Exchange Server 2003 ve Exchange 2000 Server'da bir ortak klasöre bir ek içeren bir madde deftere nakletmek için OWA kullandığınızda bir "Bu öğe bu klasör için tanımlanan boyut üst sınırını aşıyor" hata iletisi alıyorsunuz

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 304307 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 1 (SP1), Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 2'de Microsoft Exchange Server 2003 ' te bir ortak klasöre bir eki olan yeni bir madde deftere nakletmek için Outlook Web Access (OWA) kullanın veya Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 3'de (SP3), aşağıdaki hata iletisine benzer bir hata iletisi alıyorsunuz:
Bu öğe, bu klasör için tanımlanan boyut üst sınırını aşıyor ve kaydedilemiyor. Daha fazla klasör sınırları için yöneticinize başvurun.
Bu hata iletisi, ek boyutu 1 MB'DEN daha büyük olduğunda oluşur. 1 MB'DEN küçük ekleri bu açıktan etkilenmez. Bu sorun, sınır olmadığından ortak klasör deposu ayarlanmış olsa da oluşur.

Neden

Bu sorun, kullanıcı bir <a0>ortak klasör</a0> öğesine bir ek eklediğinde, OWA kullanarak OWAScratchPad {GUID} adlı bir sistem klasörü oluşturduğundan oluşur. Varsayılan olarak, sistem OWAScratchPad {GUID} klasörü 1.024 kilobayt (KB) bir sınıra sahiptir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, oluşturun ve sonra "İleti boyutu sınırı" kayıt defteri girdisi, sistem OWAScratchPad {GUID} klasörü sınırını artırmak için yapılandırın. Kayıt defteri girdisi yapılandırıldıktan sonra değişikliklerin etkili olması Microsoft Bilgi Deposu hizmetini yeniden başlatmanız gerekir.
Not Bir üretim ortamında sunucusuysa, bilgi deposu hizmetini hemen yeniden başlatamazsanız, eki sınırları geçici olarak artırabilirsiniz. Daha fazla bilgi için "Geçici çözüm" bölümüne bakın.
Exchange 2000 Server SP1, Exchange 2000 Server SP2'yi veya Exchange 2000 Server SP3 kullanıyorsanız, "İleti boyutu sınırı" kayıt defteri girdisi oluşturmak için Exchange 2000 Server Service Pack 3 sonrası toplaması yazılım güncelleştirmesini yüklemelisiniz.

Exchange 2000 Server deftere naklet-SP3 hakkında daha fazla bilgi toplaması yazılım güncelleştirmesi, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
870540Ağustos 2004 Exchange 2000 Server Service Pack 3 Sonrası Toplu Güncelleştirme Kullanılabilirliği (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Oluşturma ve "İleti boyutu sınırı" kayıt defteri girdisi yapılandırmak için şu adımları izleyin:
 1. Başlat ' ı tıklatın, Çalıştır ' ı tıklatın, regedit yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını bulup tıklatın:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\MSExchangeWEB\OWA
 3. OWA ' i sağ tıklatın, Yeni'yi tıklatın ve DWORD değeri ' ni tıklatın.
 4. Oluşturduğunuz yeni kayıt defteri girdisini tıklatın ve sonra bu kayıt defteri girdisini adlandırmak için İleti boyutu sınırı yazın. Bu metin, bu makaledeki göründüğü gibi yazdığınızdan emin olun.
 5. Ileti boyutu sınırı ' ı sağ tıklatın ve sonra Değiştir ' i tıklatın.
 6. Değer kutusuna sınırı ayarlamak istediğiniz bir sayı yazın. Sınır kilobayt (KB) cinsinden gösterir. Önerilen üst sınırı 200 megabayt (MB), 204800 değerinin ondalık veya onaltılık değeri 32000 ' dir. Varsayılan değer 1024'tür. Bir değer, değer aralığında kullanabilirsiniz:
  Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
  OndalıkOnaltılıBoyutu (MB)
  En az10244001
  En fazla20971512000002048
 7. Microsoft Exchange Bilgi Deposu hizmetini yeniden başlatın.

Pratik Çözüm

OWA kullanarak, ortak klasör içinde nakledilebilecek ek boyutu sınırını geçici olarak artırabilirsiniz. Ancak, bu geçici çözümde anlatılan değerleri yapılandırırsanız, değerleri varsayılan ayarları veya Bilgi Deposu hizmeti yeniden başlatıldığında "İleti boyutu sınırı" kayıt defteri girdisinde yapılandırılır değeri döner.

Bu sorunu geçici olarak çözmek için <a0></a0>, büyük ekleri postalamak istediğiniz ortak klasörü içeren sunucu tanımlamak ve sonra da bu sunucuya karşılık gelen OWAScratchPad klasörde sınırları değiştirin. Bunu yapmak için şu adımları izleyin.
Not Bu geçici çözüm, yalnızca Exchange 2003 Service Pack 2 (SP2) KB 911829 düzeltmeyi uygulamadan önce veya sonraki bir sürümü bu düzeltme için çalışır. Exoledb.dll dosyasının 6.5.7651.60 veya sonraki bir sürümü varsa, bu geçici çözüm çalışmaz. Bu beklenen davranıştır. KB 911829 uygulandıktan sonra Exchange 2003 SP2 sürümleri için bunun yerine "Çözüm" bölümünde olan adımları izleyin.
 1. Exchange System Manager'ı başlatın.
 2. Kuruluş genişletin Yönetim grupları ' nı ve sonra AdministrativeGroupName genişletin.
 3. Klasörler ' i tıklatın, Ortak klasörler ' i sağ tıklatın ve Sistem klasörlerini görüntüle</a1>'ı tıklatın.
 4. Ortak klasörler ' i genişletin, OWAScratchPad klasörünü sağ tıklatın, Özellikler ' i tıklatın ve sonra sınırlar</a0> sekmesini tıklatın.

  NotOrtak klasörler altında birden fazla OWAScratchPad klasör olabilir. Exchange 2000 Server veya Exchange Server 2003 çalıştıran her sunucuya bir OWAScratchpad klasörü oluşturuldu. OWAScratchPad klasörün bulunduğu sunucuda belirlemek için <a0></a0>, klasörü sağ tıklatın, sonra da Özellikler ' i tıklatın ve ardından çoğaltma sekmesini tıklatın.
 5. Depolama sınırları altında <a1>en fazla madde boyutu (KB)</a1> kutusundaki değeri için kullanmak istediğiniz sınırı değiştirin.

  Varsayılan olarak, en fazla madde boyutu (KB)</a0> kutusundaki değeri 1024 için ayarlanır. Sınırı değiştirmek için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • En fazla madde boyutu (KB)</a0> kutusundaki değeri değiştirin.
  • Ortak bir kullanım depolamak varsayılan onay kutusunu seçmek için tıklatın. Ortak bir kullanım depolamak varsayılan ayarı, en fazla öğe boyutu (KB) ayarı ve ortak depoyu veritabanı özellikleri sınırlar sekmesinde ayarlama yasakla deftere naklet (KB) tarafından denetlenir.
Sınır OWAScratchPad klasörün değiştirdikten sonra OWA aynı olan bir ek içeren bir ileti, ayarladığınız sınırından daha küçük veya boyut deftere nakletmek için kullanabilirsiniz. Deftere nakledebilmeniz için ek boyutu OWAScratchPad klasörde ayarlanan sınırı veya ortak depoyu varsayılan ayarı, 5. adımda seçtiğiniz ayara bağlı olarak belirlenir.

Özellikler

Makale numarası: 304307 - Last Review: 19 Nisan 2010 Pazartesi - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2000 Service Pack 1
 • Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 2
 • Microsoft Exchange Server 2000 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbprb KB304307 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:304307

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com