Chybějící sekce [SysprepMassStorage] způsobuje chybovou zprávu "Stop 0x0000007B (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE) chybový kód" na obrázků programu Sysprep systém Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 303786 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při spuštění instalace systému Windows XP po kopírování obrázku na cílový počítač, zobrazí se následující chybová zpráva:
STOP 0X0000007B
INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Příčina

Tento problém může nastat, pokud neobsahuje oddíl [SysprepMassStorage] souboru Sysprep.inf (souboru odpovědí programu Sysprep) použitý v hlavním počítači (dříve, než byl obrázek vytvořen).

Řešení

Při použití oddílu [Sysprep] se "BuildMassStorageSection = yes" parametrů v souboru Sysprep.inf je třeba zajistit, že je k dispozici ve spojení s oddílu [SysprepMassStorage] Oddíl [Sysprep].

Příklad:
[Sysprep]
BuildMassStorageSection=yes

[SysprepMassStorage]
				
Oddíl [Sysprep] automaticky vytvoří položky v oddílu [SysprepMassStorage] a bez této části nelze načíst požadované velkokapacitní paměťová zařízení a je vygenerována chybová zpráva STOP 0x7B.

Další informace

Další informace naleznete v tématu Support\Deploy.cab\Deploy.chm a Ref.chm soubory z disku CD-ROM systému Windows XP Professional.
Další informace o podporovaných parametrů v souboru Sysprep.inf pro systém Windows XP naleznete v následujícím článku:
302577 Jak zautomatizovat nasazení systému Windows XP pomocí nástroje Sysprep.exe

Vlastnosti

ID článku: 303786 - Poslední aktualizace: 27. února 2012 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbenv kberrmsg kbprb kbsetup kbmt KB303786 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:303786

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com