Windows XP Professional'da bir sunucu işlemi nasıl zamanlanır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 305613 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, pre-determined bir aralıkla otomatik olarak başlatılacak bir program planlamak açıklamaktadır.Görev zamanlama

 1. Başlat ' ı tıklatın, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra da Zamanlanmış Görevler ' i çift tıklatın.
 2. Zamanlanmış Görev Ekle'ı çift tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 3. Bilgisayarınızda kullanılabilen programların listesi görüntülenir. Zamanlamak istediğiniz program listede ise, onu tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın. Çalıştırmak istediğiniz program listede değilse, programı bulun, programı tıklatın ve sonra ' ı tıklatın için Gözat ' ı tıklatın.
 4. Görev için önerilen bir ad aldığınızda, varsayılan adı kabul edin, veya başka bir ad yazın. Bu görev için (Günlük, Haftalık, aylık, yalnızca bir kez vb.) kullanmak istediğiniz aralığı tıklatın. Ileri ' yi tıklatın.
 5. Yalnızca bir kez veya günlük, haftalık, aylık görev zamanlamayı seçtiniz, bir saat veya tarih) seçeneğini alırsınız. Tarih veya tarih, saat seçin veya zamanları görev için zamanlamayı tıklatın ve sonra ileri istiyorsanız.
 6. Kullanıcı adını ve parolasını yazın. Kullanıcı adı etki alanında olduğundan emin olun \ kullanıcı biçim, burada etki alanı Netbıos etki alanı adınızı ve kullanıcı, görevin altında çizelgelemek istediğiniz kullanıcı hesabıdır. Ileri ' yi tıklatın.
 7. Görevi zamanlamak ve sonra da görev Zamanlanan görevler kutusunda görüntülendiğini doğrulayın son ' u tıklatın.


SORUN GİDERME

 • Varsayılan olarak, Görev Zamanlayıcı yerel sistem hesabı oturum açar. Bazı durumlarda, bu hesabın, zamanlanmış görevi başlatmak için uygun izinleri olmayabilir. Bu nedenle, Zamanlanmış Görev Sihirbazı'nda bir hesap belirtmelisiniz. Sihirbazda belirttiğiniz hesap bir kullanıcı olarak oturum açmak ve görevi el ile çalıştırmayı planlama görevi başlatmak için yeterli haklara sahip olduğunu doğrulayın.
 • Ayrıca, görevleri AT komutunu kullanarak zamanlayabilirsiniz. Her iki yöntem de, otomatik olarak görevleri planlamak için kullanılabilir. Ancak, her iki program diğer kişinin zamanlanmış programların listesini listesinden bilmektedir. Örneğin, bir toplu iş dosyası her gün <a0>AT</a0> komutuyla zamanlanmış görev sihirbazındaki ve gece yarısı çalışacak şekilde zamanlarsanız, iki kez komutu çalıştırır.
 • Yalnızca bir kez dışındaki herhangi bir aralığı için görevi zamanlamak isterseniz, görev süresiz olarak çalışmaya devam eder. Görev yeniden çalışmasını sağlamak için el ile silmelisiniz.
 • Zamanlanmış Görev Sihirbazı'nı, işlemin çalışacağı bir kullanıcı hesabı için yazdığınız parolayı doğrulayın. Yazdığınız parola doğru olduğundan emin olun.Özellikler

Makale numarası: 305613 - Last Review: 15 Temmuz 2004 Perşembe - Gözden geçirme: 1.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB305613 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:305613

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com