Makale numarası: 304449
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

GİRİŞ

Bu makalede, Sistem Geri Yükleme aracını (SAFEBOOT_OPTION=Minimal(AlternateShell)). komut istemini kullanarak güvenli modda başlatma açıklanır. Bu seçenek, Windows XP'yi başlatamazsanız kullanılır.

Sistem Geri yükleme, çekirdek Windows sistem dosyaları ve kayıt defteri için yaptığınız değişiklikleri otomatik olarak izleyen ve kaydeden bir araçtır. Bir değişiklik sisteminizin kararsız duruma gelmesine neden olursa, Sistem Geri Yükleme (veya "geri") bilgisayarınızın düzgün çalıştığının bilindiği bir zamana sistemi geri alabilir.

Daha fazla bilgi

Komut istemini kullanarak Sistem Geri Yükleme'yi başlatma

Not Windows için bu adımları tamamlamak üzere bilgisayar yöneticisi olan bir kullanıcı hesabıyla oturum açmanız gerekir. Windows'da bilgisayar yöneticisi olan bir kullanıcı hesabıyla oturum açmış olduğunuzu doğrulamak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/admin
Yeni bir program bilgisayarınızın beklenmeyen şekilde davranmasına neden olur ve yeni programı kaldırma yardımcı olmazsa, Windows XP Sistem Geri Yükleme aracını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Önemli Daha önce Geri Yükleme'deki bir geri yükleme noktasını ayarlamadıysanız, bilgisayarınızı önceki bir durumuna geri yükleyemezsiniz. Emin değilseniz veya bir geri yükleme noktası daha önce ayarlamadıysanız, Destek'e başvurun.

Sistem Geri Yükleme'yi komut istemini kullanarak başlatmak için şu adımları izleyin:
  1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ardından bir Komut istemi ile güvenli modda bilgisayarınızı başlatmak için ilk başlatma sırasında F8 tuşuna basılı tutun.
  2. Bir komut istemi ile güvenli mod seçeneğini seçmek için ok tuşlarını kullanın.
  3. Bir işletim sistemini seçmeniz istenirse, bilgisayarınız için uygun işletim sistemini seçmek için ok tuşlarını kullanın ve ENTER tuşuna basın.
  4. Administrator olarak veya yönetici kimlik bilgileri olan bir hesapla oturum açın.
  5. Komut isteminde %systemroot%\System32\restore\rstrui.exe, ve sonra ENTER tuşuna basın.
  6. Bilgisayarınızı bir işlevsel durumuna geri yüklemek için ekranda görüntülenen yönergeleri izleyin.
Not Başka bir güvenli mod seçeneğini kullanarak Sistem Geri Yükleme aracını başlatmak için Microsoft Help ve Destek Web sitesini ziyaret edin ve "Windows XP'de Güvenli modda önyükleme seçeneklerinin açıklaması." makalesine bakınBir komut istemi ile güvenli mod hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
315222 Windows XP'de Güvenli modda önyükleme seçeneklerinin açıklaması

SONRAKİ ADIMLAR

Bu yöntem sorununuzu gidermediyse, yardım için tanıdığınız başka birisine danışabilir veya yardım için ISS hizmetine ya da ağ yöneticinize başvurmak isteyebilirsiniz. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri Web sitesini, sorununuza başka çözümler bulmak için de kullanabilirsiniz. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri Web sitesinin sağladığı bazı hizmetler şunlardır:
  • Aranabilir Bilgi Bankası:: Microsoft ürünleri hakkında teknik destek bilgileri ve kendi başınıza yardım alabileceğiniz araçları arayın.
  • Çözüm Merkezleri: Ürünlere özel sık sorulan sorulan soruları ve önemli destekleri görüntüleyin
  • Diğer Destek Seçenekleri: Bir soru sormak, Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne başvurmak veya görüş bildirmek için Web'i kullanın.
Bu Microsoft Web sitelerini kullandıktan sonra sorunu yaşamaya devam ediyorsanız veya sorunun Microsoft Destek Hizmetleri Web sitesinde bir çözümünü bulamazsanız, destek hizmetlerine başvurmak üzere aşağıdaki bağlantıyı tıklatın.
http://support.microsoft.com/contactus

Referanslar

Sistem Geri Yükleme aracı hakkında ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
302796 Windows XP'de Sistem Geri yükleme sorunlarını giderme
306084 Windows XP'yi önceki bir durumuna geri yükleme hakkında

Özellikler

Makale numarası: 304449 - Last Review: 3 Mart 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 9.0
Anahtar Kelimeler: 
kbenv kbhowtomaster kbmt KB304449 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, Microsoft Makine Çevirisi Düzenleme yazılımı tarafından tercüme edilmiş olup, yüksek olasılıkla profesyonel bir çevirmen yerine CTF teknolojisi kullanılarak, Microsoft Topluluğu tarafından düzenlenmiştir. Microsoft, Bilgi Bankamız içindeki tüm makaleleri kendi dilinizde okuyabilmeniz için size hem profesyonel çevirmenler tarafından tercüme edilen hem de makine tarafından tercüme edildikten sonra Topluluk tarafından kontrol edilen makaleler sunar. Bununla birlikte, makine tarafından tercüme edilen, hatta Topluluk tarafından kontrol edilen bir makale bile her zaman mükemmel dil kalitesinde olmayabilir. Makalede dilinizi konuşan yabancı birisinin yapabileceği türden sözcük, söz dizimi veya dilbilgisi hataları bulunabilir. Microsoft, içeriğin hatalı tercümesinin veya müşterilerimiz tarafından kullanımının doğurabileceği olası yanlış anlamalar, hatalar veya zararlardan sorumlu değildir. Öte yandan Microsoft, Makine Çevirisi Düzenleme işlemini geliştirmek amacıyla Makine Çevirisi Düzenleme yazılımını ve araçlarını sık sık güncelleştirmektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 304449

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com