"Táto položka presahuje maximálnu veľkosť definovaná pre tento priečinok" chybové hlásenie pri použití OWA zverejniť položku obsahujúcu prílohu do verejného priečinka servera Exchange Server 2003 a...

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 304307 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Keď používate program Microsoft Outlook Web Access (OWA) na post novú položku obsahujúcu prílohu do verejného priečinka programu Microsoft Exchange Server 2003, Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 1 (SP1), v programe Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 2 alebo Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 3 (SP3), zobrazí chybové hlásenie, podobné nasledovné chybové hlásenie:
Táto položka presahuje maximálnu veľkosť definovaná pre tento priečinok a nie je možné uložiť. Kontaktujte správcu priečinok medzné zvýšil.
Toto chybové hlásenie sa vyskytne, keď prílohu veľkosť je väčšia ako 1 MB. Nie sú dotknuté príloh, ktoré sú menšie ako 1 MB. Tento problém sa vyskytuje, dokonca aj vtedy, ak žiadne limity sú nastavené na verejný priečinok store.

PRICINA

Tento problém sa vyskytuje, pretože systémový priečinok, ktorý sa nazýva OWAScratchPad {GUID} sa vytvorí, keď používateľ pridá prílohu do verejného priečinka položky pomocou OWA. Podľa predvoleného nastavenia priečinok systému OWAScratchPad {GUID} má obmedziť 1024 kilobajtov (KB).

RIESENIE

Ak chcete vyriešiť tento problém, vytvorte a potom nakonfigurovať položku databázy registry „obmedzenie veľkosti správy"zvýšiť limit priečinka system OWAScratchPad {GUID}. Po nakonfigurovaní položky databázy registry, musíte reštartovať službu Microsoft Information Store pre zmeny prejavili.
Poznámka: Ak je server v prostredí výroby, môžete dočasne zvýšiť prílohu limity Ak nemôžete reštartovať služby Information Store okamžite. Ďalšie informácie nájdete v časti "Riešenie".
Ak používate Exchange 2000 Server SP1, Exchange 2000 Server SP2 alebo Exchange 2000 Server SP3, musíte nainštalovať aktualizáciu softvéru Exchange 2000 Server Post-Service Pack 3 Rollup vytvoriť položku databázy registry „obmedzenie veľkosti správy".

Ďalšie informácie o post SP3 Exchange 2000 Server update rollup aktualizácia softvéru, kliknite na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
870540Dostupnosť augusta 2004 Exchange 2000 Server Post-Service Pack 3 Update Rollup
Na vytvorenie a konfiguráciu "Obmedzenie veľkosti správy" položky databázy registry, postupujte nasledovne:
 1. Kliknite na položku Štart, kliknite na tlačidlo Spustiť, typu regedit, a potom kliknite na tlačidlo ok.
 2. Vyhľadajte a kliknite na nasledujúci podkľúč databázy registry:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MSExchangeWEB\OWA
 3. Kliknite pravým tlačidlom myši OWA, kliknite na tlačidlo Nové, a potom kliknite na tlačidlo DWORD Value.
 4. Kliknite na tlačidlo Nová položka databázy registry, ktorý ste vytvorili, a potom zadajte Obmedzenie veľkosti správy názov tejto položky databázy registry. Nezabudnite napísať tento text presne tak, ako je uvedený v tomto článku.
 5. Kliknite pravým tlačidlom myši Obmedzenie veľkosti správy, a potom kliknite na tlačidlo Upraviť.
 6. V Hodnota rámček, zadajte číslo, ktoré chcete nastaviť limit na. Číslo udáva limit uvedený v kilobajtoch (KB). Maximálny limit odporúčané je 200 megabajtov (MB), desatinná hodnota 204800 alebo hexadecimálna hodnota 32000. Predvolená hodnota je 1 024. Môžete použiť hodnoty v rozsahu nasledujúcich hodnôt:
  Zbaliť túto tabuľkuRozbaliť túto tabuľku
  DesiatkováŠestnástkové čísloVeľkosť v MB
  Minimálne10244001
  Maximálne20971512000002048
 7. Reštartujte službu Microsoft Exchange Information Store.

RIEŠENIE

Môžete dočasne zvýšiť limit veľkosť prílohy, ktorá môže byť zaúčtovaná vo verejnom priečinku pomocou OWA. Avšak, ak nakonfigurujete hodnoty, ktoré sú opísané v toto riešenie, hodnoty vrátiť predvolené nastavenia alebo na hodnotu, ktorý je nakonfigurovaný v položke databázy registry „obmedzenie veľkosti správy", keď po reštartovaní služby Information Store.

Tento problém obísť dočasne, identifikovať server, ktorý obsahuje verejný priečinok, v ktorom chcete zaúčtovať väčšie prílohy a potom zmeňte obmedzenia priečinka OWAScratchPad, ktorý zodpovedá na tomto serveri. Postupujte pri tom nasledovne.
Poznámka: Toto riešenie funguje iba pre Exchange 2003 Service Pack 2 (SP2) pred inštalácii rýchlej KB 911829 alebo novšiu verziu tejto rýchlej opravy. Toto riešenie nefunguje, ak sa verzia súboru Exoledb.dll je 6.5.7651.60 alebo novšiu verziu. Toto správanie je očakávané. Verzie programu Exchange 2003 SP2 po KB 911829 sa uplatňuje, postupujte podľa krokov, ktoré sú v sekcii "Rozlíšenie" namiesto.
 1. Spustite program Exchange System Manager.
 2. Rozbaľte Organizácia, rozbaľte Administratívne skupín, a potom rozbaľte položku AdministrativeGroupName.
 3. Kliknite na položku Priečinky, kliknite pravým tlačidlom myši Verejné priečinky, a potom kliknite na tlačidlo Zobrazenie systémových priečinkov.
 4. Rozbaľte Verejné priečinky, kliknite pravým tlačidlom myši OWAScratchPad priečinok, kliknite na tlačidlo Vlastnosti, a potom kliknite na tlačidlo Limity kartu.

  Poznámka: Môže existovať viac ako jeden priečinok OWAScratchPad pod Verejné priečinky. Jeden OWAScratchpad priečinok je vytvorený pre každý server, ktorý je spustený Exchange Server 2003 alebo Exchange 2000 Server. Chcete určiť server, na ktorých sa zdržiava priečinka OWAScratchPad, kliknite pravým tlačidlom na priečinok, kliknite na tlačidlo Vlastnosti, a potom kliknite na tlačidlo Replikácia kartu.
 5. Zmeňte hodnotu v Maximálne položku veľkosť (KB) políčko pod Limity skladovacích limit, ktorý chcete použiť.

  Štandardne sa hodnoty v Maximálne položku veľkosť (KB) pole je nastavené na 1024. Chcete zmeniť limit, použite jednu z nasledujúcich metód:
  • Zmeňte hodnotu v Maximálne položku veľkosť (KB) rámček.
  • Kliknutím vyberte možnosť Použiť predvolené hodnoty verejného skladu začiarkavacie políčko. V Použiť predvolené hodnoty verejného skladu nastavenie je riadené Maximálny počet položiek veľkosť (KB) Nastavenie a Zakázať post na (KB) nastavenie na Limity na karte Vlastnosti databázy verejného skladu.
Po zmene limit priečinka OWAScratchPad, môžete použiť OWA post správu, ktorá obsahuje prílohu, ktorá je rovnaká veľkosť alebo menšie ako je limit, ktoré nastavíte. Veľkosť prílohy môžete zaúčtovať sa stanoví limit, ktoré ste nastavili priečinka OWAScratchPad alebo verejného skladu predvolené nastavenie, v závislosti od nastavenia, ktoré ste vybrali v kroku 5.

Vlastnosti

ID článku: 304307 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
Kľúčové slová: 
kberrmsg kbprb kbmt KB304307 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:304307

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com