i tıklatın.
 5. Bağımlılıklar sekmesinde Ek Yardım düğmesini tıklatın.
 6. Disk, bu kaynağa <a1>Bağımlılıklar</a1> listesine eklemek için Ekle ' yi tıklatın.
 7. SQL Server kaynağı yeniden çevrimiçi duruma getirin ve sonra da, paylaşılan küme diskinde SQL sunucu dosyalarını ekleyin.

Durum

Microsoft SQL Server 2000'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak SQL Server 2000 Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

SQL Server 2000 Service Pack 1 Kur, SQL Server veritabanları için SQL Server kaynaklarına bağımlı bölge listesi içeren fiziksel disk kaynakları otomatik olarak ekler.

Kümelendirilmiş SQL Server 2000 örneğinin SQL Server 2000 Çevrimiçi Kitapları'nda SQL Server 7.0 kümeden yükseltme yönergelerini bulabilirsiniz; ancak, genel işlem:
 1. SQL Server 7.0 kümelendirmesini kaldırdıktan.
 2. Tek başına sunucu SQL Server 7.0, SQL Server 2000 varsayılan örneği yükseltin.
 3. Varsayılan örnek, kümelenmiş bir örneğine yükseltin.
Uygun disk bağımlılıklar, hizmet paketi varsayılan örneğine uygulanması ve sonra da kümelenmiş bir örnek için yükseltme eklemez. Uygun disk bağımlılıkları eklemek için <a0></a0>, kümelenmiş örneğinin yükselttikten sonra hizmet paketini yüklemeniz gerekir.

Özellikler

Makale numarası: 303119 - Last Review: 15 Mart 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbbug kbfix kbsqlserv2000sp1fix KB303119 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:303119

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com