Môže sa zobraziť chybové hlásenie pri použití neplatných názvov v jazyku Visual Basic.ČISTÁ alebo v jazyku Visual Basic 2005

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 304260 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

PRIZNAKY

Ak ste Kompiluje aplikácii v Visual Basic.NET, dostanete nasledujúce kompilátor chybové hlásenie:
Namespace alebo typ <name></name> pre dovoz <import name=""></import> sa nedá nájsť.
V Visual Studio 2005, zobrazí sa nasledovné chybové hlásenie kompilátor:
Namespace alebo typu špecifikovaného v dovozov <import name=""></import> neobsahuje žiadne verejné členské alebo ho nemožno nájsť. Uistite sa, že priestor názvov alebo typ je definovaný a obsahuje aspoň jeden člen verejnosti. Skontrolujte, či názov dovezené prvku nepoužíva prezývok.
Poznámka: <name></name> je názov priestoru názvov, ktorý sa pokúšate importovať, a <import name=""></import> je plne kvalifikovaní priestor názvov, ktorý používate vo vašom Dovozy vyhlásenie. Napríklad kód
Imports System.MyNamespace
				
môžu produkovať jedno z nasledujúcich chybových hlásení:
Namespace alebo typu "MyNamespace" pre dovoz "System.MyNamespace" sa nedá nájsť.
Namespace alebo typu špecifikovaného v System.MyNamespace dovozy neobsahuje člen verejnosti alebo sa nenašiel. Uistite sa, že priestor názvov alebo typ je definovaný a obsahuje aspoň jeden člen verejnosti. Skontrolujte, či názov dovezené prvku nepoužíva prezývok.

PRICINA

Existujú dva dôvody prečo vás mohla zažíva to Chyba:
 • Môžu mať nesprávne názov v priestore názvov, sa pokúšate importovať. Bez správny názov, je schopná kompilátor nájsť priestor názvov.
 • Môže vám boli napísané meno správne, ale nemáte zhromaždenie, kde býva v priestore názvov uvádzaný v vaše projekt.

RIESENIE

Ak chcete tento problém vyriešiť, použiť nasledovné postupy:
 1. Priestory názvov sú logické zoskupení tried, ktoré sú obsiahnuté v zhromaždení. Môžete myslieť zhromaždenia ako .dll alebo .exe súbor. Keď ste zostaviť projekt v Visual Studio.NET, vytvárate zostava. Zostavy môže obsahovať viacero menné priestory. Aby sa mohli dovážať priestor názvov musí prvý referenčný zhromaždenie bydliska priestor názvov. Vykonaná akcia referenčné zhromaždenia, z Project kliknite na ponuku Pridať odkaz. Na .NET Záložka, vyberte zhromaždenia, ktorý obsahuje priestor názvov, ktorý ste pokúšate importovať, alebo Prehľadávať do priečinka, ktorý obsahuje zhromaždenia.
 2. Skontrolujte vaše dovozy vyhlásenie, aby sa ubezpečil, že máte správny názov priestoru názvov. Majte na pamäti, že priestor názvov, ktorý chcete použiť môžu byť vnorené v jeden alebo viacero menné priestory. Napríklad, SqlClient priestor názvov sa nachádza v Údaje priestor názvov. V Údaje priestor názvov sa nachádza v Systém priestor názvov. Áno, import SqlClient NAMESPACE, budete musieť použiť nasledujúce vyhlásenie dovozy:
  Imports System.Data.SqlClient
  					

STAV

Toto správanie je predvolené.

DALSIE INFORMACIE

Kroky na reprodukovanie správanie

 1. Vytvoriť nové Visual Basic.NET alebo Visual Basic 2005 konzoly aplikácia.
 2. V Module1.vb, v hornej časti kódu súbor, pridajte nasledujúce vyhlásenie:
  Imports System.Drawing
  					
 3. Chcete zobraziť chybové hlásenie, presuňte ukazovateľ myši nad Dovozy vyhlásenie pre priestor názvov alebo stavať projektu. Oznámenie, že budete chyba, pretože si nie uvádzaný System.drawing.dll zostava. Ak majú referenčné tohto zhromaždenia bude chybové hlásenie zmizne.

ODKAZY

Chyba odkaz
http://msdn.Microsoft.com/en-us/library/bb851605.aspx

Vlastnosti

ID článku: 304260 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Visual Basic 2005
 • Microsoft Visual Basic .NET 2003 Standard Edition
 • Microsoft Visual Basic .NET 2002 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kbvs2005swept kbvs2005applies kbprb kbprod2web kbmt KB304260 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:304260

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com