Bilgisayarınızı geri yükledikten sonra Windows XP yeniden etkinleştirmenizi istiyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 305356 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir önceden etkinleştirilmiş Windows XP yükleme CD-bir yedekten geri yükledikten sonra yükleme re-activate istenebilir.

Neden

Geçerli donanım ve özgün yükleme yedeklenen kullanımdaydı, donanımın arasındaki önemli farklılıklar varsa, bu davranış oluşabilir. (Ek) yeni bir bilgisayara yüklenmiş olan yükleme şimdi göründüğü için aşağıdaki donanım değişikliklerini ürün re-activation gerektirir. Windows XP altında aşağıdaki koşullardan herhangi biri bilgisayarın re-activate isteyebilir:
  • Olmayan etkinleştirilmiş bir bilgisayar bir yedekten geri yükleyin.
  • Değiştirilmiş veya donanım eklenen ve bu Windows XP'in tolerans dışı duruma neden oldu.
  • Donanım değişikliklerini ve etkinleştirme için önce yapılan son yedekten geri yükleyin.

Çözüm

Bu davranışa geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın.
  • Herhangi bir başarılı bir donanım değişikliği veya yüklemelerinin sonra başka bir yedekleme oluşturun. Buna ek olarak, bilgisayar re-activate sonra yedek oluşturmanız gerekir.

    Not: artımlı yedekleme (WPA.dbl ve Wpa.bak) Windows Ürün Etkinleştirmesi veritabanı dosyaları yedeklenir emin olmak için gereken en az olduğundan bu artımlı yedekleme sonra yerine bir tam yedekleme olabilir.
  • Donanım değişiklikleri için önce oluşturulan bir yedek kümesi geri yükledikten sonra bilgisayarı re-activate hazırlıklı olun.

Durum

Bu davranış tasarım yüzündendir.

Özellikler

Makale numarası: 305356 - Last Review: 22 Mayıs 2002 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbprb KB305356 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:305356

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com