Windows 64-bit sürümleri kullanılarak sistem kayıt defteri nasıl

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 305097 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Windows kayıt defteri, Windows'un 64-bit sürümleri kullanılarak nasıl.

Daha fazla bilgi

Windows 64-bit sürümlerindeki kayıt defteri 32-bit ve 64-bit anahtarlarına bölünmüştür. Aynı ada sahip 32-bit anahtarların çoğu 64 bit karşılıklarıyla ve bunun tersi de geçerlidir.

Kayıt defteri, Windows'un 64-bit sürümleriyle gelen Düzenleyicisi (Regedit.exe) varsayılan 64-bit sürümü, 64-bit anahtarları hem 32-bit görüntüler tuşları. WOW64 kayıt defteri yeniden yönlendirici'nin 32-bit programlar için 32-bit program farklı anahtarlar kayıt defteri girdilerini sunar. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin 64 bit sürümünde 32-bit anahtarları aşağıdaki kayıt defteri anahtarı altında görüntülenir:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node
Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin varsayılan 64-bit sürümünü kullanarak 64-bit ve 32-bit kayıt defteri anahtarları ve değerlerini görüntüleyebilir veya düzenleyebilirsiniz. 64-Bit anahtarları düzenlemek veya görüntülemek için Kayıt Defteri Düzenleyicisi (Regedit.exe) 64-bit sürüm kullanmanız gerekir. Ayrıca, görüntülemek veya 32-bit anahtarları ve değerleri %systemroot%\Syswow64 klasöründe Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin 32 bit sürümünü kullanarak düzenleyebilirsiniz. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin 32-bit sürümü ve Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin 64-bit sürümü arasında görevleri gerçekleştirmek yolunda hiçbir farkı yoktur. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin 32-bit sürümünü açmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. ' I tıklatın Başlatve ardından Çalıştır.
 2. İçinde Açık kutusuna %systemroot%\syswow64\regeditve ardından TAMAM.

  Not Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin 64-bit sürümü 32-bit sürümü açabilmek için önce kapatmanız gerekir (ve tersi) sürece -m anahtarıyla ikinci örnek Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın. Örneğin, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin 64 bit sürümünü zaten çalışıyorsa, yazın %systemroot%\syswow64\regedit -m Adım 2-Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin 32 bit sürümünü başlatın.
32-Bit ve 64-bit com kayıt ve program bulunma desteklemek için yanlışlığı WOW64 32-bit programlar kayıt ile alternatif bir görünüm sunar. 32-bit 32-bit programlar bkz:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software
ağaç)
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\WOW6432Node
), gerçek 64-bit tamamen ayrı
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software
ağaç. Bu yalıtan
HKEY_CLASSES_ROOT
, bilgisayar başına kısmı Bu ağacın içinde aşağıdaki kayıt defteri anahtarının bulunduğu için:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software
64-Bit/32-bit program birlikte çalışabilirliği com ve diğer mekanizmalar aracılığıyla etkinleştirmek için bir "kayıt defteri belirli kayıt defteri anahtarları ve değerleri kayıt defteri 32-bit ve 64-bit görünümler arasında yansıtan Yansıtıcıyı" WOW64'ü kullanır. Yansıtıcıyı diğer bir deyişle "Akıllı", içinde yalnızca com etkinleştirme verileri yansıtır.

Yansıyan tuşları

WOW64 kayıt defteri Yansıtıcıyı anahtarların içeriğini değiştirebilir ve değerleri yansıtma sırasında yol adları ayarlamak için işlemek ve böyle devam eder. Bu nedenle, 32-bit ve 64-bit içeriği farklı olabilir. Örneğin, içeren yol adlarını
System32
kayıt defteri girdisi olarak yazılır
SysWOW64
kayıt defteri 32-bit bölümünde. Aşağıdaki anahtarları yansıtılır:
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Classes
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\COM3
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Ole
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\EventSystem
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\RPC

Özellikler

Makale numarası: 305097 - Last Review: 16 Ocak 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 6.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows Advanced Server, Limited Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmgmtservices kbenv kbhowto kbui kbmt KB305097 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 305097

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com