Ako analyzovať a defragmentáciu disku v systéme Windows XP

Preklady článku Preklady článku
ID článku: 305781 - Zobraziť produkty, ktorých sa tento článok týka.
Rozbaliť všetko | Zbaliť všetko

Na tejto stránke

SUHRN

Tento krokový popisuje vykonať údržbu na zväzkoch disku na počítačoch so systémom Windows XP. Aby sa zachovala výkonnosť a všeobecnej prevádzky systému môže pomôcť analýzu a defragmentáciu diskov.

Analyzovať diskový zväzok

Pretože defragmentáciu disku môže trvať dlho (v závislosti od veľkosti zväzku, počtu súborov, percento fragmentácie a dostupnosť systémové prostriedky), by mali analyzovať objemy pred defragmentáciou rozhodnúť, či sa oplatí vziať čas na spustenie procesu defragmentácie.

Ak chcete skontrolovať fragmentované súbory a priečinky na zväzku:
  1. Kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Všetky programy, ukážte na Príslušenstvo, ukážte na Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Program Defragmentácia disku.
  2. Kliknite na zväzok, ktorý chcete analyzovať.
  3. Kliknite na tlačidlo Analyzovať začať analýzy.
  4. Preskúmanie výsledkov analýzy po jeho ukončení kliknutím Zobraziť správu. Ak analytický nástroj odporúča, že objem defragmentovať, postupujte podľa krokov v nasledujúcej sekcii.

Defragmentácia disku zväzku

  1. Ak nástroj Defragmentácia disku ešte nie je spustený, kliknite na tlačidlo Štart, ukážte na Všetky programy, ukážte na Príslušenstvo, ukážte na Systémové nástroje, a potom kliknite na tlačidlo Program Defragmentácia disku.
  2. Kliknite na zväzok, ktorý chcete defragmentovať.
  3. Kliknite na tlačidlo Defragmentovať začať operácie.
  4. Preskúmanie pokroku operácie v okne Zobrazenie defragmentácie. Fragmentované súbory na disku sa zobrazujú červenou farbou, súvislé súbory sú modrá a systémové súbory sú zelené. Cieľom je odstránenie väčšiny červeného v okne.

Riešenie problémov

Hoci každý užívateľ môžete získať prístup k nástroj Defragmentácia disku, schopnosť analýzu alebo defragmentáciu zväzku vyžaduje oprávnenia správcu. Chcete spustiť operáciu defragmentácie, ste prihlásený ako správca alebo ako člen lokálnej skupiny Administrators.Vlastnosti

ID článku: 305781 - Posledná kontrola: 31. októbra 2011 - Revízia: 2.0
Informácie v tomto článku sa týkajú nasledujúcich produktov:
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Kľúčové slová: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB305781 KbMtsk
Strojovo preložené
DÔLEŽITÉ: Tento článok bol preložený pomocou softvéru na strojový preklad od spoločnosti Microsoft, nie prekladateľom. Spoločnosť Microsoft ponúka články preložené prekladateľmi aj strojovo preložené články, vďaka čomu máte možnosť prístupu ku všetkým článkom databázy Knowledge Base vo svojom jazyku. Strojovo preložený článok však nie je vždy perfektný. Môže obsahovať chyby týkajúce sa slovnej zásoby, syntaxe alebo gramatiky, podobne ako cudzinec môže robiť chyby, keď rozpráva vašim jazykom. Spoločnosť Microsoft nenesie zodpovednosť za akékoľvek nepresnosti, chyby alebo škody spôsobené akýmkoľvek nepresným prekladom obsahu alebo jeho použitím zo strany zákazníkov. Spoločnosť Microsoft softvér na strojový preklad pravidelne aktualizuje.
Pokiaľ chcete vidieť anglickú verziu článku, kliknite sem:305781

Odošlite odozvu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com