Analýza a defragmentace disku v systému Windows XP

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 305781 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný průvodce popisuje údržbu diskových svazků v počítačích se systémem Windows XP. Analýza a defragmentace disků může napomoci zachování výkonu a fungování systému.

Analýza diskového svazku

Vzhledem k tomu, že defragmentace diskového svazku může trvat dlouho (v závislosti na velikosti svazku, počtu souborů, procentu fragmentace a dostupnosti systémových prostředků), měli byste před defragmentací svazků provést jejich analýzu a zjistit, zda se vůbec vyplatí věnovat čas spuštění procesu defragmentace.

Chcete-li vyhledat fragmentované soubory a složky ve svazku, postupujte takto:
  1. Klikněte na tlačítko Start, přejděte na příkaz Všechny programy, klikněte na položku Příslušenství, na položku Systémové nástroje a nakonec klikněte na položku Defragmentace disku.
  2. Klikněte na svazek, který chcete analyzovat.
  3. Zahajte analýzu kliknutím na tlačítko Analyzovat.
  4. Po dokončení analýzy zobrazte výsledky kliknutím na tlačítko Zobrazit sestavu. Pokud nástroj pro analýzu doporučí defragmentaci svazku, použijte postup popsaný v následující části.

Defragmentace diskového svazku

  1. Není-li nástroj Defragmentace disku již spuštěn, v nabídce Start přejděte na příkaz Všechny programy, přejděte na příkaz Příslušenství, přejděte na příkaz Systémové nástroje a potom klikněte na příkaz Defragmentace disku.
  2. Klikněte na svazek, který chcete defragmentovat.
  3. Operaci zahajte kliknutím na tlačítko Defragmentovat.
  4. Průběh operace se zobrazuje v okně Defragmentace. Fragmentované soubory na disku jsou zobrazeny červeně, souvislé soubory modře a systémové soubory zeleně. Cílem je odstranit z okna většinu červené barvy.

Řešení potíží

Přestože k nástroji Defragmentace disku mají přístup všichni uživatelé, analýza nebo defragmentace svazku vyžaduje oprávnění správce. Chcete-li provést defragmentaci, musíte být přihlášeni jako správce nebo jako člen místní skupiny Administrators.Poznámka: Toto je článek určený k rychlému zveřejnění, který vydala přímo služba podpory společnosti Microsoft. Uvedené informace jsou poskytovány jako odpověď na vzniklé problémy. Vzhledem k požadavku na rychlé zveřejnění je možné, že zpráva obsahuje typografické chyby, a může být kdykoli bez ohlášení revidována. Další pokyny naleznete v dokumentu Podmínky užití.

Vlastnosti

ID článku: 305781 - Poslední aktualizace: 31. ledna 2014 - Revize: 1.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster KB305781

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com