Chybové hlásenie: Nemôžete sa prihlásiť z dôvodu obmedzenia konta.

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 303846 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Príznaky

Pri pokuse o pripojenie k počítaču s operačným systémom Windows XP pomocou nástroja Vzdialená pracovná plocha sa môže zobraziť nasledujúce chybové hlásenie:
Nemôžete sa prihlásiť z dôvodu obmedzenia konta.

Príčina

Popísané správanie sa môže vyskytnúť v prípade, ak konto použité na pripojenie nemá zadefinované heslo (heslo má hodnotu Null). Pomocou konta, ktoré obsahuje prázdnu hodnotu hesla, nemôžete vytvoriť pripojenia vzdialenej pracovnej plochy.

Riešenie

Ak sa chcete vyhnúť tomuto správaniu a vytvoriť pripojenia vzdialenej pracovnej plochy, prihláste sa na konzolu počítača a nastavte heslo pre požadované používateľské konto, aby viac neobsahovalo prázdnu hodnotu.

Stav

Toto správanie je predvolené.

Ďalšie informácie

Obmedzenia pre prázdne heslo môžete vypnúť prostredníctvom politiky. Ak chcete nájsť a zmeniť nastavenie tejto politiky, postupujte nasledovne:
  1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na položku Spustiť, zadajte príkaz gpedit.msc a potom kliknite na tlačidlo OK. Spustí sa Editor politiky skupiny.
  2. Otvorte položku Konfigurácia počítača\Nastavenie systému Windows\Nastavenie zabezpečenia\Lokálne politiky\Možnosti zabezpečenia\Accounts: Limit local account use of blank passwords to console logon only.
  3. Kliknite dvakrát na položku Limit local account use of blank passwords to consol logon only.
  4. Vyberte možnosť Zakázané a potom kliknite na tlačidlo OK.
  5. Ukončite Editor politiky skupiny.
POZNÁMKA: V predvolenom nastavení je táto politika zapnutá (vybratá je možnosť Povolené).

Ďalšie informácie o konfigurovaní používateľských kont v systéme Windows XP nájdete v článku databázy Microsoft Knowledge Base, ktorý sa zobrazí po kliknutí na nasledujúce číslo:
279783 Vytvorenie a konfigurovanie používateľských kont v systéme Windows XP
Poznámka: Toto je článok typu FAST PUBLISH, ktorý bol vytvorený priamo v organizácii technickej podpory spoločnosti Microsoft. Informácie uvedené v tomto článku sa poskytujú „tak, ako sú“ v reakcii na naliehavé problémy. V dôsledku rýchlosti, akou boli tieto materiály sprístupnené, môžu obsahovať typografické chyby a môžu byť kedykoľvek revidované bez predchádzajúceho upozornenia. Informácie o ďalších skutočnostiach, ktoré je potrebné zohľadniť, získate na stránke Podmienky používania.

Vlastnosti

ID článku: 303846 - Posledná kontrola: 30. januára 2014 - Revízia: 1.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
Kľúčové slová: 
kberrmsg kbprb KB303846

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com