Bir depolama alanı ağı (SAN) gelen önyükleme desteği

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 305547 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, desteklenebilirlik, bir Windows sunucu önyükleme bir depolama alanı ağı (SAN) gelen sahip.

Daha fazla bilgi

Microsoft, SAN satıcı, belirli donanım platformu Windows sunucusu önyüklemesini destekliyorsa, bir depolama alanı ağı (SAN) gelen önyükleme destekler. SAN ve ana bilgisayar veri yolu bağdaştırıcısı (HBA) SAN satıcıya göre yapılandırılmalıdır yönergeleri ve SAN satıcı gerekir önyükleme ile ilgili sorunlar için kişiyi ana noktasını görür olur. Bu gereksinim, bir SAN önyükleme son derece karmaşıktır ve satıcı SAN desteklenebilirlik deyimi önyükleme SAN satıcının sağladığı için belirli yapılandırma desteklemesi gerekir çünkü bulunmaktadır. Bu makalede bulunan bilgiler bir SAN önyüklemek için gerekli olan maddelerin all-inclusive bir listesi için tasarlanmamıştır dikkat etmek çok önemlidir. SAN satıcı sağlamalısınız belirli adımlar, <a2>sürücü</a2>, <a4>üretici yazılımı düzeltmeleri ve kaynaklar hakkında donanımının (depolama sistemleri, anahtarları, ana bilgisayar veri yolu bağdaştırıcıları vb.) nasıl düzgün çalışılmasını.

Yapılandırma

Bu nedenle, birden çok bilgisayara başarıyla bir SAN önyükleme aşağıdaki sorunlar giderilmiştir gerekir:
 • Gelen bir SAN birden çok bilgisayarı önyüklemek için <a0></a0>, the SAN ya da bir anahtarlanmış ortamında yapılandırılmalıdır veya depolama alt-sistemin Fiber Kanal bağlantı noktalarından birini, her ana bilgisayardan doğrudan eklenmelidir. Fiber Kanal - Arbitrated döngü (FC AL) kullanma, doğru şekilde birbirinden segregated için bu SAN ilişik ana izin vermediğinden, SAN multipe sunucularından önyükleme sırasında desteklenmiyor. Anahtarlanmış bir ortam ana birbirinden ayrı olmasını sağlar. Bir Fiber Channel-Arbitrated döngü topolojisi ile bir SAN için önyükleme yalnızca tek bir sunucudan SAN önyükleme sırasında desteklenir.

 • Ana bilgisayar tarafından önyükleme disketi özel kullanım erişimi olması gerekir. Diğer yok bir ana bilgisayarda SAN Algıla veya aynı mantıksal disk erişiminiz olmalıdır. Bu türde bir mantıksal birim numarasını (LUN) yönetim LUN maskeleme, bölgelere ayırma veya bazı bu yöntemlerin bileşimini kullanarak gerçekleştirilebilir. LUN yönetimi, normal olarak anahtarı, depolama alt sistemi ve ana bilgisayar veri yolu bağdaştırıcısı (HBA) düzeyi ve değil, Windows içinde yapılandırılır. Windows, LUN eşleme yok yetenekleri sağlar.

 • Multi-PATH yazılım ve birden çok HBA bir <a0>yol</a0> hatasından kurtarma olasılığınızı artırır. Tek bir ana bilgisayar birden çok HBA sahip amacı, artıklık ve (büyük olasılıkla) Artırılmış üretilen iş almaktır. Ancak, bir hata oluşur ve bir yolu SAN kaybolur, olabilir bir süre SAN sürücülerde erişilemez. Bu yol <a0>Windows</a0> sunucusuyla ilgili sorunların başarısız olabilir. Multi-path yazılım davranışını büyük ölçüde satıcılar arasında değişir. Windows Kataloğu'na (eski adıyla Hardware Compatibility List veya HCL) depolama/RAıD sistemleri multi-path sürücüsü Windows Kataloğu depolama sistemi olduğundan emin olmak denetleyin. Multi-path yazılım bulamazsa, SAN satıcınıza başvurun.

  Depolama/RAıD kataloğu görmek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini görüntüleyin:
  http://www.microsoft.com/whdc/hcl/default.mspx
 • Bağlı olan ana bilgisayarlar, Windows 2000 küme çözümünün bir parçası iseniz, önyükleme işlemi için bir HBA ve ayrı bir HBA paylaşılan depolama ortamı için kullanmanız gerekir.
 • Bağlı olan ana bilgisayarlar, Windows 2000 küme çözümünün bir parçası olan ve Microsoft multipath g/Ç (MPIO) özelliğini kullanıyorsanız, dört HBA gerekir.

SORUN GİDERME

Bu bölümde Windows engelleyen birkaç sorunu anlatılmaktadır sunucusunu, başarıyla bir SAN önyükleme:
 • Bir SAN yapılandırdığınızda çok sık karşılaşılan bir sorun, birden çok ana bilgisayara aynı mantıksal disk erişimi olabilir, olası olmasıdır. Bu, genellikle uygun LUN yönetimi değil görevli için oluşur. Varsayılan Windows iliştirin ve HBA sürücüsü yüklendiğinde, algıladığı her mantıksal birim bağlama davranıştır. Birden çok ana bilgisayara, aynı disk takma, dosya sistemi hasarını oluşabilir. Bu tek ana sağlamak üzere bu SAN yapılandırmasını bir defada belirli bir mantıksal disk erişebilirler kadar olur. Birden çok ana bilgisayara aynı mantıksal disk erişim belirtileri şunlardır:
  Birden çok hosts.Plug aynı mantıksal diskteki disk yönetimi'ni görüntüler ve yeni donanım bulundu kullan bildirim eklediğinizde veya yeni bir mantıksal disk.When Bilgisayarım veya Windows Gezgini'ni kullanarak bir mantıksal disk erişmeye yapılandırmak için birden çok ana bilgisayarlarda bir "erişim engellendi", alabileceğiniz oluşabilir "aygıt hazır bir değil", veya benzer bir hata iletisi, diğer ana bilgisayarların aynı mantıksal disk erişimi olduğunu gösteriyor olabilir.
 • Bilgisayarınız yanıt vermiyor (Kilitleniyor) veya ağır yanıt sürelerine sahiptir. Disk belleği dosyası için yüksek oranda gecikme süreleri vardır ve bu olaylar Sistem günlüğünde gibi birlikte gösterebilir:
  Olay KIMLIĞI: 51
  Olay türü: uyarı
  Olay kaynağı: disk
  Açıklama:, Üzerinde aygıt \Device\Harddisk0\DR0 Sayfalama işlemi sırasında bir hata algılandı.

  Olay KIMLIĞI: 11
  Kaynak: % HBA_DRIVER_NAME
  Açıklama: Sürücü, Aygıt\ScsiBağlantıNoktası0 üzerinde bir denetleyici hatası belirledi.

  Olay KIMLIĞI: 9
  Kaynak: % HBA_DRIVER_NAME
  Açıklama: Aygıt, \Device\ScsiPort0, zaman aşımı süresi içinde yanıt vermedi.
  Önceki hata iletilerini sistem günlüğüne, Windows bir disk erişmeye ve bir sorun olduğunu gösterir. Başvuruda bulunulan bir disk üzerinde SAN ise, onu bir gecikme sorununu gösterebilir. Bir olay KIMLIĞI 51 gösterilirse, bu bellek yöneticisi çalışıyordu bellek kaynağı veya veri kopyalamak ve bir sorunla karşılaştı gösterir. Başka bir disk belleği dosyası gecikme sorunları bir sistem hatasından Windows sunucusu olan ve bir mavi ekranda aşağıdaki hata iletilerinden birini görüntülenen göstergedir:
  0X00000050 PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

  veya

  0X0000000A irql_not_less_or_equal
  Olası BIR çözüm, disk belleği dosyası ana bilgisayarın yerel sabit diskine yerleştirmektir. Veri, yer veya bellek yetersiz disk gibi Windows disk belleği dosyası için güvenilir erişim gerekir. Disk belleği dosyası bulunması, ana bilgisayar için yerel erişim diğer aygıtlar ve ana bilgisayarlara SAN etkilediği değil, garanti eder.

  Not Disk belleği dosyasını önyükleme bölümünün (genelde c:\Windows veya c:\WINNT) olarak aynı bölüm üzerinde değil, bir Memory.dmp dosyasının gerçekleşmeyecek. Windows sorun giderme için kullanılan BIR Memory.dmp dosyası bir Durma hatası içeren bir bilgisayar. Bilgisayarınız bir crashdump için yapılandırma hakkında daha fazla bilgi için Windows Yardımı'na bakın.
Önceki sorunları gidermek için çeşitli yollar vardır. Ilk deneyin ve zaman üzerinde SAN oluşan tüm olayları aralarındaki ilişkileri belirlemektir yöntemdir. Örneğin, bunu HostA bir büyük kopyalama işlemi yapmakta ve hata 9s HostB bildiriyor, bu uygun bir LUN yönetimi yerde değil durumunun oluştuğunu. Başka bir HostB HostA başlatılıncaya her hata üretir, örnektir. FC AL kullanılıyor ve HostB bir döngü başlatma temel (LIP) sıralarının HostA'den etkilenen gösteriyor olabilir. Bunlar genellikle SAN re-configuring göre düzeltilebilir ve bu donanım satıcısının Yardım gerektirir. Herhangi bir tür gecikme ve sorunlar Windows server'ın yerel sabit diskteki disk belleği dosyası yerleştirerek çözülebilmesi, ancak devre dışı, bu bir bellek dökümü oluşturulmasını bırakır. Anlamak için BIR anahtar SAN donanım satıcısına uygun yapılandırmasıyla ilgili bilgilerin çoğu vardır ve ilk noktası ile ilgili tüm yapılandırma soruları ve konularına olmalıdır noktasıdır.

SAN ortamında Windows sunucu kümeleri hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
280743Windows Kümeleme ve coğrafi olarak ayrı siteler
301647Depolama alanı ağları için hizmet geliştirmeler küme

Özellikler

Makale numarası: 305547 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 10.13
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Windows Server 2008 Datacenter without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Enterprise without Hyper-V
 • Windows Server 2008 for Itanium-Based Systems
 • Windows Server 2008 Standard without Hyper-V
 • Windows Server 2008 Datacenter
 • Windows Server 2008 Enterprise
 • Windows Server 2008 Standard
 • Windows Web Server 2008
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Web Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition for Itanium-based Systems
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition for Itanium-Based Systems
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo kbnetwork KB305547 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:305547

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com