Windows xp Sysprep görüntülerinde bir "Dur 0x0000007B (INACCESSABLE_BOOT_DEVICE) hata kodu" hata iletisini neden eksik [SysprepMassStorage] bölümü

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 303786 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Görüntü için yeni bir hedef bilgisayara kopyaladıktan sonra Windows xp Kur'u başlattığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
DUR 0X0000007B
INACCESSABLE_BOOT_DEVICE

Neden

(Yansıma oluşturulmadan önce), ana bilgisayarda kullanılan Sysprep.inf dosyasını (Sysprep yanıt dosyası) [SysprepMassStorage] bölümü yoktu bu sorun oluşabilir.

Çözüm

[Sysprep] bölümünü birlikte kullandığınızda "BuildMassStorageSection = yes" parametresi Sysprep.inf dosyasındaki olun [SysprepMassStorage] bölümünü birlikte var olduğunu [Sysprep] bölümü.

Örnek:
[Sysprep]
BuildMassStorageSection=yes

[SysprepMassStorage]
				
[Sysprep] bölümünü [SysprepMassStorage] bölümünde girişlerini otomatik olarak oluşturur ve gerekli yığın depolama aygıtları bu bölümde yüklenemez ve DUR 0x7B hata iletisi oluşturulur.

Daha fazla bilgi

Daha fazla bilgi için Windows xp Professional CD-Support\Deploy.cab\Deploy.chm ve Ref.chm dosyalarına bakın.
Windows xp için Sysprep.inf dosyasındaki desteklenen parametrelerle ilgili daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki makaleye bakın:
302577 Sysprep.exe Windows xp dağıtımını otomatik hale getirmek için nasıl kullanılacağı

Özellikler

Makale numarası: 303786 - Last Review: 27 Şubat 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kberrmsg kbprb kbsetup kbmt KB303786 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:303786

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com