SQL Server veritabanı dosyalarını ağ desteği açıklaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 304261 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft genellikle SQL Server performansını ve güvenilirliğini bu yapılandırma en iyi hale getirir çünkü, depolama alanı ağı (SAN) veya yerel olarak bağlı disk Microsoft SQL Server veritabanı dosyalarınızı depolama için kullanmanızı önerir. Varsayılan olarak, SQL Server için (bir ağ sunucusu veya ağa bağlı depolama [NAS] saklanan) ağ veritabanı dosyalarının kullanımını etkin değil.

Ancak, SQL Server'ı bir ağ sunucusu veya NAS depolama sunucusu veritabanını depolamak için yapılandırabilirsiniz. Bu amaçla kullanılan sunucular için yazma veri sıralama ve, "Ek bilgi" bölümünde ayrıntılı yazan garanti, SQL Server gereksinimlerini karşılamalıdır.

Windows Donanım Kalite Laboratuarı (WHQL) nitelikli aygıtları

Microsoft Windows sunucuları ve ağ bağlantılı sunucuları veya otomatik olarak Windows Donanım Kalite Laboratuarı (WHQL) onaylı NAS depolama sunucuları yazma veri sıralama ve yazan bir SQL Server depolama aygıtını desteklemek için gerekli teminat karşılar. Microsoft uygulama ve depolama ile ilgili sorunlar bu yapılandırmalarda destekler.

NotSQL Server tarafından desteklenen için NAS depolama çözümü aşağıdaki Microsoft Web sitesinde listelenen tüm gereksinimleri de karşılamalıdır:
http://download.microsoft.com/download/6/E/8/6E882A06-B71B-4642-9EB4-D1EA0D6223C8/SQL%20Server%20IO%20Reliability%20Program%20Requirements%20Document.docx

Diğer aygıtlar

Kullanılmak üzere bu makalede açıklanan işlem veritabanı g/ç teminat destekler SQL Server ile WHQL olmayan tam depolama aygıtı kullanıyorsanız, Microsoft SQL Server ve SQL Server tabanlı uygulamalar için tam destek sağlar. Ancak, sorunlar veya nedeniyle, aygıt veya kendi depolama alt sistemi için aygıt üreticisine ifade edilecektir. G/ç teminat kullanılmak üzere bu makalede açıklanan işlem veritabanı desteği olmayan bir WHQL olmayan tam depolama aygıtı kullanıyorsanız, Microsoft SQL Server veya SQL Server tabanlı uygulamalar için destek sağlayamaz. WHQL olmayan, g/ç kullanılmak üzere bu makalede açıklanan işlem veritabanı garanti eder ve/veya veritabanı kullanılacak şekilde tasarlanmış depolama aygıtınızın desteklediği yetkili olup olmadığını belirlemek için aygıt satıcınıza danışın. Ayrıca, doğru dağıtılan ve aygıt işlem veritabanı kullanmak için yapılandırılmış olduğunu doğrulamak için aygıt satıcınıza başvurun.

Daha fazla bilgi

Varsayılan olarak, bir ağ dosya paylaşımında bir SQL Server veritabanı oluşturulamıyor. Eşlenen bir veritabanı dosyasına veya UNC ağ konumu oluşturma denemesi aşağıdaki hata iletilerinden birini oluşturur:

Hata iletisi 1
5105 "aygıt etkinleştirme hatası"

Hata iletisi 2
5110 "'dosya_adı' dosyasıdır databasefiles için desteklenmeyen bir ağ aygıtında."

Bu beklenen davranıştır. İzleme bayrağı 1807 onay atlar ve SQL Server veritabanı ağ tabanlı dosyalarla yapılandırmanıza olanak sağlar. SQL Server ve çoğu diğer kuruluş veritabanı sistemleri, bir işlem günlüğü ve bir sistem hatası durumunda işlem veritabanı tutarlılığını sağlamak için ilişkili kurtarma mantığı olduğu veya yönetilmeyen bir bilgisayarı kapatın. Bu kurtarma protokolleri işletim sistemi girdi/çıktı (I/O) yazma isteği için veritabanı yöneticisi döndürüyor böylece doğrudan diske yazma yeteneği bağlıdır, kurtarma sistemi yazma aslında tamamlandıktan veya yazma tamamlanmasını garanti garanti edilir. Bu iletişim kuralı tarafından gönderilen herhangi bir hata herhangi bir yazılım veya donanım bileşeni tarafından kısmen veya tümüyle veri kaybı veya bozulması durumunda sistem hatası neden olabilir. Günlüğü ve kurtarma iletişim kuralları SQL Server'da bu yönleri hakkında ayrıntılı bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleye başvurun:
230785 SQL Server 7.0, SQL Server 2000 ve SQL Server 2005 günlük ve veri depolama algoritmaları veri güvenilirliğini genişletme
Microsoft NAS veya yazma ve yazma sırası bu gereksinimleri karşılamayan ağ bağlantılı depolama sunucuları ağ bağlantılı SQL Server veritabanı dosyalarını desteklemez.

Ağ hatalarının veritabanları, saklamak için ağ üzerinden dosya paylaşımları kullanımından oluşabilecek olası başarım etkileri ile birlikte veritabanı bütünlüğünü tehlikeye riskleri nedeniyle veya yerel disk alt sistemlerinde depolama alanı ağları (SAN) üzerinde veritabanı dosyalarını depolamak Microsoft önerir.

Bir bağlı ağ depolama (NAS) istemciler için ağ yeniden yönlendiricisi bir ağ iletişim kuralı (TCP/IP gibi) kullanarak eklemek bir dosya tabanlı depolama sistemi sistemidir. Bir paylaşım eşlenmesi erişmesi gereken bir disk kaynağı veya ağ üzerindeki uzak bir sunucu üzerinden bir UNC yolu (örneğin, \\Servername\Sharename) olarak disk kaynağı görünür sonra varsayılan olarak, disk depolama sistemi SQL Server veritabanları için bir konum olarak desteklenmez.

Performans sorunları

SQL Server, diğer kuruluş veritabanı sistemlerine benzer bir g/ç alt sisteminin üzerinde çok büyük bir yük yerleştirebilirsiniz. En büyük veritabanı uygulamaları, fiziksel g/ç yapılandırma ve ayarlama genel sistem performansını önemli bir rol oynar. Dikkate alınması gereken üç ana g/ç performansı etken vardır:
 • G/ç bant genişliği: genellikle bir veritabanı aygıtı için sürdürülen saniyede megabayt cinsinden ölçülen toplam bant genişliği
 • G/ç gecikmesi: genellikle veritabanı sistem g/ç isteği ve g/ç isteği tamamlandı burada nokta arasındaki milisaniye cinsinden gecikme süresi
 • CPU Maliyet: genellikle tek bir g/ç tamamlamak veritabanı sistemi CPU mikrosaniye cinsinden ölçülen ana bilgisayar CPU maliyet
Herhangi bir g/ç faktörlerin bir darboğaz haline gelir ve bir veritabanı uygulaması için bir g/ç sistemi tasarlarken, tüm faktörlerin dikkate almanız gerekir.

En basit şekliyle, NAS çözümü standart ağ yeniden yönlendirici yazılım yığını, standart ağ arabirim kartı (NIC) ve standart Ethernet bileşenleri kullanır. Bu yapılandırma dezavantajı tüm dosya g/ç ağ yığınını işlenen ağ bant genişliği sınırlamalarına tabi olmasıdır. Bu performans ve güvenilirlik sorunlarını veri, özellikle dosya g/ç, SQL Server gibi son derece yüksek düzeyde gerektiren programlar oluşturabilirsiniz. Microsoft tarafından test bazı NAS yapılandırmalarında, I/O kapasitesi yaklaşık üçte (1/3) olduğu doğrudan aynı sunucuda depolama çözümü bağlı. Aynı bu yapılandırmada, NAS aygıt bir g/ç tamamlama CPU maliyeti yaklaşık iki kez yerel bir g/ç dediniz. NAS aygıtları ve ağ altyapısı geliştikçe, doğrudan takılan depolama veya SANs göre bu oranlar da artırabilir. Ayrıca, uygulama verilerinizi çoğunlukla veritabanı arabellek havuzu içinde önbelleğe alınır ve herhangi bir ana hatlarıyla g/ç performansı sorunlarını karşılaşmadığınızı, NAS dayalı sistem performansı uygulamanız için muhtemelen yeterli olur.

Yedekleme ve geri yükleme hakkında önemli noktalar

SQL Server Yedekleme sanal aygıtı arabirimi (VDI) sağlar. Sanal aygıt arabirimi sıcak yedeklemeler gerçekleştirmek için ve SQL Server veritabanlarını geri yüklemek için yedekleme yazılımı satıcılarının ile yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve güvenilir bir yol sağlar.

Veritabanı dosyaları NAS'a özgü hiçbir özel destek ile VDI aracılığıyla NAS aygıtlarında depolanan yedekleme yazılımı çalışır. Ancak, bu çok büyük miktarda ek ağ trafiği yedekleme ve geri yükleme sırasında olur. Yedekleme VDI üzerinden SQL Server dosyaları uzaktan okur ve verileri SQL Server bilgisayarda çalışan üçüncü taraf yedekleme yazılımı geçirir. Geri yükleme işlemine benzer.

Ek ağ önlemek için ek yükü, yedek satıcı yedek satıcı ve NAS satıcı tarafından NAS'a özgü desteği sağlamalıdır. SQL Server VDI (bölünmüş yansıtma) donanım veya yazılım (kopya yazarken) teknolojileri hızlı veritabanı dosyalarını yerel NAS'a kopyalarını için NAS aygıtları tarafından desteklenen yararlanmak yedekleme yazılımı sağlar. Bu teknolojiler yalnızca yedekleme için ağ üzerinden dosya kopyalama ek yükten kaçınmak, onlar da geri yükleme süreleri büyüklük azaltmak.

NAS üzerinde depolanan yedeklemeleri NAS üzerinde depolanan aynı failuresthat etkileyen veritabanı dosyaları etkilenir. Alternatif medya kopyalayarak bu yedekleri korumak, shouldconsider.

DikkatNAS yedekleme teknolojileri SQL Server VDI desteği olmadan kullanırsanız yedekleme veritabanı bozulmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür corruptionincludes ayrı aygıtlar üzerinde depolanıyorsa sayfaları veya tutarsızlıklar arasında günlük ve veri dosyaları bozuk. SQL Server veritabanını geri yüklemek ve bozuk veri erişim kadar bozuk sayfalar veya tutarsızlıklar algılayamayabilir. Microsoft SQL Server ile uyumlu olmayan NAS yedekleme teknolojileri kullanımını desteklemez.

SQL Server VDI değişen yedekleme desteği ve NAS satıcısını desteği. NAS ile VDI desteği ile ilgili ayrıntılar için yedekleme yazılımı Tedarikçiler ile denetleyin.

Microsoft Dağıtım ofan NAS çözümü için uçtan uca çözüm tasarımı veritabanı kullanmak için olduğundan emin olmak için NAS satıcısını consulttheir SQL Server veritabanlarına düşünüyor müşteriler ısrar etmesine. Birçok NAS satıcılarını en iyi yöntem kılavuzlarını ve bu kullanım için sertifikalı yapılandırmaları vardır. Microsoft müşterilerin önceden uygulamalarında tıkanıklık hiçbiri belirtilen g/ç etkenler neden olmak için g/ç performansı Kıyaslama önerir.

İzleyen metni, ağ tabanlı veritabanı dosyalarını Microsoft SQL Server 2005, Microsoft SQL Server 2000 ve Microsoft SQL Server 7.0 ile ve izleme bayrağı 1807 olmadan davranışını açıklar. Eşlenen sözdizimi NET USE komutu ile bir ağ yolu ile ilişkilendirilmiş sürücü harfini gösterir. Doğrudan bir başvuru için \\Servername\Sharename gibi bir ağ yolu UNC sözdizimini gösterir.
 • DISK INIT geriye dönük olarak uyumlu sözdizimi CREATE DATABASE deyimi ile eşlenen ya da ile izlenen veya UNC sözdizimini kullanırsanız, SQL Server 7. 0 ' 1807, izleme bayrağı 5105 hata oluşur.
 • SQL Server 7. 0 ' 1807, izleme bayrağı ile eşlenen sözdizimine sahip bir CREATE DATABASE ifadesini arkasından DISK INIT geriye dönük olarak uyumlu sözdizimi kullanırsanız, dosya oluşturma başarılı olur. DISK INIT ile UNC sözdizimini kullanırsanız, hata 5105 oluşur.
 • SQL Server 2005, SQL Server 2000 veya SQL Server 7.0, 1807, izleme bayrağı olmadan çalıştırırsanız, CREATE DATABASE deyimi ile eşlenen veya UNC sözdizimini, SQL Server 7. 0 ' 5105 hata oluşur ve SQL Server 2000'de hata 5110 oluşur.
 • SQL Server 2005, SQL Server 2000 veya SQL Server 7.0, 1807, izleme bayrağı ile eşleştirilmiş kullanarak gerçekleştirilen CREATE DATABASE ifadesini veya UNC sözdizimini başarılı olur.
SQL Serverprovides SQL Server olmayan kümelenmiş düzeltme yüklemeler için izleme bayrağı 1807 kullanan yalnızca ağ tabanlı dosyalar için desteklemediğini unutmayın. Yük devretme SQL Server 2005 ve SQL Server 2000 depolama aygıtları olarak tanınan ve Microsoft Küme hizmeti (MSCS) Küme Yöneticisi tarafından kayıtlı olduğunu gerektirir SQL Server'ın kümelenmiş yüklemeler ağ tabanlı dosyalar ile çalışmaz.

Ek Notlar

NAS ürün veritabanı yazılımıyla yanlış kullanımı veya yanlış yapılandırılmış bir NAS ürün ile veritabanı kullanmak toplam veritabanı zarar dahil olmak üzere veri kaybına neden olabilir. Veri bütünlüğü donanım, yazılım veya hatta güç kesintileri ciddi biçimde tehlikeye sonra NAS aygıt veya ağ yazılımı tamamen yazma yazma yoluyla veya sıralama gibi veri garanti dikkate almaz

BAŞVURULAR

SQL Server için sıralama veya yazma yazma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
234656 SQL Server ile disk sürücüsünde önbelleğe alma özelliğini kullanma
SQL Server Çevrimiçi Kitapları; Konu: "İzleme Bayrakları"
SQL Server, Microsoft SQL Server Always-On depolama çözümü gözden geçirme programı kapsamında özetlendiği gibi 'kararlı bir ortama garantili teslim' sistemleri gerektirir. FOSQL Server veritabanı altyapısı için giriş ve çıkış gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
967576 Microsoft SQL Server veritabanı altyapısı giriş/çıkış gereksinimleri

Özellikler

Makale numarası: 304261 - Last Review: 17 Mayıs 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 3.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2012 Standard
 • Microsoft SQL Server 2014 Standard
 • Microsoft SQL Server 2005 Compact Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Evaluation Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Evaluation Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Personal Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Windows CE Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Workgroup Edition
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Datacenter
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Express
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 R2 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
 • Microsoft SQL Server 2008 Web
 • Microsoft SQL Server 2008 Workgroup
 • Microsoft SQL Server 2012 Analysis Services
 • Microsoft SQL Server 2012 Developer
 • Microsoft SQL Server 2012 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2012 Express
 • Microsoft SQL Server 2012 Web
 • Microsoft SQL Server 2014 Developer
 • Microsoft SQL Server 2014 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2014 Express
 • Microsoft SQL Server 2014 Web
 • Microsoft SQL Server 2012 Business Intelligence
 • Microsoft SQL Server 2014 Business Intelligence
Anahtar Kelimeler: 
kbinfo kbmt KB304261 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 304261

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com