Access 2002'de bir çapraz sorgu oluşturma hakkında

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 304349 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Çapraz sorgular'ı kullanarak, verilerinizi daha kolay Özet görünümünü oluşturabilirsiniz. Bu makalede, Microsoft Access'te, olan ve olmayan bir sihirbaz kullanarak çapraz sorgu oluşturma gösterilmiştir.

DIKKAT: Bu örnekteki adımları, Northwind.mdb adlı örnek veritabanını değiştirme. Northwind.mdb dosyasını yedekleyin ve bu adımları veritabanının bir kopyasında isteyebilirsiniz.

Çapraz Sorgu Sihirbazı kullanarak, bir çapraz sorgu oluşturma

 1. Microsoft Access'i başlatın.
 2. Yardım menüsünden Örnek veritabanları ' nı tıklatın ve sonra Northwind örnek veritabanı ' nı tıklatın. Giriş ekranını açma Tamam ' ı tıklatın ve sonra göründüğünde Ana geçiş panosu formu kapatın.
 3. Ekle menüsünden Query ' ı tıklatın.
 4. Yeni form iletişim kutusunda, Çapraz Sorgu Sihirbazı ' nı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 5. Çapraz Sorgu Sihirbazı'nın ilk sayfasında, tabloların listesinden siparişler ' i tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 6. Seçili alanlar listesine eklenecek Kullanılabilir alanlar listesinden ÇalışanNo çift tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın. Her çalışan için bir kayıt içeren bir sorgu oluşturur.
 7. SiparişTarihi alan listesinde tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 8. Tarih aralığı için Yıl ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın. Sipariş tarihleri için yıl başına tek bir sütun içeren bir sorgu oluşturur.
 9. SiparişNo alanları listesinden tıklatın, işlevler listesinde Say ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 10. Sihirbazın son sayfasında son ' u tıklatın. Sorguda yıla göre çalışan tarafından siparişlerinin sayısını görüntüleyen oluşturulduğunu unutmayın.

Bir sihirbazı kullanmadan bir çapraz sorgu oluşturma

 1. Microsoft Access'i başlatın.
 2. Yardım menüsünden Örnek veritabanları ' nı tıklatın ve sonra Northwind örnek veritabanı ' nı tıklatın. Giriş ekranını açma Tamam ' ı tıklatın ve sonra göründüğünde Ana geçiş panosu formu kapatın.
 3. Görünüm) menüsünde, Veritabanı nesnelerini gelin ve ardından sorgular ' ı tıklatın.
 4. Ekle menüsünden Query ' ı tıklatın.
 5. Yeni form iletişim kutusunda, Tasarım görünümü ' nü tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 6. Tablo Göster iletişim kutusunda, Orders tablosundaki'ı tıklatın, Ekle ' yi tıklatın ve sonra Kapat ' ı tıklatın.
 7. Sorgu tasarım kılavuzundan üst yarısında Siparişler tablosundaki alan listesinde çift tıklatın, aşağıdaki alanları sorgu tasarım kılavuzuna eklenecek: ShipCountrySevkedilecekŞehir, ShipVia ve Navlun.
 8. Çapraz sorgu, sorgu) menüsünde,'ı tıklatın. Bir satır Çapraz adlı sorgu tasarım kılavuzuna eklendiğini unutmayın.
 9. ShipCountry</a0> sütununun altındaki <a1>Çapraz</a1> satır hücresinde'ı tıklatın, görüntülenen oku tıklatın ve sonra da <a2>Satır başlığı</a2>'ı tıklatın.
 10. SevkedilecekŞehir</a0> sütununun altındaki <a1>Çapraz</a1> satır hücresinde'ı tıklatın, görüntülenen oku tıklatın ve sonra da <a2>Satır başlığı</a2>'ı tıklatın.
 11. ShipVia</a0> sütununun altındaki <a1>Çapraz</a1> satır hücresinde'ı tıklatın, görüntülenen oku tıklatın ve sonra da <a2>Sütun başlığı</a2>'ı tıklatın.
 12. Nakliye</a0> sütununun altındaki <a1>Çapraz</a1> satır hücresindeki'ı tıklatın, görüntülenen oku tıklatın ve değeri</a1>'ı tıklatın. Not: yalnızca tek bir alan değer ayarlayabilirsiniz.
 13. Nakliye sütununda Toplam satır hücreyi tıklatın, görüntülenen oku tıklatın ve Sum</a1>'ı tıklatın.
 14. Sorgu) menüsünde, çapraz sorgunun sonuçlarını görüntülemek için Çalıştır ' ı tıklatın.Referanslar

Sorgu oluşturma hakkında daha fazla bilgi için Yardım menüsünden Microsoft Access Yardımı ' nı tıklatın, bir çapraz sorgu oluşturma, Office Yardımcısı'na veya Yanıt Sihirbazı'nı yazın ve sonra döndürülen konuları görüntülemek için Ara ' yı tıklatın.

Çapraz sorgu ile birden çok değer alanı oluşturma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
304458Birden çok değer alanı ile bir çapraz sorgu oluşturma hakkında
Seçme sorguları oluşturma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
304325Access 2002'de bir seçme sorgusu oluşturma
Parametre sorgularını oluşturma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
304352NASıL YAPıLıR: Microsoft Access 2002'de bir parametre sorgusu oluşturma
Eylem sorgusu için bir seçme sorgusu dönüştürme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
304354NASıL YAPıLıR:, Access'te bir eylem sorgusu için bir seçme sorgusu Dönüştür
Sorgu özelliklerini değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
304356Microsoft Access'te, sorgu özellikleri değiştirme

Özellikler

Makale numarası: 304349 - Last Review: 12 Ağustos 2004 Perşembe - Gözden geçirme: 4.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Access 2002 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbquery kbhowtomaster KB304349 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:304349

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com