Jak nastavení TCP/IP pro vyrovnávání zatížení sítě v systému Windows 2000

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 303817 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Tento článek byl archivován. Je nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje, jak nastavit nahoru TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol) pro NLB, což je obvykle posledním krokem instalace NLB.

Vyrovnávání zatížení sítě umožňuje rozložit až 32 serverů příchozí požadavky. Tato funkce umožňuje rozbalit celopodnikové služby, jako například servery WWW a terminálové servery multimediálních datových proudů a stále zajistit, že jejich lze rychle reagovat, i pod vysokém zatížení.

Vyrovnávání zatížení sítě automaticky zjistí selhání serveru a rychle znovu přiřadí klientského počítače provozu mezi zbývající servery. Tato ochrana pomáhá poskytovat službu bez přerušení, nepřetržité pro důležité obchodní programy.

Nastavení TCP/IP pro NLB

Je nutné použít různé postupy pro jeden nebo více adaptérů.

Set up TCP/IP pro vyrovnávání zatížení sítě na jediný síťový adaptér

 1. Klepněte na položku Síťová a telefonická připojení.
 2. Místní připojení, na kterém je nainstalována NLB klepněte pravým tlačítkem myši a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. V dialogovém okně Připojení k místní síti-vlastnostiProtokolu TCP/IP klepněte a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 4. Adresa IP zadejte adresu, které jste zadali jako "vyhrazeném adresu" v dialogovém okně Vyrovnávání zatížení sítě-vlastnosti v části Parametry hostitele. Správnou adresu již existuje, neměňte adresu.
 5. V poli Maska podsítě zadejte masku podsítě a výchozí informace brány sítě TCP/IP. Klepněte na tlačítko Upřesnit a potom klepněte na tlačítko Přidat.
 6. Zadejte IP adresu místa pro adresu IP a potom zadejte masku podsítě příslušné clusteru a v případě potřeby zadejte výchozí brány. Tato adresa IP odpovídá "primární adresu IP" clusteru, které jste zadali v dialogovém okně Vyrovnávání zatížení sítě-vlastnosti v části Parametry clusteru.
 7. Pokud potřebujete konfigurovat další virtuální IP adresy pro cluster (například pokud používáte webový server s více adresami), můžete tak učinit v tomto umístění v dialogovém okně Upřesnit nastavení TCP/IP.

Set up TCP/IP pro vyrovnávání zatížení sítě na více síťovými adaptéry

 1. Klepněte na položku Síťová a telefonická připojení.
 2. Místní připojení, na kterém je nainstalována NLB klepněte pravým tlačítkem myši a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 3. V dialogovém okně Připojení k místní síti-vlastnostiProtokolu TCP/IP klepněte a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
 4. Adresa IP zadejte adresu, které jste zadali jako "primární adresu IP" v dialogovém okně Vyrovnávání zatížení sítě-vlastnosti v části Parametry clusteru. Správnou adresu již existuje, neměňte adresu.

  Poznámka: můžete také zadat do tohoto místa vyhrazenou adresu IP (které odpovídá "vyhrazeném adresu", které jste zadali v dialogovém okně Vyrovnávání zatížení sítě-vlastnosti v části Parametry hostitele) a pak počkejte zadejte primární adresu IP clusteru dialogové okno Upřesnit nastavení TCP/IP.
 5. V poli Maska podsítě zadejte masku podsítě a výchozí informace brány sítě TCP/IP.
 6. Pokud potřebujete další virtuální adresy IP pro cluster nakonfigurovat (například pokud používáte webový server s více adresami), klepněte na tlačítko Upřesnit a potom klepněte na tlačítko Přidat. Potom určete další virtuální adresy IP pro síťový adaptér a poskytnout další potřebné informace.

Odstraňování potíží

 • TCP/IP je pouze síťový protokol, který musí být přítomen na adaptéru clusteru. Žádné další protokoly (například Internetwork Packet Exchange [IPX]) musíte přidat není tento adaptér.
 • Je nezbytné, že zadáte vyhrazenou adresu IP nejprve v dialogovém okně Vlastnosti protokolu TCP/IP (není v dialogové okno Upřesnit nastavení TCP/IP), takže všechny odchozí připojení vytvořených z tohoto hostitele (například Telnet nebo protokol FTP [FTP]) jsou spuštěny s touto adresou.Vlastnosti

ID článku: 303817 - Poslední aktualizace: 9. února 2014 - Revize: 3.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Klíčová slova: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhowto kbhowtomaster KB303817 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:303817

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com