Windows Installer esnekliği devre dışı bırakma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 303439
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Yavaş bir bağlantı üzerinden bir onarım yapılıyorsa veya özgün medya kaynağı yoksa, Windows Installer'ın "esneklik" özelliği bir sorun teşkil edebilmektedir. Esneklik özelliği devre dışı bırakmak için bir yolu yoktur, ancak bunun yerine Windows Installer hizmeti devre dışı bırakabilirsiniz. Bu makalede, Windows Installer'ı devre dışı bırakma.

Daha fazla bilgi

Önemli Bu bölüm, yöntem veya görev kayıt defterini nasıl değiştireceğinizin anlatıldığı adımlar içermektedir. Ancak, kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu nedenle, bu adımları dikkatlice uyguladığınızdan emin olun. Daha fazla koruma için değiştirmeden önce kayıt defterini yedekleyin. Daha sonra bir sorun çıktığında kayıt defterini geri yükleyebilirsiniz. Kayıt defterini yedekleme ve geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322756 Yedekleme ve Windows kayıt defterini geri yükleme hakkında


Esneklik kendisi bozuk bir durumdan kurtulmak için bir uygulama özelliğidir. Durumu eksik veya uyumsuz bir dosya veya kayıt defteri anahtarı tarafından olmuş olabilir. Microsoft genellikle Windows Installer devre dışı bırakmamanızı önerir, ancak bunu yapmak için yararlı olduğu durumlar olabilir.

DisableMSI (REG_DWORD türü) İlkesi'ni devre dışı bırakma yükleyici yollardan biridir. Böylece esneklik durdurma Windows Installer, bu ilkeyi devre dışı bırakır. İlkesi kayıt defteri anahtarını ayarlayın
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\Installer
"2" Bu bilgisayar sistem ilkesi değerini ayarlarsanız, Windows Installer her zaman tüm uygulamalar için devre dışı bırakılır.

Bu ilke değeri "0" veya "1" veya "2" dışında herhangi bir sayı için ayarlanmış olup olmadığını veya yoksa, yükleyici her zaman etkindir.

"1" Bu ilke değeri ayarlanırsa, yükleyici yönetilmeyen uygulamalar için devre dışı bırakılır, ancak yönetilen uygulamalar için etkinleştirilir. Bu ayar, bir uygulamanın bir bilgisayarın tüm kullanıcıları için ilan edilecek izin vermez ancak geçerli kullanıcıya Tanıtımı yapılacak uygulama izin vermez.

Not: Bu ilke, "2" ayarlanmışken yükleme gerçekleştirmek veya Windows Installer'ın herhangi bir işlev kullanabilirsiniz olmayacak.

Özellikler

Makale numarası: 303439 - Last Review: 30 Mayıs 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 3.0
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbmt KB303439 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 303439
Kullanım Dışı Bilgi Bankası İçeriği Yasal Uyarı
Bu makale, Microsoft'un artık destek sağlamadığı ürünler ile ilgili olarak yazılmıştır. Bu nedenle, bu makale "olduğu gibi" sağlanmıştır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com