INFORMACE: Přehled ASP.NET

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 305140 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek poskytuje návod k učení a ovládání ASP.NET. Přehled článků obsahují odkazy na užitečné informace, včetně dokumentace online, články znalostní báze Knowledge Base a dokumenty Microsoft white paper, vám informace o produktu společnosti Microsoft nebo technologie.

Další informace

Začínáme

ASP.NET je jedna centerpieces Microsoft .NET Framework a poskytuje infrastrukturu pro snadno vyvinutý, dynamické .NET webových aplikací. ASP.NET není pouze následník k Microsoft Active Server Pages (ASP), je jednotná platforma webových vývoje, která poskytuje služby nezbytné pro vývojářům vytvářet webové aplikace organizace. ASP.NET poskytuje skvělý vylepšení přes ASP a obsahuje mnoho nových funkcí.

Stručný přehled ASP.NET naleznete v dokumentaci Microsoft .NET Framework Software Development Kit (SDK) na následující téma:
Úvod do ASP.NET
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/4w3ex9c2(vs.71).aspx
Jiné vhodné místo spuštění je kurz QuickStart ASP.NET na webu Microsoft GotDotNet nebo na následující sdílené položce v místním počítači:
http://quickstarts.asp.net/QuickStartv20/

Nebo

http://localhost/quickstart/aspplus

Přehled

Tato část poskytuje přehled většina funkcí framework stránky ASP.NET.

Stránka Framework

Framework stránky ASP.NET je škálovatelná programovací model, které můžete na serveru dynamicky generovat webových stránek. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
305141INFORMACE: Přehled stránky ASP.NET Framework

Prvky serveru

Serverové ovládací prvky ASP.NET jsou sadou ovládacích prvků, které jsou vyvíjeny poskytují struktorované programování model k přístupu k vlastnosti, metody a události ovládací prvky uživatelského rozhraní kód na straně serveru. K vestavěný ovládací prvky framework stránky ASP.NET umožňuje vytvořit uživatelské ovládací prvky a vlastní ovládací prvky. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
306459INFORMACE: Přehled prvky ASP.NET Server

Správa stavu

HTTP je nestavové protokol. Každý požadavek je obsluhovány jako pochází; po zpracování požadavku všechna data zahozena. Žádný stav je zachována u všech požadavků dokonce ze stejného klienta.

Je však velmi užitečné udržování stavu mezi požadavky určitých řešení. ASP.NET umožňuje udržovat stav aplikace a stav relace pomocí proměnné aplikace a relace. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
307598INFORMACE: Přehled správy stavu ASP.NET

Ukládání do mezipaměti

Mezipaměť ASP.NET je obecný mezipaměti zařízení pro webové aplikace. Poskytuje jednoduché rozhraní pro ukládání do mezipaměti a další upřesňující rozhraní, které zpřístupní vypršení platnosti a změnit závislost služby. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
307225INFORMACE: Přehled mezipaměť ASP.NET

Vázání dat

Vázání dat ASP.NET umožňuje vytvořit vazbu součásti zdrojů dat stejně jako jednoduchý Vlastnosti kolekce, výrazy a metod. To umožňuje větší flexibilitu při použití dat z databáze nebo jinými prostředky. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
307860INFORMACE: Vazba přehled dat ASP.NET

Zabezpečení

ASP.NET poskytuje další ovládací prvek k implementaci zabezpečení aplikace. Zabezpečení ASP.NET funguje ve spojení s Internetová informační služba (IIS) zabezpečení a obsahuje služby ověřování a autorizaci k implementaci modelu zabezpečení ASP.NET. ASP.NET obsahuje také funkce zabezpečení založené na rolích, které mohou implementovat pro Microsoft Windows a -Windows uživatelské účty. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
306590INFORMACE: Přehled Security ASP.NET

Konfigurace

Konfigurace zahrnuje vše od nastavení aplikací, například připojení databáze zabezpečení podrobnosti a informace o způsobu chyby zpracovat. Konfigurační soubory poskytnout umístění informace specifické pro počítač a specifické pro aplikaci, která lze změnit bez nutnosti znovu zkompilujte kód. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
307626INFORMACE: Přehled konfigurace ASP.NET

Popisovačů a modulů HTTP

Moduly HTTP a popisovače HTTP jsou nedílnou součástí požadavku ASP.NET architecture.Each ASP.NET zpracovávány více moduly HTTP (pro příklad modul ověřování a modul relace) a je potom zpracována jediné popisovač HTTP. Po zpracování požadavku obslužnou rutinu požadavku toky prostřednictvím moduly HTTP. Další informace naleznete v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
307985INFORMACE: Přehled HTTP popisovačů a modulů ASP.NET HTTP

Microsoft Knowledge Base "Jak" článků

Jak poskytnout podrobné pokyny k provedení konkrétní úkoly. Click here to view a list of ASP.NET How To articles do článků

Pokyny

Informace o pokynech související ASP.NET naleznete na následujících webech MSDN:
Ověřování ASP.NET: dokumentace k zabezpečení .NET
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms978378.aspx

Microsoft .NET/COM migrace a interakce
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms978506.aspx

Odstraňování potíží

Pokud dojde k potížím a potřebujete odpovědi na otázky můžete obrátit na diskusní skupiny nebo vyhledejte ve znalostní bázi Knowledge Base:
Microsoft ASP.NET veřejné diskusní skupiny
news://msnews.microsoft.com/microsoft.public.dotnet.framework.aspnet
Další informace o ASP.NET prohledávatelné klíčová slova, klepněte na článek číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
303992INFORMACE: Keywords .NET související články znalostní báze

Odkazy

Další informace naleznete následujícím Microsoft .NET weby:
Microsoft .NET vývoje
(zahrnuje dokumentaci .NET Framework SDK, dokumenty white paper a další zdroje)
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms950381.aspx

CodPlex
(zahrnuje stránky týmu Microsoft skupina výrobků, dokumenty white paper, ukázky a Centra zdrojů)
http://www.codeplex.com

Microsoft ASP.NET
(zahrnuje zdroje a odkazy na weby výrobců ASP.NET)
http://www.asp.net
Další obecné informace o ASP.NET naleznete v následující diskusní skupiny MSDN:
microsoft.public.dotnet.framework.aspnet

Vlastnosti

ID článku: 305140 - Poslední aktualizace: 28. srpna 2007 - Revize: 4.11
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft ASP.NET 1.1
  • Microsoft ASP.NET 1.0
Klíčová slova: 
kbmt kbarttyperoadmap kbcaching kbconfig kbdatabinding kbhttpruntime kbinfo kbsecurity kbservercontrols kbstate kbwebforms KB305140 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:305140

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com