Bilgisayarınızı Windows XP'ye yükselttiğinizde "Kaldırma seçeneği kullanılamıyor" hata iletisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 303160 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bilgisayarınızı Windows XP'ye yükselttiğinizde, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Kaldırma seçeneği kullanılamaz

Geçerli işlem sisteminizi kaydetmek için yeterli alan yok.

Bilgisayarınızı Windows XP için yeterli disk alanına sahipse, ancak geçerli Windows sürümünüz için yedekleme kaydetmek için yeterli yok.

Yedek görüntü boyutu number_of_megabytes

Kur şimdi iptal ek disk alanı boşaltın ve sonra Kur'u yeniden önerilir.

Neden

Bu davranış, Windows XP'yi yüklemek istediğiniz bölümü için disk alanı miktarını kaldırma yedek görüntüsü yerleştirmek yetersiz olduğu için oluşur.

Çözüm

Bu davranışı gidermek için Kurulum yordamı iptal etmek için ESC tuşuna basın. Davranış aşağıdaki yöntemleri kullanarak da çözebilirsiniz:
  • Gereksinim duymadığınız dosyaları silerseniz, ek sabit disk alanı boşaltabilirsiniz. Ayrıca dosyaları yükleme bölümünden başka bir bölüm için sabit diskinizde taşıyabilirsiniz.
  • Kullanılabilir sabit disk alanı ile farklı bir bölüm varsa, Kur sırasında aşağıdaki iletiyi alırsınız:
    Kur varolan sistem dosyalarınızı kaydetmek istiyor musunuz?
    Windows XP yükseltmesi için kullanılabilir sabit disk bölümü kaldırma dosyaları kaydetmek için yeniden yönlendirmek için Evet ' i tıklatın.
İleri' yi tıklatırsanız, ayrıca Kurulum işlemine devam edebilirsiniz. İleri ' yi tıklatın, ancak, Windows XP yükseltme yordamından sonra kaldırma dosyaları kaydedilmez çünkü bitmiş kaldıramazsınız.

Daha fazla bilgi

Windows XP kaldırma hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
303661 Windows XP nasıl kaldırılır ve önceki bir işletim sistemine geri dönme

Özellikler

Makale numarası: 303160 - Last Review: 3 Eylül 2013 Salı - Gözden geçirme: 2.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kberrmsg kbprb kbsetup kbupgrade kbmt KB303160 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 303160

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com