Windows XP için Windows Media Player'da Ortam Akışı Sağlanamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 303275 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Akış ortamı mümkün olmayabilir veya gecikme olabilir bir Windows XP için Windows Media Player'ı kullanırken akış medyası ınternet'ten zaman. Internet güvenlik duvarı koruması veya ınternet bağlantı paylaşımı yerleşik araçları kullanıyorsanız ve Kullanıcı Datagram Protokolü (UDP) gerektiren bir sunucudan akış ortamı çalışıyorsunuz, veya UDP oynatıcıda belirttiyseniz, bu sorun oluşur.

Bu senaryoda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Windows Media Player belirtilen dosyayı bulamıyor. Yolun doğru yazıldığından emin olun. Öyleyse, dosya belirtilen konumda yok veya dosyanın depolandığı bilgisayar çevrimdışı olduğunda.

Neden

Bu, bilinen bir sorun, ınternet Bağlantısı Paylaşımı ve Windows XP'deki ınternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı bileşenlerini sorundur.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, birden çok kaynak kullanılabilir durumdaysa, HTTP, TCP, çok noktaya yayın ve diğerleri gibi aynı ortam akışı için Ek Yardım düğmesini deneyin. Buna ek olarak, diğer iletişim kuralları (çok noktaya yayın, TCP ve HTTP) oynatıcıda seçili olduğundan emin olun:
  1. Windows Media Player'ı açın.
  2. Araçlar menüsünden Seçenekler ' i tıklatın.
  3. </a0> sekmesinde, uygun onay kutularını seçili (çok noktaya yayın, TCP ve HTTP) olduğundan emin olun.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 303275 - Last Review: 31 Ocak 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows Media Player 8.01
  • Microsoft Windows Media Player 8.01
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo KB303275 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:303275
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com