Počítač možno reštartovať nepretržite s viac ako 1,5 GB RAM

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 304943
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

PRIZNAKY

Ak má počítač viac ako 1,5 gigabajtov (GB) pamäte (RAM), počítač môže reštartovať nepretržite, keď sa pokúsite spustiť Windows Millenium Edition alebo Windows 98.

Alebo keď sa pokúsite nainštalovať systém Windows Me alebo Windows 98 s viac ako 1,5 GB RAM nainštalovaná, Inštalátor môže prestať reagovať (zablokuje sa) alebo reštartu neustále.

PRICINA

Windows Me a Windows 98 nie sú navrhnuté zvládnuť viac ako 1 GB RAM. Viac ako 1 GB môže viesť k potenciálne nestabilitu systému.

RIEŠENIE

Ak chcete obísť tento problém, pridajte nasledujúci riadok do sekcie [386enh] súboru System.ini:
MaxPhysPage = 40000
To obmedzuje množstvo fyzickej pamäte RAM, že Windows môžete prístup k 1 GB. Chcete pridať tento riadok, použite nasledovný postup:
  1. Použite ľubovoľný textový editor (ako je napríklad Poznámkový blok) otvorte súbor System.ini v priečinku systému Windows.
  2. Pridajte nasledujúci riadok v sekcii [386Enh] súboru:
    MaxPhysPage = 40000
  3. Súbor uložte a reštartujte počítač.
Ďalšie informácie o MaxPhysPage vstupu, po kliknutí na nasledujúce číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
181862 Uvedie množstvo pamäte RAM, ktoré sú k dispozícii na Windows pomocou MaxPhysPage

STAV

Toto správanie je zámerné.

DALSIE INFORMACIE

Ďalšie informácie o pamäťové obmedzenia v systéme Windows Me a Windows 98, kliknite na nasledovné čísla článkov databázy Microsoft Knowledge Base:
253912 "Out of Memory" chybové hlásenia s veľkým množstvom pamäte RAM nainštalovanej
184447 Chybové hlásenie: Nedostatok pamäte Inicializácia Windows
Všimnite si, že zmenší veľkosť VCache, ako je uvedené v Q253912 najmä problém neodstráni.
Note This is a "FAST PUBLISH" article created directly from within the Microsoft support organization. The information contained herein is provided as-is in response to emerging issues. As a result of the speed in making it available, the materials may include typographical errors and may be revised at any time without notice. See Terms of Use for other considerations.

Vlastnosti

ID článku: 304943 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Kľúčové slová: 
kbenv kbprb kbsetup kbmt KB304943 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:304943

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com